Pleťové sérum - proč ho používat a jaké jsou jeho výhody?

Odličování, čištění, tonizace a hydratace je nedílnou součástí krásné a zdravé pleti. Existuje však ještě jeden produkt, který je silným zdrojem aktivních složek a výživy pro vaši pokožku - pleťové sérum. Zjistěte, proč byste ho měli začít používat a jaké výhody přinese vaší pleti.

Obrázek: fa6af588416033c294229ca2f5a9dea0a39d0e2f


Co je pleťové sérum?

Pleťové sérum je produkt, který spadá do péče o pleť. Obsahuje účinné složky a velkou koncentraci aktivních látek, které se používají k cílení na nejrůznější problémy s pokožkou. Úroveň obsažených účinných látek je mnohem vyšší, než můžeme najít v běžném krému, protože těžší oleje a přísady u sér byly odstraněny. 
 

Cílení pro problémy s pokožkou

 • Stárnutí
 • Tmavé skvrny a hyperpigmentace
 • Akné a černé tečky
 • Dehydratace
 • Nerovnoměrný tón pleti včetně zarudnutí
   

Jaké výhody séra mají?

 1. Zlepšují texturu a celkový vzhled pleti. Často obsahují kolagen a vitamín C, které podporují elasticitu pleti s vyhlazujících účinkem, což vede k viditelnému mladistvějšímu vzhledu pokožky.
   
 2.  Při pravidelném používání séra, které je cílené na skvrny, jizvy, pupínky a další problémy se minimalizuje jejich velikost a upraví se i jejich barevnost.
   
 3. Séra značně zmenšují viditelnost pórů, které dokáží výrazně redukovat.
   
 4. Séra, které jsou na oční okolí snižují suchost, tmavé kruhy a minimalizují jemné linky. Jsou skvělým pomocníkem při okamžitém rozzáření očního okolí.
   
 5. Pravidelné používání sér minimalizuje riziko zánětů. zarudnutí i dehydratace.
   

Jaké látky v sérech nejčastěji najdeme?


Jaký je rozdíl mezi hydratačními krémy a séry?

Možná se vám na první pohled může zdát, že séra jsou stejné jako hydratační krémy, opak je ale pravdou. I když mohou mít společné složky a vlastnosti, tak séra pokožka snadněji absorbuje a působí uvnitř pod epidermisem. Krémy naopak působí pouze na horní vrstvě kůže, kde ji ochraňují a zadržují vlhkost. Séra jsou kromě toho na vodní bázi, zatímco krémy jsou ve většině případů na bázi olejů.
 

A co rozdíl mezi oleji a séry?

Stejně tak, jako u krémů působí oleje na povrchu pokožky, aby udržely vlhkost. Oleje mají celkově hutnější a mastnější texturu, která nevyhovuje každému. Vstřebávání je zde pomalejší, než se do pokožky dostatečně vsákne. Pleťové oleje se celkově hodí více pro pokožku suchou.
 

Jak vybrat správné sérum?

Na trhu existuje nespočet pleťových sér, které slibují krásnou pleť. Ale nejlepší způsob, jak vybrat vhodné sérum je zaměřit se na dva faktory:

 • Na jaký problém chcete cílit? Chcete se zbavit jemných linek, pigmentových skvrn, nebo akné? 
   
 • Zvažte, jaký typ pleti máte. Pokud je vaše pleť mastná a náchylná k akné, dejte přednost séru, které obsahuje kyselinu salicylovou a retinoly. Pro zralou a suchou pokožku vyzkoušejte sérum s kyselinou hyaluronovou a vitamínu C. Pro normální pokožku se hodí sérum s obsahem kyseliny glykolové, která zadržuje vlhkost v pleti a udržuje pokožku svěží.
   

Kdy séra používat a v jakém věku je do své rutiny zařadit?

Séra lze aplikovat při ranní i večerní rutině. Ideální čas, kdy zařadit pleťové sérum do své rutiny je ve věku kolem pětadvaceti let, kdy se začínají objevovat první známky stárnutí.
 

Jak séra používat?

 • Pleť pečlivě odličte a důkladně vyčistěte.
 • Sérum nanášejte na navlhčenou pokožku, protože její vlhkost usnadňuje pronikání účinných složek.
 • Sérum dejte chviličku čas, aby se vstřebalo.
 • Naneste na pleť svůj oblíbený hydratační krém.
   

Reklama

Podobné články

Obrázek: bee8de4c86f3fdd35ada0e490011fc002796e31b
Obrázek: 9fc8fb85559e85cc0179c93284d8c974e9d30439
Obrázek: 6fd441e5efc3a5b05f1ad943e61ca8d3efdb66c5
Obrázek: 97e22e13b4fdd0d5d5e48f8aa0020de257551285
Obrázek: 0d4b2e3827b2f9130abc6492210d21be16eba5e7