Gleidshop
Hlavní baner

Venku se oteplilo a vy máte chuť vyběhnout? Poradíme jak půjdou kila rychle dolů!

Běh je společně s chůzí nejpřirozenější pohyb člověka. Při běhu zapojujeme do práce velké množství svalů najednou, což je pro tělo relativně hodně namáhavé v daném okamžiku, ale na druhou stranu velice pozitivní ve výsledku.

 

Pokud se chceme podívat na běhání trochu obecně a s nadhledem, určitě bychom si měli ujasnit, čeho chceme běháním docílit, co je náš cíl. To je základ.

 

Srdce vám napoví

Většina z nás se k běhání a cvičení obecně musí přemlouvat, jen málokdo si užívá každý trénink, takže proto by pohyb měl být co nejefektivnější. Běh je ideální cardio trénink na spálení velkého množství kalorií během relativně krátkého časového období, například hodiny. Na co si ale tedy dát pozor? Pokud je mým cílem hubnutí, neměl bych určitě běžet co nejrychleji. Rozhodně neplatí, že čím víc makáme, tím více hubneme. To je asi nejvíc rozšířený omyl. Naopak pomalý běh nebo rychlejší chůze je pro úbytek přebytečných kil daleko lepší. Ale jak tedy poznat co je ještě v normě a co už je moc? Jednoduše se můžu řídit podle tepové frekvence, kterou si mohu změřit při běhu. Ideálním pomocníkem je sporttester, který nás monitoruje pořád. Potom už se stačí pouze „hlídat“. Rozhodně je dobré, když běh bude trvat delší dobu a ne 10 minut, hodina je ideální. Dejte si pozor samozřejmě také na to, abyste měli vhodnou obuv.

 

Běhací pás nebo příroda?

Rozdíl mezi běhacím pásem a přírodou je samozřejmě velký a obojí má své klady. Pokud budu venku na čerstvém vzduchu, bude to něco jiného než ve fitness clubu, kde v těch lepších je sice čerstvý vzduch také, ale člověk je pořád na jednom místě. Naopak zase venku si k běhání nepustím televizi nebo svůj oblíbený film, což v lepších fitness clubech už dnes normálně jde a hodina u svého oblíbeného seriálu ubíhá daleko rychleji než bez něj. Pásy jsou dnes odpružené, hodně šetrné k našim kloubům. Stejně tak vidím velkou výhodu pro ty, kteří se chtějí připravovat hodně konkrétně, např. na přijímačky, na půlmaratón, atd., protože si na pásech mohu všechno nastavit podle svých potřeb, hrát si s kopcem a sklonem jak sám uznám za vhodné. Zatímco venku se náhodným kopcům nevyhnu a tím pádem mi vyletí tepová frekvence hodně nahoru, i když zrovna nechci, pokud samozřejmě hodně nezpomalím nebo neběhám pouze dokola na stadionu. Samozřejmě velkým tahákem ve fitness klubech je motivace lidí okolo mě. Když přijdete do fitness clubu, kde vedle vás na páse běží dalších 5 lidí, rozhodně se budete cítit jinak, než když budete venku běhat sám. Ve fitness jsou všichni s podobným cílem, něco se sebou udělat, někam se chtějí dostat. Naopak někdo toto bude právě vyhledávat. Venku se totiž můžete uzavřít tak trochu do sebe a užít si chvilku jen se sebou.

 

Ať tak nebo tak, běhání může být a je věda, ale i rychlá chůze, kde si nebudu ničeho všímat, nebudu hlídat tepovou frekvenci nebo spálené kalorie, bude samozřejmě pro tělo velice příznivá. Jak už jsme psali několikrát – špatný trénink je pouze ten, který neproběhl.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Ing. Kamil Pometlo

fitness trenér/sportovní manager

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Posilování tohoto orgánu, jež dělá nás ženy ženami je velmi důležité a měla by ho pravidelně provozovat každá z nás. Ptáte se proč? Jedná se o velmi efektivní prevenci sestupu pánevních orgánů a stresové inkontinence.

23.11.2016
Hodnocení:

Není to tak dlouho, co se domácnosti proměnily ve vývařovny a hosté v účastníky na soutěžích v pojídání… čehokoli. Ano, řeč je o kouzelných vánočních svátcích. Ti z vás, kterým stačí málo a nechají se strhnout na temnou stranu při každé příležitosti (Vánoce, narozeniny, oslavy výročí, oslavy svátku, víkend, středa), budou mít možná problém i s Velikonocemi.

20.4.2019
Hodnocení:

Čínská medicína je nejstarší medicínou na světě a i přes celou řadu odpůrců dodnes slaví velké léčebné úspěchy. Jak funguje tradiční léčba v moderní době?

7.12.2017
Hodnocení:

Každá žena je výjimečná bytost, věříte tomu? Kdy jako ženy ztrácíme energii a jak ji dostat zpět? Toto téma se mne týká osobně, jsem žena, která potlačovala své ženství pod tlakem očekávání svého okolí. Stavěla jsem se do role oběti svého okolí. Již to, že se snažíme plnit představy někoho jiného, nás obírá o naši výjimečnost, sebehodnotu a vnitřní sílu. Všem okolo svou energii odevzdáváme.

26.3.2018
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Moto magazínu Gleid: Gleid není jen o kráse, ale také o životě skutečné ženy

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram