Gleidshop
Hlavní baner

Novinka od Olaplexu - úžasný šampon pro dokonalý odstín blond vlasů

Vytvořit dokonalou blond je pro kadeřníka výzvou, ale v dnešní době, kdy máme k dispozici skvělé produkty je to reálné a myslím, že většina kadeřníků po dobarvení následně tónuje. A to proto, aby dodal vlasu pigmenty, které ze „syrové“ blond vykouzlí nádherné ušlechtilé odstíny.

 

Úplnou novinkou v řadě Olpalex je N°4P Blond šampon a je úžasný!

Vytvořit dokonalou blond je pro kadeřníka výzvou, ale v dnešní době, kdy máme k dispozici skvělé produkty je to reálné a myslím, že většina kadeřníků po dobarvení následně tónuje. A to proto, aby dodal vlasu pigmenty, které ze „syrové“ blond vykouzlí nádherné ušlechtilé odstíny. Současně se vlasy po odbarvení a tónování pěstí a součástí tónování je tedy i důležitá regenerace vlasů. Nic si nenamlouvejme – odbavení je velký zásah do vlasu a pokud vlasy ničíme, je důležité vyvážit jejich stav a zase jej výrazně regenerovat.

Blond vlasy potřebují rozhodně více pozornosti a péče než vlasy pouze barvené. Vždy doporučujeme jak pečující šamponkondicionér, tak pravidelně zařadit hloubové kúry a masky. Ty totiž dokáží pronikat hluboko do vlasů, zacelují „díry“ v kortexu a zpevňuje vazby vlasu.

 

Profesionální vlasová péče Olaplex

Konkrétně řada Olaplex je zaměřená zejména na posilování křehkých vlasových vazeb a je dobré ji používat pravidelně, několikrát za měsíc individuálně, podle toho o kolik odstínů je vlas zesvětlený a také jakou základní kvalitu mají vaše vlasy. Suché, vlnité a odbarvené vlasy budou vždy vyžadovat více péče, než vlasy normální. Skvělou volbou, jak podpořit zdravý a krásný vzhled vlasů s dostatečnou výživou jsou leave-in produkty, které se používají na závěr a neoplachují se. Jejich složení je účinné, plné hydratace a to odbarvený vlas potřebuje hodně!
 


A jak si snadno udržet krásnou blond i doma?

Už je to myslím, známá věc a naše klientky, zejména pokud touží po studené blond, využívají pigmentované produkty na eliminaci žlutého odlesku. Další skutečností je, že po odbarvení je výsledek vždy nažloutlý. Je rozdíl v odbarvovacích přípravcích, protože každý kadeřník zná lepší a horší, ale je to fakt, který prostě vznikne a nejde mu zabránit. Jen menšímu procentu lidí jde stáhnout přírodní vlasy na čistou blond, pak také šediny už netrápí zbytkový pigment a vyhráno mají všichni, kdo touží po teplých odstínech. Ale většině z nás NEGUJE, NEUTRALIZUJE a proto je obtížné, zachovat si dokonalou blond i mimo kadeřnický saon.

Tónování se odmývá, a to s každým otevřením vlasu při mytí, s každým sluněním, ale také s následnou špatnou péčí doma, kdy je vymývání mnohem rychlejší. Fialovo-modré pigmenty vám při domácí péči o blond vlasy pomohou udržet a neutralizovat žlutou a oranžovou. Když je produkt kvalitní, jako novinka od Olaplexu - Toning šampon, která zaručeně je, nejenom že tón vlasů zneutralizuje, ale vytvoří krásnou jemnou blond s úžasným nádechem. Sama jsem ho zkoušela 6x po sobě, abych mohla zhodnotit výsledný efekt a přesto nedošlo k žádnému nežádoucímu ztmavení, ani přesycení odstínu. Vždy krásná blond! A co je nejlepší? Vy sami si můžete dobou působení regulovat výsledek.

 

Na co si dát pozor?

U odbarvování, ať už je výsledkem tmavá blond nebo nejsvětlejší bílá blond, je jasný cíl – stejnoměrné odbarvení, žádné fleky! To žádejte od kadeřníka. Je to určitě práce pro odborníka a proto je velmi důležité najít si takového, který rozumí tomu co dělá, zároveň dokáže velké věci, ale na prvním místě je pro něj kvalita vašich vlasů! Můžete se také u něj setkat s tím, že do všeho nepůjde a patřičně vám to vysvětlí nebo navrhne postupovat pozvolna. Odbarvení není úplně jednoduchá hra a cíl je krásná blond a zdravé vlasy! Doma už pak můžete pokračovat v jejich udržování a zachování si co nejkrásnější barvy.V čem je nový šampon od Olaplexu ještě vyjímečný?

Fialový šampon od Olaplexu je bezsulfátový, má vysoce koncentrované složení pigmentů a vy sami můžete regulovat výsledný vzhled - čím déle ho necháte působit, tím budou vlasy jasnější. Použití je snadné a rychlé, protože mu stačí minimální doba působení a to je 1-5 min. Je ideální na všechny výšky blond, kompletní odbarvené, melíry, stínované baleage, ale i na šedé vlasy. Tam, kde vás trápí příliš teplý odlesk použijte tento šampon s okamžitým výsledkem, který je určen svým složením i na každodenní mytí.

Pokud je potřeba vlasy mýt 2x, nejprve je umyjte šamponem No.4 od Olaplexu, při druhém mytí použijte Color šampon No.4P a po něm nezapomínejte ani na kondicionér pro poškozené vlasy, který je v péči velmi důležitý, zvláště pokud jsou vlasy barvené, odbarvené, zatěžovány horkým vzduchem a přípravky z řad stylingu.

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Helena Pudilová

kadeřnice

Helena je kadeřnice a majitelka kadeřnického a kosmetického salonu v Jihlavě. Ve svých článcích píše o nových vlasových trendech a nechává čtenáře nahlédnout i pod pokličku kadeřnického světa.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Jeden z důvodů, proč k nám do kadeřnictví míří klientky s železnou pravidelností mezi 4-6 týdny, je zakrýt, zlikvidovat, zahladit, prostě zneškodnit ty nepěkné, “věkpřidávající” šedivé vlasy. Odrost je nemilosrdný a ještě je dokázané, že šedivé vlasy rostou o něco málo rychleji než ty přírodní!

8.11.2019
Hodnocení:

Malé, velké, seprané... plná skříň, ale stejně nemáte co na sebe? Je čas udělat vítr ve skříni! Ušetříte každé ráno čas při oblékání a zároveň se vám uleví i psychicky.

23.3.2017
Hodnocení:

Asi jste už někdy ve svém životě slyšeli o přísloví ,,Jste to, co jíte‘‘. Toto rčení pletí i pro vaši pleť, protože strava, kterou se stravujete je důležitým prvkem životního stylu. Hraje velkou roli nejen co se týče vaší celkové pohody, ale také co se týče stavu vaší pokožky. Nejen, že je důležité pleť vyživovat a pečovat o ni správně zvolenou péčí o pleť, ale můžete jí přispět i úpravou svého životního stylu a výživy celkově. Některé živiny totiž mají pozitivní vliv na pokožku a díky tomu přispívají ke zdravější a zářivější pleti.

6.12.2021
Hodnocení:

Pokud se pečlivě staráte o svoji pleť, určitě vytušíte, že je třeba volit jinou péči na zimní měsíce a odlišnou na ty letní. Používáte ale v létě tu správnou péči?

22.8.2018
Hodnocení: