Gleidshop
Hlavní baner

7 tipů jak efektivně zhubnout bez diet! Výsledky se zaručeně dostaví

Každá z vás určitě vyzkoušela spoustu jídelníčků, cvičení a metod jak zhubnout, ale valný, spíše žádný výsledek to nepřineslo. Přináším vám pár jednoduchých a levných rad, s kterými při důsledném dodržování zaznamenáte vytoužené výsledky.

pixabay.com

 

Stačí se jen rozhodnout! 

 

Často se setkávám s ženami, co čekají, že zhubnou bez své píle a námahy lusknutím prstu, utratí nemalé peníze za speciální cvičení a tím to pro ně končí. Bohužel takový přístup je špatný a čas i peníze přišly vniveč.  

 1. Každé hubnutí začíná v hlavě

  Je velmi důležité zamyslet se, proč chcete zhubnout. Snem snad každé ženy je být štíhlejší, nebát se svléct u bazénu, nosit hezčí oblečení. V hlavě se vám ale honí myšlenky: ,,už si nebudu moc dát dortík, chipsy, čokoládu,.. ". Pokud tyto myšlenky nedokážete odbourat, NECHCETE zhubnout a ani to nezkoušejte, srazíte si tím sebevědomí. Jasnými faktory, že jste připravené jsou např., překonání pohodlnosti a neustálého vymlouvání, že to nejde, odbourání myšlenek na sladké.

 2. Začněte pomalu

  Udělejte si plán, promyslete jak chcete začít. Nesnažte se hned první den co nejvíce cvičit, ihned odbourat sladké a nezdravé jídlo. Vše má svůj čas. Pokud začínáte, zkuste začít chodit pěšky do práce, pokud to máte dál, vyndejte ze sklepa kolo a když není vhodná ani jedna varianta, vyjděte si po práci na 30. minutovou procházku. Postupně přidávejte tempo chůze nebo větší procházky, abyste se zapotily. Až budete cítit, že je to málo, zapojte další sportovní aktivity. Nejideálnější je do týdenního programu zahrnout 3x posilování a 3x aktivity jako chůze, kolo, běh. Jeden den se nechává na odpočinek.

 3. Stanovte si reálné cíle

  Pro začátek si nastavte nízký cíl, např. 5 kilo. Nejen že budete mít radost, ale další cvičení vám půjde lépe. Nastavit si hned na začátku 20 kilo je hrozně složité a těžko se s tím pracuje, budete propadat panice a nikdy nezhubnete. Nevažte se každý den, nejlepší je zvážit se jednou týdně, když to bude později vůbec nic se nestane.

 4. Nenazývejte hubnutí dietou

  Nazývat hubnutí dietou evokuje trápení a hladovění. O tom hubnutí ale není! Hubnutí je dlouhodobý proces, kdy ozdravujete své tělo a životní styl. Nechcete přeci, aby se tělo po ukončení ,,diety“ vrátilo ke starým zvykům a do stejných kolejí, kvůli kterým jste začaly hubnout. Musíte se cítit svěží, krásná a fit.

 5. Nepřeskakujte snídani

  Snídaně je důležitým startem dne. Přes noc je tělo bez energie a potřebuje dotankovat. Když se nenajíte, vytvoříte dlouhou prodlevu, kdy tělo hladoví a tím se zpomaluje proces spalování a zastavuje hubnutí.

 6. Dodržujte pitný režim

  Vždy platilo a stále platí, že hlad je převlečená žízeň. Dostatek tekutin zajišťuje, že tělo rychleji spaluje tuky. Podle jednoduchého vzorce zjistíte kolik tekutin byste za celý den měla vypít: vaši váhu v kilogramech vynásobíte číslem 30 (vyjde vám množství v mililitrech).Nejlepší je nejvíce pít v první části dne. Doháněním pitného režimu večer akorát zatěžujete ledviny. Nejlepší je pít čistou vodu a neslazené čaje. Zpočátku je to těžké, ale dá se zvyknout. Kávu pít můžete, ale kvalitní, káva z automatu bývá často přeslazená. Platí přísné pravidlo – za každý šálek kávy šálek vody, protože káva odvodňuje!

 7. Naučte se správně jíst

  Snídaně by měla tvořit 25% celkové energie, oběd 25-30%, večeře 25-30% a svačiny shodně 10-15%. Součástí každého jídla by mělo být ovoce a zelenina. Časy jídel si organizujte podle vlastního harmonogramu dne. Nemějte strach doma experimentovat a zkoušet nová jídla, pro pestrý jídelníček je to naopak dobře. Rozhodně nevynechávejte jídla, o kterých si myslíte, že do jídelníčku nepatří. Oleje, ano oleje jsou nedílnou součástí jídelníčku, protože zaručují správný chod organismu. Samozřejmě je důležité volit kvalitní olej jako je olivový. Nebojte se navštěvovat restaurace, jen si správně vybírejte kam zajít. Netučná jídla najdete například v japonské nebo řecké kuchyni.   

Tak s chutí do hubnutí. Držím vám palce!

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Hana Páralová

blogerka

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Blanka se do toho od ledna konečně opravdu opřela. Už skoro dva měsíce se jí daří dodržovat rozumnou stravu, přestala ponocovat, a dokonce zařadila k pravidelným procházkám 2x týdně hodinu pilates s kamarádkou. Pro Blanku, věčného pecivála a milovníka pěkně od podlahy oslazené kávy a skořicových rolek, je to celkem radikální změna, která ze začátku krásně fungovala, a každý centimetr, o který v pase přišla, pro ni znamenal velkou motivaci a hnací sílu. A pak se to nějak zastavilo. Najednou žádné centimetry dolů, žádná změna v zrcadle, žádné světlo na konci tunelu.

8.3.2020
Hodnocení:
Jste po úrazu nebo máte jiný zdravotní problém, ale rádi byste opět cvičili?
1.9.2016
Hodnocení:

Tímto cvikem, který je skvělý na zpevnění celého těla a taky vyplavení hormonu štěstí, završujeme sérii cvičení zvaného TABATA. 

25.10.2018
Hodnocení:

Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví námi ověřený plastický chirurg, MUDr.Lukáš Procházka.

21.9.2016
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Moto magazínu Gleid: Gleid není jen o kráse, ale také o životě skutečné ženy

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram