Gleidshop
Eshop

Jóga - 5 cviků, pro úlevu od bolesti krční páteře

Většinu času trávíme v kanceláři nebo doma s neustálým pohledem směřujícím k našim obrazovkám monitorů. Není divu, že tento sedavý životní styl s minimálním pohybem nám přináší nepříjemnosti spojené s bolestí a zatuhlostí naší krční páteře. Naštěstí existují snadné jógové cviky, které krku uleví a zmírní bolest. Zde je několik tipů, které vám pomohou na chvíli se od obrazovky odpojit a znovu připojit.

 

Ruce za hlavou

Tento cvik protáhne vaše ramena, což znamená zmírnění bolesti, kterou pociťujete v oblasti krku.
V sedě nebo ve stoji propleťte prsty za hlavu. Zatlačte hlavu do rukou. Následně protáhněte lokty do strany a lehce je zatlačte dozadu za sebe. Při cviku se nezaklánějte, ale zapojte břišní svaly, které vám budou oporou.

 

Brada k hrudi

Váš krk spojuje tělo s vaší myslí. Zkuste cílené cvičení, které protáhne krk a odbourává stres.
Sedněte si a narovnejte se. Bradu položte celou její váhou na hruď, abyste cítili protažení v zadní části krku. Pokud necítíte dostatečné uvolnění, položte dlaně na zadní část hlavy, ale netlačte. Pouze dýchejte zhluboka a s každým výdechem zkuste hlavu zatlačit k hrudi víc.

 

Pohled za sebe

Posaďte se na židli a zkuste natáhnout temeno hlavy co nejvíce ke stropu. Zhluboka se nadechněte a při výdechu se podívejte přes pravé rameno. Trup držte co nejvíce zafixovaný, neprohýbejte se, ani nevyklánějte do strany. S nádechem se vraťte zpět do středu. S výdechem se podívejte přes levé rameno. Nezapomínejte zhluboka dýchat a opakujte tento cvik čtyřikrát na každou stranu.

 

Protažení ramen

Cvik zaměřený na uvolnění ramen, dolní části zad a krku.
Ramena dejte dolů dozadu a poté propleťte prsty a protáhněte se za dolní částí zad. Při nádechu zkuste ruce narovnat, natáhněte je od zad a zkuste je zvednou za sebe. Při výdechu sklopte lokty do stran a prsty nechte stále propletené, hřbety rukou protahujte do dolní části zad.

 

Od ucha k rameni

Protáhněte svaly, které se podílejí na otáčení a naklánění hlavy.
Zhluboka se nadechněte a při výdechu tlačte pravé ucho k pravému rameni. S nádechem se vraťte do středu. S výdechem levé ucho tlačte k levému rameni. Tento cvik opakujte třikrát. Pro větší efekt protažení, zatlačte hlavu ke straně dlaněmi.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Gabriela Zárubová

Šéfredaktorka

Gábina je šéfredaktorka a stará se o sociální sítě Gleid. Ve svých článcích píše o motivaci, pohybu a zdravém životním stylu. Jako vizážistka sdílí své tipy z oblasti beauty světa a nejnovějších trendů v oblasti dekorativní a pečující kosmetiky.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Z vědeckých výzkumů vyplývá, že pokud nahradíte sladkosti jídlem bez cukru a s menším obsahem kalorií, projeví se u vás apatie, stres, úzkost a dokonce abstinenční příznaky. Závislost na cukru je spojena s řadou zdravotních problémů a zbavuje se jí hůře, než závislosti na cigaretách.

18.12.2016
Hodnocení:

Zadívej se na obrázek a vyber si kartu, která Tě nejvíce přitahuje. Přitom mysli na to, co Tě čeká ve výše uvedeném období (14.10. do 27.10.2019). Odpověď pak najdeš pod obrázkem.  

11.10.2019
Hodnocení:
"Náš vztah byl od začátku velmi romantický, ale postupně se změnil v peklo. Ale já mu vždy uvěřila, že za to nemůže... Nikdo z mých přátel nechápal, jak s ním po tom všem mohu ještě být - hádky, rány, nemocnice... Ale já pořád nějak vnitřně věřila, že mě tolik miluje. Nemohla jsem odejít..."
28.2.2018
Hodnocení:

Až 50% žen, které mají problém s tokem lymfy trpí nadváhou! Jestliže máte oteklé kotníky nebo kolena, tak zbystřete. Přečtěte si, zda se netrápíte dietami zbytečně! Víme co vám pomůže.

23.5.2016
Hodnocení: