Gleidshop
Eshop

Hubnutí - motivaci hledej v sobě, inspiraci v druhých

Hubnutí je skoro každodenní myšlenkou lidí, kteří nejsou spokojeni se svou váhou, vzhledem jako takovým či kvalitou života z důvodu nadváhy. Pustit se do něj přinese mnoho výhod, ale je to bezpochyby náročné. Nechte se proto inspirovat příběhem ženy, která už obrovský kus své cesty ušla a nyní jde příkladem svému okolí!

pixabay.com

 

Hubnutí jiné ženy inspirací

„Co tě napadá, když se řekne dovolená? Mě liposukce,“ posteskla si jedna populární účastnice zájezdu. Všem ženám, které neustále řeší nadváhu, je tato postava velmi blízká, protože vědí, jak se dotyčná cítila, když si měla obléci plavky a jít na pláž. Dovolte mi, abych vás v tomto článku inspirovala a představila vám někoho, kdo už nemusí nosit plavky vcelku kvůli velkému břichu a vázat kolem pasu šátek, aby nebylo vidět velké pozadí.

Liduška mi zavolala v době, kdy už tu nejtěžší část hubnutí měla za sebou a chtěla už jen tzv. dorýsovat a shodit ještě pět kilogramů. Nevolala ani tolik kvůli sobě. Hlavním důvodem bylo sestavení jídelníčku pro její kamarádku. Už při prvním setkání jsem věděla, že ji vyzpovídám a že bude nejen oporou své kamarádky, ale zároveň inspirací pro všechny, kteří se s nadváhou stále potýkají.

 

Jak problémy s váhou začaly?

koláž jedné ženy, která zhubla

Začalo to na střední škole. Během čtyř let se ze 70 kg stalo 89 kg. Pokud se v rodině vaří klasická česká jídla, chybí finance na kvalitnější zdroje potravin a také sportovní aktivita je nulová, je to pro takovou studentku dost těžké. Z peněz z brigád si hradila to, na co rodina neměla, odbývala se nepravidelným a nutričně nevyváženým jídlem.

 

A jak skončily?

Zlom přišel s nastěhováním do vlastního bytu. Tady začala platit jiná pravidla, Liduška získala možnost rozhodovat o denním menu. Největší motivací se stal maturitní ples její sestry. Když nenašla ani jedny šaty, které by oblékla, začala přemýšlet. Rozhodla se jít jinou cestou než kolegyně v práci, které neustále držely diety, hubly, a pak zase přibíraly.
 

Uvědomila si, co všechno pro její tělo není dobré. Jako první z její kuchyně zmizela bílá mouka a sladkosti (včetně sladkých nápojů). Sama sobě byla výživovým poradcem, sledovala nutriční experty, jejich články, četla etikety při nákupu potravin. Hlavním pravidlem bylo nekupovat nic, kde jsou ve složení uvedeny více než tři ingredience.
 

Na cestě za lepší postavou se často setkala s lidmi, kteří jedli z důvodu redukce váhy jídla, která jim nechutnala, což bývá jedna z příčin jo-jo efektu. Tímto směrem jít nechtěla. Věděla, že lze připravit jídlo tak, aby bylo zdravé, lehké a chutnalo. Snažila se objevovat pravou chuť jídla třeba tak, že posvačila samotný tvaroh bez jakékoli příchuti a přemýšlela, s čím vším by se dal kombinovat.


Na Liduščiných úžasných receptech se pozná, že si přípravu jídel užívá a vymýšlí stále nové možnosti. Na jejím příkladu je vidět, že není třeba se omezovat, ale je dobré o jídle přemýšlet, a pak si jeho chuť užít.

 

Jezte zdravé jídlo, ale chutné

Přiznala, že cesta k vysněné postavě je dlouhá a nebyla vždy snadná. Kdyby držela dietu, trápila by ji chuť na zakázané potraviny. Teď si ale dopřeje pětkrát denně výborné jídlo, má spoustu energie a žádnou potřebu ani chuť na něco, bez čeho by se dříve neobešla. Každý den jí podle plánu, který nosí v hlavě. Přemýšlí o tom, co vařit a kdy. Přizpůsobuje tomu i nákup.


Pokud ví, že ji čeká návštěva, konzumuje po celý den lehká jídla. Samozřejmě to ani na té návštěvě nepřehání. Nabízené občerstvení ochutná, ale nepřejídá se. Stejně to platí při pozvání na oslavu. Pokud patříte k těm, co začínají hubnout až po oslavě narozenin, vydržíte se správně stravovat jen do pozvání na nějakou další.

 

Pohyb hubnutí podpoří

A teď ještě jedna důležitá součást hubnutí. Když budete správně jíst a nebudete cvičit, nebudete mít svaly, které pomáhají spalovat tuky. Průvodcem byla Lidušce videa na internetu. Nevydala se hned do posilovny nebo někam na hromadné lekce cvičení, kde by se necítila dobře. Možná, že se dopouštěla chyb, ale věděla, že si časem zaplatí ve fitcentru trenéra, aby jí techniku cviků vysvětlil. Lepší nějaký pohyb než žádný.

 

Radost z postavy, života i pomoci druhým

Teď je Lída vzorem své kamarádce. Chodí s ní plavat, jezdí po výletech a ve fitcentru je snad každý den. To, co bylo nutností, se pro ni stalo samozřejmostí a koníčkem. Na schůzku s oběma se vždy těším. Škoda, že nemá každý, kdo bojuje s nadváhou, někoho takového. Liduška zkrátka září. Je vidět, že je šťastná. Svou pozitivní energií pak pomáhá i lidem kolem sebe.

Když se zeptáte, co jí nejvíce pomohlo s redukcí váhy, odpoví, že měla velkou motivaci cítit se dobře. Chtěla být šťastná ve svém těle a to si dala do hlavy. Sama sobě chtěla dokázat, že to zvládne. Teď má nový motor - pomáhat svým příběhem a činy ostatním. Už fotka před a po je určitě inspirací. V některém z dalších článků se můžete těšit na Liduščiny recepty.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Mgr. Jana Korejtková

výživový poradce

Jana je lektorkou zumby, spinningu, alpiningu, aerobiku, Port de bras... zkrátka všeho, co se dá v tělocvičně provozovat s davem lidí při hudbě.
K tomu všemu se už více než deset let věnuje výživovému poradenství.
K němu se dostala díky otázkám, které jí klienti kladli po skončení cvičebních lekcí. Proto začala studovat a získala certifikát od firmy Nutris. Pracuje na sobě dál a učí se s každým novým klientem.
V jejích příspěvcích najdete nejen návody a doporučení pro redukci hmotnosti, ale také recepty na chutná zdravá jídla a inspiraci k formování postavy.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Tak jste konečně najeli na tu zdravou stravu… zelenina už vám leze ušima, dáváte si pozor na dostatek bílkovin, už tak nějak umíte chodit i v těch zdravých a nezdravých tucích. Kafe už si nesladíte a místo půlky Milky, nebo tvarohového šátečku si k němu dáváte kousek (a někdy dva…) hořké čokolády (alespoň těch 70, se říká…), protože to je ta zdravá varianta mlsání, že jo. Že jo?!

23.3.2020
Hodnocení:
Rok 2017 se nesl pod vládou ohnivého Kohouta a pro většinu lidí byl ve znamení prudkých změn. Ohnivý Kohout se nás totiž snažil naučit držet se praktických a ověřených cest a vedl nás k tomu, abychom si nejprve „zametli před vlastním prahem“. Neboť si libuje v pořádku, spolehlivosti a řádu věcí. Co nám ale přinese energie zemského Psa a rok 2018?
19.1.2018
Hodnocení:

Zadívej se na tři karty ze sady Karty skryté moudrosti, mysli na to, co Tě čeká ve výše uvedeném období a vyber si tu kartu, která Tě nejvíce osloví bez ohledu na nadpis dané karty. Odpověď pak najdeš pod obrázkem.  

10.2.2020
Hodnocení:

Už od nepaměti se všechny důležité věci řešily u jídelního stolu. Dnes jsme na to možná trochu zapomněli. Společné stolování v kombinaci s metodou Feng-Shui vnese do života soulad, stabilitu a zlepší mezilidské vztahy i v dnešní uspěchané době. Vyzkoušejte a výsledek uvidíte sami.

9.12.2017
Hodnocení: