Gleidshop
Eshop

Blíží se jediný den v roce, který odhalí vaši budoucnost v lásce!

V každém z nás je kousek víry v jevy nadpřirozené, přenášený z jedné generace na druhou. Když se umocní kouzlem Vánoc, začnou se dít věci.

pixabay.com

 

Už od pradávna není nic opředeno větším tajemnem než Štědrý den. Zvláštní rituály, které probíhají od probuzení, vzbuzují v lidech touhu ponořit se do světa magie, kde čáry a kouzla dávají možnost nahlédnout pod roušku naší budoucnosti.

 

Pověra? Hloupost? Nevěříte?

Máte na to plné právo. Ale také se ochuzujete o jedinečné okamžiky vzrušení a letmý závan něčeho mezi nebem a zemí, které dávají životu šťávu a možnost zažít nečekané. Třeba od vaší intuice a podvědomí.

Tradiční štědrovečerní zvyky, předávané z generace na generaci, má každá rodina. Ať už rozkrajujeme jablíčka, čekáme na zlaté prasátko nebo schováváme šupiny z kapra do své peněženky. Věštíme si navzájem, jestli se nás v následujícím roce bude držet štěstí, zdraví nebo peníze. Ti nejodvážnější z nás jsou ochotni nahlédnout i do tajů života a smrti.

 

A co láska? Na tu naši předci nezapomněli?

Jak by mohli! Co svět světem stojí, je láska tím nejžádanějším artiklem lidského života. A právě Štědrý den je tím správným časem odhalit, jak to s námi vlastně je.

Pojďte se seznámit s těmi známými i méně pověstnými zvyky, které každé dívce a ženě dají možnost porozumět svému srdci.

24. prosince – zvláště pro zamilované

Během celého dne neposílejte svému miláčkovi žádnou zamilovanou zprávu ani na papíru a vůbec ne prostřednictvím jakýchkoliv technických vymožeností. Jinak si koledujete v příštím roce o rozchod.

24. prosince – pro zadané

Věnujete-li svému příteli kousek jmelí, darujete mu štěstí. Čím více na něm bude bílých bobulí, tím více ho užije. Polibek, který vám na oplátku pod větvičkou dá, utuží vaši lásku až do dalších Vánoc.

24. prosince – pro single

Je jedno, jestli budete připravovat sváteční večeři sama nebo budete jen pomáhat. Udělejte si chvilku třeba během smažení řízků a vyjděte ven z domu (z bytu). Muž, kterého potkáte jako prvního, je váš osud.

24. prosince – pro neprovdané

Házení střevícem v čase po večeři je štědrovečerní evergreen. Je úplně jedno, jaký druh obuvi k tomu použijete a nemusíte ani brát ohled na to, zda je to bota levá nebo pravá. Stačí se jen postavit tak, aby byl za vámi prostor, zavřít oči a hodit za sebe. Pokud je střevíc špičkou natočen více k vám, zůstanete ještě rok svobodná. Jestliže je špice na vzdálené straně, zřejmě to vypadá, že během roku opustíte rodné hnízdo natrvalo. V případě, že bota zůstane podrážkou vzhůru, skončíte jako "stará panna".

Nebo si vezměte nůž a jablíčko a snažte se ho oloupat tak, aby slupka tvořila co nejdelší proužek bez přerušení. Výsledek vašeho snažení hoďte za hlavu na zem. Písmeno, které vytvoří, je počátečním písmenem muže, který se stane vašim trvalým partnerem.

24. prosince – pro vdavekchtivé

Úkol, který vás čeká, vyžaduje kuráž, hraničící s vtíravostí. Co vám tedy přinese jistotu svatby? Po večeři a předání dárků musíte vyrazit na cestu po 9 domech (bytech). Jestliže v každém z nich získáte patku vánočky, můžete chystat svatbu.

24. prosince – pro vdavekchtivé s pevnou vůlí

Nejdřív je třeba koupit slanečka (sleď obecný). Než půjdete spát, snězte ho. Bez jakékoliv přílohy. Od této doby nesmíte promluvit! K uhašení žízně vám ve snu podá sklenku vody váš budoucí manžel.

24. prosince – pro ty, které váhají mezi více nápadníky

Po večeři si vezměte jablko a zapíchněte do něj 2 či více sirek, podle toho, mezi kolika muži si vybíráte. Každá z nich představuje jednoho potencionálního partnera a je jen na vás, jak si je označíte. Pokuste se potom zápalky najednou zažehnout. Ta, která nejpozději zhasne, je vašeho budoucího muže.

Nebo využijte magie půlnoční mše a než půjdete do kostela, napište na lístky jména vašich vyvolených. Dejte si je do kapsy a v okamžiku, jak kněz u oltáře řekne: „Gloria“, jeden vytáhněte. A to je ten pravý.

Když nejdete na půlnoční, nesmutněte. Doma si vezměte kapesník a udělejte v každém roku uzel. Do něho schovejte papírek s iniciálami vašich potenciálních miláčků. Jak se uložíte ke spánku, dejte si kapesník pod polštář. Ráno si vyberte náhodně jeden z uzlů a zjistíte, kdo bude tím vyvoleným.

24. prosince – pro ženy s trochou odvahy a trpělivosti

Když ustane ruch u stromečku, odeberte se do pokoje, kde je zrcadlo. Před něj si připravte 3 svíčky, zapalte je, zamkněte se a zhasněte světla. Pohodlně se usaďte a upřeně se zadívejte do zrcadla. Sledujte jen jeden vybraný bod a nehýbejte se, dokud v něm nespatříte tvář osudového muže.

 

Tak co, myslíte si, že to může být dobrá zábava? Nebo věříte tomu, že magie Štědrého dne poodhalí něco z toho, co je jindy člověku upřeno vidět? Anebo vám z toho trochu běhá mráz po zádech a nemáte chuť ani kuráž to zažít?

Zkusit jeden nebo více tradičních štědrovečerních věšteckých zvyků vás nemá jen pobavit, otrávit nebo uvést do rozpaků. Je to také výborná metoda, jak si uvědomit, co v lásce opravdu chci. Ať vám jeden či více magických pokusů odpoví na vaše otázky nebo přání, budete to vy, kdo v té chvíli ucítí, zda je vám odpověď milá či nikoliv. Promluví vaše podvědomí a dáte prostor intuici, aby vás popostrčily směrem k vašemu štěstí. A budete tak mít konečně v lásce jasno!

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog

Šárka miluje svou rodinu, rodné Valašsko a skutečný život. Dýchá pro svou učitelskou profesi, která v ní probudila zájem o psychologii a sociologii. Najdete u ní články o lidských vztazích, plné humorných situací a rad, které jsou určeny přímo pro ženy, i témata odborná, která se snaží populární formou zpřístupnit našim čtenářkám.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Jak to tak už vždy v lednu bývá, rozjíždí se nám znovu v hlavě všechna ta Vánocemi uspaná ozubená kolečka zrychleného soukolí. A už to jede. Hned od prvního ledna: nové vize, cíle, předsevzetí, nové úkoly, nové začátky, tento rok líp, jinak, od teď efektivněji, žádný cukr ani alkohol, nebudu tolik křičet na děti, budu pravidelně cvičit, opravdu začnu šetřit, přestanu kouřit, začnu vracet knížky do knihovny včas, bla bla bla... 

14.1.2020
Hodnocení:

Slovo komunikace pochází z lat. “communicare” = společně něco sdílet, činit něco společným. Můžeme jí chápat i jako přenos informace mezi dvěma jedinci. Mnohdy nefunguje, protože po cestě od jednoho k druhému naráží na spoustu překážek, které nedokáže překonat. Co tím přesně myslím? Stalo se vám někdy, že jste něco řekli a druhý účastník vašeho rozhovoru (ať je jím dítě, dospělý, pes nebo kdokoliv jiný) tu informaci vůbec nezachytil? Většinou to vypadá, jako že ji neslyší nebo si ji nepamatuje. Tato situace je možná z velmi mnoha důvodů. 

30.10.2019
Hodnocení:
Vánoce se pomalu blíží a s nimi se roztrhl i pytel tipů na dárky pro nejmenší. Pokud chcete svému dítěti darovat pod stromeček krásu i moudrost v jednom balení, věnujte mu knižní novinku od Zuzany Pospíšilové, která něhou sobě vlastní pohladí i vaši duši.
19.12.2017
Hodnocení:

Ideální vztah! Bez zádrhelů, bouřek a větších problémů. Každá z nás (alespoň ve skrytu duše) touží po tom, aby takto vztah fungoval a všechno šlo hladce. Napadlo vás však už někdy, že drobné problémy, byť vás obtěžují a otravují, nejsou mínusem? Překážky a jejich překonávání vztah posilují, hádky jsou kořením a usmiřování je podmanivé. Není to klišé.

27.8.2018
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram

Instagram