Gleidshop
Eshop

Pleťové sérum - proč ho používat a jaké jsou jeho výhody?

Odličování, čištění, tonizace a hydratace je nedílnou součástí krásné a zdravé pleti. Existuje však ještě jeden produkt, který je silným zdrojem aktivních složek a výživy pro vaši pokožku - pleťové sérum. Zjistěte, proč byste ho měli začít používat a jaké výhody přinese vaší pleti.

 

Co je pleťové sérum?

Pleťové sérum je produkt, který spadá do péče o pleť. Obsahuje účinné složky a velkou koncentraci aktivních látek, které se používají k cílení na nejrůznější problémy s pokožkou. Úroveň obsažených účinných látek je mnohem vyšší, než můžeme najít v běžném krému, protože těžší oleje a přísady u sér byly odstraněny. 

Cílení pro problémy s pokožkou

 • Stárnutí
 • Tmavé skvrny a hyperpigmentace
 • Akné a černé tečky
 • Dehydratace
 • Nerovnoměrný tón pleti včetně zarudnutí

 

Jaké výhody séra mají?

 1. Zlepšují texturu a celkový vzhled pleti. Často obsahují kolagen a vitamín C, které podporují elasticitu pleti s vyhlazujících účinkem, což vede k viditelnému mladistvějšímu vzhledu pokožky.
   
 2.  Při pravidelném používání séra, které je cílené na skvrny, jizvy, pupínky a další problémy se minimalizuje jejich velikost a upraví se i jejich barevnost.
   
 3. Séra značně zmenšují viditelnost pórů, které dokáží výrazně redukovat.
   
 4. Séra, které jsou na oční okolí snižují suchost, tmavé kruhy a minimalizují jemné linky. Jsou skvělým pomocníkem při okamžitém rozzáření očního okolí.
   
 5. Pravidelné používání sér minimalizuje riziko zánětů. zarudnutí i dehydratace.

 

Jaké látky v sérech nejčastěji najdeme?

 

 

Jaký je rozdíl mezi hydratačními krémy a séry?

Možná se vám na první pohled může zdát, že séra jsou stejné jako hydratační krémy, opak je ale pravdou. I když mohou mít společné složky a vlastnosti, tak séra pokožka snadněji absorbuje a působí uvnitř pod epidermisem. Krémy naopak působí pouze na horní vrstvě kůže, kde ji ochraňují a zadržují vlhkost. Séra jsou kromě toho na vodní bázi, zatímco krémy jsou ve většině případů na bázi olejů.

 

A co rozdíl mezi oleji a séry?

Stejně tak, jako u krémů působí oleje na povrchu pokožky, aby udržely vlhkost. Oleje mají celkově hutnější a mastnější texturu, která nevyhovuje každému. Vstřebávání je zde pomalejší, než se do pokožky dostatečně vsákne. Pleťové oleje se celkově hodí více pro pokožku suchou.

 

Jak vybrat správné sérum?

Na trhu existuje nespočet pleťových sér, které slibují krásnou pleť. Ale nejlepší způsob, jak vybrat vhodné sérum je zaměřit se na dva faktory:

 • Na jaký problém chcete cílit? Chcete se zbavit jemných linek, pigmentových skvrn, nebo akné? 
   
 • Zvažte, jaký typ pleti máte. Pokud je vaše pleť mastná a náchylná k akné, dejte přednost séru, které obsahuje kyselinu salicylovou a retinoly. Pro zralou a suchou pokožku vyzkoušejte sérum s kyselinou hyaluronovou a vitamínu C. Pro normální pokožku se hodí sérum s obsahem kyseliny glykolové, která zadržuje vlhkost v pleti a udržuje pokožku svěží.

 

Kdy séra používat a v jakém věku je do své rutiny zařadit?

Séra lze aplikovat při ranní i večerní rutině. Ideální čas, kdy zařadit pleťové sérum do své rutiny je ve věku kolem pětadvaceti let, kdy se začínají objevovat první známky stárnutí.

 

Jak séra používat?

 • Pleť pečlivě odličte a důkladně vyčištěte.
 • Sérum nanášejte na navlhčenou pokožku, protože její vlhkost usnadňuje pronikání účinných složek.
 • Sérum dejte chviličku čas, aby se vtrřebalo.
 • Naneste na pleť svůj oblíbený hydratační krém.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

magazín Gleid

tým redaktorů a bloggerů

Smyslem a podstatou online magazínu Gleid je poskytování věrohodných informací a rad zejména z oblastí krásy, zdraví, lifestylu a jídla. Síla je v týmu tvořeném odborníky, ale i blogery. Současně se zabýváme tématy, které mohou našim čtenářům pomoci k získání odpovědí na dílčí otázky běžného života.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Co je vlastně příčinou suchých a lámavých vlasů? Fénování, žehlení, kulmování, ale i nevhodné barvení, špatná péče a používání nevhodných produktů. V létě na nás útočí ještě silné UV záření, chlorovaná nebo slaná voda... Proto je třeba se o vlasy důkladně postarat a hřívu před vysušováním chránit.

9.6.2018
Hodnocení:

Rády nosíte šaty v létě? Noste je i v zimě. Stačí jen sáhnout po teplejším modelu. A že je opravdu z čeho vybírat, to už snad ani nemusím dodávat.

3.1.2018
Hodnocení:

Chcete mít úchvatné vlasy? Takové, které září zdravím a dokonale splynou s vaší osobností? Já ano. Všichni víme, že musíme o své vlasy dobře pečovat, pravidelně zastřihovat a používat ty správné kvalitní přípravky. Ale napadlo vás někdy? – Co je to za nástroj- často podivuhodného tvaru, který proplouvá mými vlasy, tvoří ten pravý střih přímo mně na tělo a je neodmyslitelnou částí ruky kadeřníkovy..?!  

30.4.2016
Hodnocení:

Černou linku můžete na pár měsíců schovat do šuplíku! To opravdu nebude letos to pravé! Růžové tvářičky, dokonalé obočí a sexy rty, to je návod jak být IN. Při líčení se proto nejvíce věnujte pleti, na kterou se doporučuje dávat lehký make-up pro sjednocení tónu, transparentní pudr pro získání sametového vzhledu a růžová tvářenka, díky které bude pleť rozjasněná a svěží

30.4.2016
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Moto magazínu Gleid: Gleid není jen o kráse, ale také o životě skutečné ženy

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram