Gleidshop
Eshop

Cestovní muffiny

Ať se vydáte na cesty na kole, vlakem, autobusem nebo pěšky, mohou vám cestovní muffiny dodat energii, zpestřit i ukrátit cestu.

Alena Hilšerová

 

Léto budiž pochváleno.

Když o tom tak přemýšlím nad skleničkou moravského vína, je tento rok pro mě ve znaku cestování.

Jezdíte na výlety samy nebo musíte mít stejně nadšeného parťáka? Obě varianty mají své kladné stránky i ty záporné. Na druhou stranu by bylo škoda zůstat doma, nikam se nepodívat, když váš partner nesdílí podobné zájmy. Jsem srdcem dobrodruh a ráda se podívám na místa, kde jsem ještě nebyla nebo ochutnám ráda zajímavé jídlo.

Tento rok jsem vezla svojí dceru na Vysočinu na letní tábor. Byla to sobota. Bylo mi líto se vracet domů, kde na mě nikdo nečekal. Napadlo mě, protáhnout si víkend a podívat se do Mikulova. Toto jihomoravské město bylo vzdálené kolem 80 km od místa tábora a já jsem si řekla: "Proč ne". Mikulov mě naprosto uchvátil. Místem, lidmi, jídlem, hudbou, vínem. Našla jsem si ubytování v místním hostelu, který byl v centru města. Moje mírné obavy z toho jak hostel vypadá ihned zmizely, když jsem do hostelu vkročila. V tu dobu ve městě probíhal hudebně-gastronomický festival. Co víc si může člověk přát?

Při cestě zpátky jsem zvolila okresní silnice. Nejela jsem po dálnici. Byla jsem mile překvapená jak mi těch 200 km do jižních Čech uteklo. Silnice byly prázdné, krásné okolí. Když jednou zkusíte jet o kus dál, zjistíte, že je to vlastně sranda a příště chcete jet ještě dál.

Moje příští cesta vede na Bílé Karpaty.

Aby nám cesta směr Karpaty rychleji utíkala, upekla jsem s sebou cestovní muffiny. Muffiny jsou úžasná záležitost. V papírovém košíčku. Přesně jedna porce. Je to sladkost, která může být i celkem zdravá oproti přeslazeným sušenkám. Pokaždé jiná. Jahodové, meruňkové, broskvové, borůvkové, malinové. Kdo jaké má rád. Pohrát si můžete i s moukami, různými ořechy, kakaem, čokoládou - zkrátka zapojit fantazii a tvořit dle chutí.

 

Co budeme potřebovat:

  • 2 hrnečky mouky
  • 0,5 hrnečku třtinového cukru
  • špetka soli
  • 1 lžička jedlé sody
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 1 hrnek mandlového mléka
  • 0,5 hrnku kokosového oleje
  • 2 mrkve
  • 1 jablko
  • 6 vlašských ořechů

 

Jak muffiny připravíme:

Recept je hrnečkový. Takže si nemusíte lámat hlavu vážením. Použila jsem 125 ml hrneček. Recept je cca na 12 muffinů.

V míse smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, sodu, špetku soli a nastrouhanou jednu mrkev. V mixeru rozmixujeme rozpuštěný kokosový olej, mléko a 1 mrkev. Smícháme suché a tekuté přísady. Do papírových košíčků dáme na dno plátek jablka, zalijeme těstem, zapíchneme další plátek jablka a ozdobíme kouskem vlašského ořechu.

Pečeme v troubě při 200 stupních, asi 20 minut. Dokud povrch nezezlátne. Je to rychlá, snadná a přitom výživná dobrota.

Dobrou chuť a šťastné cesty.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Alena Hilšerová

vaříme s láskou

Alena je maminka puberťačky na plný úvazek. Ve svém volném čase obouvá barefootové boty, medituje během, pozdravem slunce nebo jógou.
V kuchyni se pohybuje s ladností baletky a s vášní pro veganské vaření. Nepřestává jí fascinovat možnost vymyslet jídlo čistě na rostlinné bázi a připravit ho s láskou pro své blízké.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Už vás nenapadá co vařit? Vyzkoušejte jeden z mých receptů na oběd, večeři, svačinu a nechybí ani sladká hrušková tečka. Pokud si připravíte jakýkoli z těchto pokrmů, uděláte vašemu tělu dobře. Jsou totiž velmi vhodné do tohoto podzimního času.

27.11.2019
Hodnocení:

Kdo by nemiloval jablečný závin? Když je tam tolik ovoce a skoro žádné těsto. Člověk by si řekl, že je to vlastně dietní zákusek. Vůně rozpečených jablek, skořice, ořechů a rozinek se dá skoro přirovnat k božské maně.

31.1.2019
Hodnocení:
Podzim se blíží a opět sklízíme dýně různých barev a tvarů. Vyzkoušejte polévku z dýně Hakkaido.
20.9.2016
Hodnocení:

Dhal z červené čočky vás zahřeje nejen vnitřně, ale rozjasní váš den svými teplými barvami.

26.2.2019
Hodnocení: