Gleidshop
Hlavní baner

Snubní prsteny pro něj a pro ni – musejí být stejné?

Po zásnubách nastávají chvíle plné očekávání, ale taky plánování. Někde mezi hledáním vhodného místa pro vaše ano, sepisováním seznamu hostů a laděním všech dekorací přijde řada také na pravděpodobně nejdůležitější šperk ve vašem životě, snubní prsten.

Klenota

 

Krátká historie svatebních prstenů

Vyměňování prstýnků patří ke svatebnímu obřadu už od nepaměti a má za úkol především symbolizovat závazek a věrnost. Na zlaté snubní prstýnky však v dřívějších dobách neměli lidé ani pomyšlení, používaly se mnohem pomíjivější materiály, například rákos. Snubní prsteny muži začali nosit až ve 20. století. Hlavním důvodem byly zřejmě světové války, kdy bývali manželé dlouho odloučeni od svých rodin, a chtěli tak dát najevo svoji oddanost manželkám.

 

Snubní prstýnky a drahokamy

Poměrně nedávno se uchytil zvyk, že dámy volí snubní prsteny zdobené diamanty nebo jinými drahými kameny. Pokud touží po luxusní variantě mohou sáhnout po kroužku s velkými čirými diamanty, jemnější a méně nápadné jsou drobnější diamanty po celém obvodu prstenu a někomu pro vytoužený efekt postačí jen jeden drobný třpytivý kamínek. Drahé kameny samozřejmě nejsou zapovězeny ani mužům. I pro ně se najdou třeba prsteny s brilianty, ale častěji se stává, že muž i žena zvolí sice stejný styl i kov prstenu, ale žena navíc ještě přidá trochu třpytu.

 

snubní prsteny koláž

 

 

Když snoubenci jsou rázem jedním

Tradiční cestou je zvolit pro ženu a muže ladící soupravu prstenů. Jde tedy o dvě obroučky ve stejném provedení. Designově je to většinou poměrně jednoduché. Případně může být dámský prsten kromě menší velikosti i o něco užší než pánský vzhledem k drobnější ruce ženy. Navenek mají podobné prsteny sdělovat, že jste se jako partneři spojili v jeden celek, a ukázat, že máte podobný vkus a patříte k sobě.


Oblíbenou a trendy volbou mezi muži i ženami jsou dnes snubní prsteny z bílého zlata. Klasikou jsou hladké a lesklé obroučky, ale je možné kombinovat i různé možnosti povrchových úprav, na které se specializují v ateliéru Klenota. Moderní je třeba povrch ozvláštněný pískováním nebo vrypováním.

 

Vaše cesty se spojují, každý jste však originál

V dnešní době ale není potřeba držet se pravidla, že snubní prsteny muže a ženy mají vypadat stejně. Pokud máte odlišný vkus, nemusíte se ho bát projevit. Dá se to dokonce chápat jako přednost vašeho vztahu – nemáte strach vyjádřit jiné názory a umíte navzájem respektovat svá přání. I když se pár vydá cestou různých prstenů, často volí určitý jednotící prvek, který nese poselství v duchu „máme sice každý svůj pohled, ale dohromady jsme tým“.


Oním jednotícím prvkem může být třeba použití stejného kovu nebo stejného designu. Muž si tak v kombinované sadě vybere třeba pískovaný snubní prsten z bílého zlata a žena z růžového. Čím dál častěji jsou jako snubní prsteny využívané tzv. eternity prsteny, jejichž název se ke svatebním prstýnkům a manželství perfektně hodí, protože eternity znamená věčnost. A jak vlastně takový prstýnek vypadá? Po celém obvodu ho zdobí stejně velké kameny dle výběru. Pokud je prstýnek osázený jen po polovině obvodu, říká se mu half eternity. Naprostá většina nevěst volí čiré diamanty. Některé je ale ozvláštní svým oblíbeným barevným drahokamem.

 

objímající se pár se snubním prstenem a snubní prsten v detailu - koláž

 

Konec dobrý, všechno dobré

Ať už zvažujete jakékoliv možnosti, nejlepší bude začít tím, že si prohlédnete různé varianty naživo. Pokud hledáte snubní prsteny v Praze, můžete se zastavit v ateliéru Klenota na adrese Bílkova 19 v Praze, v vsamém centru města, kde se o vás postará zkušený personál a se vším vám poradí. Každopádně vzájemně vyslechněte své nápady a preference, dejte hlavy dohromady a ty pravé prsteny zcela určitě najdete. Nejdůležitější je, že je máte komu s láskou nasadit.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

magazín Gleid

tým redaktorů a bloggerů

Smyslem a podstatou online magazínu Gleid je poskytování věrohodných informací a rad zejména z oblastí krásy, zdraví, lifestylu a jídla. Síla je v týmu tvořeném odborníky, ale i blogery. Současně se zabýváme tématy, které mohou našim čtenářům pomoci k získání odpovědí na dílčí otázky běžného života.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Každou nevěru lze překonat. Pokud jsou partneři rozumní a stále se mají rádi, bylo by dobré dát vztahu ještě další šanci.

18.11.2017
Hodnocení:
Objevili jste pod stromečkem roztomilé chlupaté štěňátko? To je úžasné a jistě jste měli velkou radost. Velmi vám přeji, ať vám přináší spoustu radosti a lásku.
7.2.2017
Hodnocení:
Kreativitu nutně potřebujeme restartovat všichni. Podle studie Nasa, vstupují děti do 1. třídy základní školy s 80% kreativity, a když odcházejí v 15 letech zbývá jim tam sotva 15%.
22.3.2017
Hodnocení:

Čas od času nastane situace, kdy si realitní kanceláře neoprávněně ponechají rezervační poplatek nebo si nárokují smluvní pokutu u rezervační smlouvy. Tyto situace vznikají zejména ve chvíli, kdy kupující z nějakého důvodu od rezervační smlouvy odstoupí, a ke koupi či pronájmu nemovitosti nedojde. V těchto případech má však kupující většinou nárok na vrácení rezervačního poplatku.

6.9.2019
Hodnocení: