Gleidshop
Hlavní baner

Snubní prsteny pro něj a pro ni – musejí být stejné?

Po zásnubách nastávají chvíle plné očekávání, ale taky plánování. Někde mezi hledáním vhodného místa pro vaše ano, sepisováním seznamu hostů a laděním všech dekorací přijde řada také na pravděpodobně nejdůležitější šperk ve vašem životě, snubní prsten.

Klenota

 

Krátká historie svatebních prstenů

Vyměňování prstýnků patří ke svatebnímu obřadu už od nepaměti a má za úkol především symbolizovat závazek a věrnost. Na zlaté snubní prstýnky však v dřívějších dobách neměli lidé ani pomyšlení, používaly se mnohem pomíjivější materiály, například rákos. Snubní prsteny muži začali nosit až ve 20. století. Hlavním důvodem byly zřejmě světové války, kdy bývali manželé dlouho odloučeni od svých rodin, a chtěli tak dát najevo svoji oddanost manželkám.

 

Snubní prstýnky a drahokamy

Poměrně nedávno se uchytil zvyk, že dámy volí snubní prsteny zdobené diamanty nebo jinými drahými kameny. Pokud touží po luxusní variantě mohou sáhnout po kroužku s velkými čirými diamanty, jemnější a méně nápadné jsou drobnější diamanty po celém obvodu prstenu a někomu pro vytoužený efekt postačí jen jeden drobný třpytivý kamínek. Drahé kameny samozřejmě nejsou zapovězeny ani mužům. I pro ně se najdou třeba prsteny s brilianty, ale častěji se stává, že muž i žena zvolí sice stejný styl i kov prstenu, ale žena navíc ještě přidá trochu třpytu.

 

snubní prsteny koláž

 

 

Když snoubenci jsou rázem jedním

Tradiční cestou je zvolit pro ženu a muže ladící soupravu prstenů. Jde tedy o dvě obroučky ve stejném provedení. Designově je to většinou poměrně jednoduché. Případně může být dámský prsten kromě menší velikosti i o něco užší než pánský vzhledem k drobnější ruce ženy. Navenek mají podobné prsteny sdělovat, že jste se jako partneři spojili v jeden celek, a ukázat, že máte podobný vkus a patříte k sobě.


Oblíbenou a trendy volbou mezi muži i ženami jsou dnes snubní prsteny z bílého zlata. Klasikou jsou hladké a lesklé obroučky, ale je možné kombinovat i různé možnosti povrchových úprav, na které se specializují v ateliéru Klenota. Moderní je třeba povrch ozvláštněný pískováním nebo vrypováním.

 

Vaše cesty se spojují, každý jste však originál

V dnešní době ale není potřeba držet se pravidla, že snubní prsteny muže a ženy mají vypadat stejně. Pokud máte odlišný vkus, nemusíte se ho bát projevit. Dá se to dokonce chápat jako přednost vašeho vztahu – nemáte strach vyjádřit jiné názory a umíte navzájem respektovat svá přání. I když se pár vydá cestou různých prstenů, často volí určitý jednotící prvek, který nese poselství v duchu „máme sice každý svůj pohled, ale dohromady jsme tým“.


Oním jednotícím prvkem může být třeba použití stejného kovu nebo stejného designu. Muž si tak v kombinované sadě vybere třeba pískovaný snubní prsten z bílého zlata a žena z růžového. Čím dál častěji jsou jako snubní prsteny využívané tzv. eternity prsteny, jejichž název se ke svatebním prstýnkům a manželství perfektně hodí, protože eternity znamená věčnost. A jak vlastně takový prstýnek vypadá? Po celém obvodu ho zdobí stejně velké kameny dle výběru. Pokud je prstýnek osázený jen po polovině obvodu, říká se mu half eternity. Naprostá většina nevěst volí čiré diamanty. Některé je ale ozvláštní svým oblíbeným barevným drahokamem.

 

objímající se pár se snubním prstenem a snubní prsten v detailu - koláž

 

Konec dobrý, všechno dobré

Ať už zvažujete jakékoliv možnosti, nejlepší bude začít tím, že si prohlédnete různé varianty naživo. Pokud hledáte snubní prsteny v Praze, můžete se zastavit v ateliéru Klenota na adrese Bílkova 19 v Praze, v vsamém centru města, kde se o vás postará zkušený personál a se vším vám poradí. Každopádně vzájemně vyslechněte své nápady a preference, dejte hlavy dohromady a ty pravé prsteny zcela určitě najdete. Nejdůležitější je, že je máte komu s láskou nasadit.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

magazín Gleid

tým redaktorů a bloggerů

Smyslem a podstatou online magazínu Gleid je poskytování věrohodných informací a rad zejména z oblastí krásy, zdraví, lifestylu a jídla. Síla je v týmu tvořeném odborníky, ale i blogery. Současně se zabýváme tématy, které mohou našim čtenářům pomoci k získání odpovědí na dílčí otázky běžného života.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

O jarním slunovratu, 21. března 2019 mezi 9 a 10 hodinou dopoledne, vyrazil z olomouckého náměstí šestičlenný tým svatojakubských poutníků na tradiční 3400 km dlouhou cestu do Santiaga de Compostela. Pět z nich po svých, jeden na vozíku. O tom co je asi čeká, jsem si povídala s poutnicí Hankou Pospíšilovou (35).

29.3.2019
Hodnocení:

Šok, hrůza, strach, panika, obavy, bolest, lítost, zoufalost, vztek, hysterie, děs, afekt. Co dělá žena v těchto osobních opravdu hlubokých krizových momentech? Nic, zvládne je. Musí. Vždyť je to přece žena. Ta zvládne všechno. Klasika, znáte přece muže. Ti neumí pomoct, když je kovaná žena opravdu potřebuje. Necítí stejně. Jsou to sloni v porcelánu, kteří toho v citlivých ženských komnatách víc udupou, než aby slepovali. Neumí se v ženském světě pohybovat a obzvláště ze slz mají hrůzu. NESMYSL! Tohle jsme si alibisticky zvykly říkat, protože jsme samy preventivně mužům odepřely možnost vídat nás takhle, v těchto nehezkých stavech. Kdo tedy vlastně koho a co nezvládá?

15.7.2019
Hodnocení:
Posledních pár víkendů se věnujeme hlavně hudebním festivalům. V následujícím víkendu tomu sice nebude jinak, ale dáme prostor i jiným akcím. Nadšenci hudebních festivalů mají jistě program již nastudovaný, tak tentokrát zahrneme místa a akce, které si zaslouží neméně pozornosti, a možná objevíte něco, co jste ještě nezkusili.
3.8.2018
Hodnocení:
Každý máme cestu za láskou nalajnovanou jinak. Někdo potká svou vyvolenou polovičku už ve školce a po střední si ji vezme. Někdo kouzlo lásky objeví až během studijních let. A někomu to holt trvá poněkud déle.
25.5.2016
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Stáhněte si nás do telefonu

Stažení aplikace

Náš Facebook

Náš Instagram

Instagram