Gleidshop
Eshop

Nakopněte svůj metabolismus v létě a zhubněte

V letních dnech, kdy stoupá venkovní teplota se naše funkce metabolismu výrazně snižuje. Nepravidelnost ve stravování a v pitném režimu často zapříčiňuje zpomalení našeho nastartovaného metabolismu a může se nám hubnout výrazně hůře, než v jakémkoliv jiném ročním období. Jak v létě správně jíst, na co se zaměřit, abyste v létě podpořili svou cestu za krásným a sexy tělem a váš metabolismus pracoval na 100%?

 

1. Probuďte svůj metabolismus vodou

Dostatečný pitný režim má velký vliv na správné fungování těla a pomůže vám předcházet řadě zdravotních problémů a dehydrataci, která může způsobit nevolnost, vyčerpání, úpal nebo zácpu. Doplňovat tekutiny v létě byste měli průběžně, aniž byste čekali, až se dostaví pocit žízně. Nakopněte svůj metabolismus brzy, hned po probuzení a dopřejte svému tělu alespoň dvě sklenice vody. Základní tekutinou by měla být voda, čistá voda, kterou případně dochutíte citronem, který je bohatý na vitamín C, nebo plátky okurky, jahod či jakéhokoliv jiného ovoce, které dodá jemnou svěží chuť.

 

2. Dopřejte si vitamín D

Vitamín D je důležitý pro dobrou náladu, správnou funkci imunitního systému, vstřebávání důležitých živin, proces dělení buněk v těle, ale také pro správnou funkci svalů a zachování svalové tkáně, která podporuje metabolismus. V létě vitamín D můžete snadno načerpat díky sluníčku. Vaše tělo si jeho nadbytek schová do zásoby, až přijde zimní období. Vitamín D můžete také najít v potravinách jako jsou vejce, houby, mořské ryby. Chcete-li přirozeně zvýšit svůj příjem, zařaďte do svého jídelníčku tučnější ryby – lososa, makrelu, sardinky.

 

3. Vyberte správný pohyb

Sportování v létě může být nebezpečné, a proto byste se měli zamyslet nad tím, jaký druh pohybu zvolíte a v jakém časovém rozmezí budete danou aktivitu vykonávat. V extrémních teplotách se raději vyhněte HIT tréninku odpoledne venku a raději se stáhněte do klimatizovaného prostoru, kde vám nehrozí úpal a kolaps.  Skvělou volbou je například ranní svižná procházka, nebo běh. Tyto pohyby zaručeně nastartují váš metabolismus a pomohou vám k lepšímu a rychlejšímu trávení. Plavání a vodní aktivity jsou v létě velmi oblíbené, protože se při nich zároveň příjemně osvěžíte.

 

4. Zařaďte více ovoce a zeleniny

Strava bohatá na vlákninu z ovoce a zeleniny je spolehlivý způsob, jak úspěšně a rychle nastartovat váš metabolismus.  Vláknina vám navíc zajistí pocit plnosti, snižuje chuť na sladké a eliminuje náhlou únavu po jídle. Krom toho, že ovoce obsahuje vlákninu, je také velmi bohaté na vitamíny, minerály, které jsou prospěšné a důležité pro naše tělo a vodu, která pomáhá vaše tělo hydratovat zevnitř.

 

5. Odlehčete jídelníček

Náš apetit se v letním období přirozeně snižuje. Nezapomínejte ale na pravidelnost co se týče jídla, tak ho nevynechávejte.. Místo toho svůj stravovací plán odlehčete, abyste i nadále udržovali správnou funkci metabolismu a udržovali normální funkci trávení. Zkuste jíst více menších porcí a svačte. Zařaďte bílkoviny, které dokáží zasytit na delší dobu a zamezí nezvladatelným chutím a vlčímu hladu. Těžká, mastná jídla nahraďte lehce stravitelnějšími, po kterých nebudete zažívat pocit těžkosti.

 

6. Hlídejte si dostatek železa

Nedostatek železa může způsobit celkovou slabost, pocit vyčerpání, špatné nálady, křehké a třepící se nehty, vypadávání vlasů a výrazně zpomalený metabolismus. Abyste těmto problémům předešli, konzumujte potraviny, které jsou bohaté na železo, které najdete v červeném mase, rybách, kuřecím masu, luštěninách, obilovinách, oříšcích, nebo v hořké čokoládě.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Gabriela Zárubová

Šéfredaktorka

Gábina je šéfredaktorka a stará se o sociální sítě Gleid. Ve svých článcích píše o motivaci, pohybu a zdravém životním stylu. Jako vizážistka sdílí své tipy z oblasti beauty světa a nejnovějších trendů v oblasti dekorativní a pečující kosmetiky.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Seznamte se s progesteronem, velmi důležitým a pohlavně neutrálním hormonem (vyskytuje se u dětí, žen i mužů). Jeho hlavním úkolem je udržet nás zdravé, výkonné a emocionálně vyrovnané. Být zkrátka v duševní i tělesné kondici. Nemá to tedy jednoduché! U žen ho produkuje žluté tělísko ve vaječnících, u mužů se tvoří především ve varlatech. Pojďme se na tento zajímavý hormon podívat podrobněji.

6.2.2020
Hodnocení:

Leckde se diskutuje o fluoridech, jež jsou obsažené ve většině zubních past. V článku se proto zaměřím na tuto přísadu a její rizika. Uvedu zde ale i další možné chemické škodliviny, jež bývají v běžně prodávaných zubních pastách.

22.7.2019
Hodnocení:

Je tu doba dovolených a letních radovánek, ke kterým patří návštěvy bazénů, koupališť, kempů a jiných míst, kde chodíme bosky. Všude, kde je větší pohyb lidí, teplo a vlhko, tam se daří mykózám.

4.8.2016
Hodnocení:

Věděli jste, že od 25. roku života se obsah kolagenu v pokožce snižuje a po 40. roce se netvoří už téměř vůbec? Bez kolagenu vznikají vrásky, celulitida, pokožka je suchá, ztrácí se lesk nehtů a vlasů a začíná nevyhnutelný proces stárnutí. Pro zachování zdravé a pružné pokožky bez vrásek je proto důležité jeho doplňování. Kolagen je kromě pokožky důležitou strukturální látkou kostí, kloubů, svalů, pojivového vaziva a šlach.

11.12.2019
Hodnocení: