Blíží se jediný den v roce, který odhalí vaši budoucnost v lásce!

V každém z nás je kousek víry v jevy nadpřirozené, přenášený z jedné generace na druhou. Když se umocní kouzlem Vánoc, začnou se dít věci.

Obrázek: f1462526a35632bf0057ffac0e33913644112f4b
Zdroj: pixabay.com

Už od pradávna není nic opředeno větším tajemnem než Štědrý den. Zvláštní rituály, které probíhají od probuzení, vzbuzují v lidech touhu ponořit se do světa magie, kde čáry a kouzla dávají možnost nahlédnout pod roušku naší budoucnosti.

Pověra? Hloupost? Nevěříte?

Máte na to plné právo. Ale také se ochuzujete o jedinečné okamžiky vzrušení a letmý závan něčeho mezi nebem a zemí, které dávají životu šťávu a možnost zažít nečekané. Třeba od vaší intuice a podvědomí.

Tradiční štědrovečerní zvyky, předávané z generace na generaci, má každá rodina. Ať už rozkrajujeme jablíčka, čekáme na zlaté prasátko nebo schováváme šupiny z kapra do své peněženky. Věštíme si navzájem, jestli se nás v následujícím roce bude držet štěstí, zdraví nebo peníze. Ti nejodvážnější z nás jsou ochotni nahlédnout i do tajů života a smrti.

A co láska? Na tu naši předci nezapomněli?

Jak by mohli! Co svět světem stojí, je láska tím nejžádanějším artiklem lidského života. A právě Štědrý den je tím správným časem odhalit, jak to s námi vlastně je.

Pojďte se seznámit s těmi známými i méně pověstnými zvyky, které každé dívce a ženě dají možnost porozumět svému srdci.

24. prosince – zvláště pro zamilované

Během celého dne neposílejte svému miláčkovi žádnou zamilovanou zprávu ani na papíru a vůbec ne prostřednictvím jakýchkoliv technických vymožeností. Jinak si koledujete v příštím roce o rozchod.

24. prosince – pro zadané

Věnujete-li svému příteli kousek jmelí, darujete mu štěstí. Čím více na něm bude bílých bobulí, tím více ho užije. Polibek, který vám na oplátku pod větvičkou dá, utuží vaši lásku až do dalších Vánoc.

24. prosince – pro single

Je jedno, jestli budete připravovat sváteční večeři sama nebo budete jen pomáhat. Udělejte si chvilku třeba během smažení řízků a vyjděte ven z domu (z bytu). Muž, kterého potkáte jako prvního, je váš osud.

24. prosince – pro neprovdané

Házení střevícem v čase po večeři je štědrovečerní evergreen. Je úplně jedno, jaký druh obuvi k tomu použijete a nemusíte ani brát ohled na to, zda je to bota levá nebo pravá. Stačí se jen postavit tak, aby byl za vámi prostor, zavřít oči a hodit za sebe. Pokud je střevíc špičkou natočen více k vám, zůstanete ještě rok svobodná. Jestliže je špice na vzdálené straně, zřejmě to vypadá, že během roku opustíte rodné hnízdo natrvalo. V případě, že bota zůstane podrážkou vzhůru, skončíte jako "stará panna".

Nebo si vezměte nůž a jablíčko a snažte se ho oloupat tak, aby slupka tvořila co nejdelší proužek bez přerušení. Výsledek vašeho snažení hoďte za hlavu na zem. Písmeno, které vytvoří, je počátečním písmenem muže, který se stane vašim trvalým partnerem.

24. prosince – pro vdavekchtivé

Úkol, který vás čeká, vyžaduje kuráž, hraničící s vtíravostí. Co vám tedy přinese jistotu svatby? Po večeři a předání dárků musíte vyrazit na cestu po 9 domech (bytech). Jestliže v každém z nich získáte patku vánočky, můžete chystat svatbu.

24. prosince – pro vdavekchtivé s pevnou vůlí

Nejdřív je třeba koupit slanečka (sleď obecný). Než půjdete spát, snězte ho. Bez jakékoliv přílohy. Od této doby nesmíte promluvit! K uhašení žízně vám ve snu podá sklenku vody váš budoucí manžel.

24. prosince – pro ty, které váhají mezi více nápadníky

Po večeři si vezměte jablko a zapíchněte do něj 2 či více sirek, podle toho, mezi kolika muži si vybíráte. Každá z nich představuje jednoho potencionálního partnera a je jen na vás, jak si je označíte. Pokuste se potom zápalky najednou zažehnout. Ta, která nejpozději zhasne, je vašeho budoucího muže.

Nebo využijte magie půlnoční mše a než půjdete do kostela, napište na lístky jména vašich vyvolených. Dejte si je do kapsy a v okamžiku, jak kněz u oltáře řekne: „Gloria“, jeden vytáhněte. A to je ten pravý.

Když nejdete na půlnoční, nesmutněte. Doma si vezměte kapesník a udělejte v každém roku uzel. Do něho schovejte papírek s iniciálami vašich potenciálních miláčků. Jak se uložíte ke spánku, dejte si kapesník pod polštář. Ráno si vyberte náhodně jeden z uzlů a zjistíte, kdo bude tím vyvoleným.

24. prosince – pro ženy s trochou odvahy a trpělivosti

Když ustane ruch u stromečku, odeberte se do pokoje, kde je zrcadlo. Před něj si připravte 3 svíčky, zapalte je, zamkněte se a zhasněte světla. Pohodlně se usaďte a upřeně se zadívejte do zrcadla. Sledujte jen jeden vybraný bod a nehýbejte se, dokud v něm nespatříte tvář osudového muže.

Tak co, myslíte si, že to může být dobrá zábava? Nebo věříte tomu, že magie Štědrého dne poodhalí něco z toho, co je jindy člověku upřeno vidět? Anebo vám z toho trochu běhá mráz po zádech a nemáte chuť ani kuráž to zažít?

Zkusit jeden nebo více tradičních štědrovečerních věšteckých zvyků vás nemá jen pobavit, otrávit nebo uvést do rozpaků. Je to také výborná metoda, jak si uvědomit, co v lásce opravdu chci. Ať vám jeden či více magických pokusů odpoví na vaše otázky nebo přání, budete to vy, kdo v té chvíli ucítí, zda je vám odpověď milá či nikoliv. Promluví vaše podvědomí a dáte prostor intuici, aby vás popostrčily směrem k vašemu štěstí. A budete tak mít konečně v lásce jasno!

Reklama

Podobné články

Barvení velikonočních vajíček
Obrázek: 70bb0b999c278be2d5cd96a85d063dca1b949764
Obrázek: 9eba9819506a7a36740433946675e57f12ff44e3
Obrázek: 6bf149de69061de0da4b20444ab192d45dac965b
Obrázek: c34627e8a50a4dc6fdfa9cc1ac925b527a30858f