Praktická rada pro dlouhodobý vztah existuje! A má jen jednu větu!

V roce 1930 se rozpadlo 6 % manželství. A bez něho si lidé nedovedli svůj rodinný život představit. V roce 2017 se rozvodovost ustálila na čísle 47 %. Údaje o rozchodech v současnosti normálních „partnerství bez papíru“ nemáme k dispozici, ale předpokládá se, že jejich počet bude minimálně stejný jako u rozvodů.

Obrázek: 9259d52ba4cb4742a722960595776ddafc4e700a
Zdroj: pixabay.com

 Kdyby mohli manželští a partnerští poradci udělat něco z říše snů, vymysleli by přístroj, který by vymazal z mozku potenciálních životních druhů přesvědčení: „My spolu začneme žít z lásky a ta překoná všechny naše překážky!“ Tak moc dokáže chemický koktejl pobláznit naši řídící jednotku v hlavě a implantovat do ní naprosto mylný předpoklad, který napáchá víc škody než užitku. 

Ať se vám to líbí nebo ne, cesta do dlouhodobého partnerství vede především přes rozum a vůli!

Nekonečný počet sáhodlouhých pojednání o dobře fungujícím svazku dvou lidí se dá shrnout do jediné rady: VYBERTE SI TAKOVÉHO PARTNERA, KTERÝ JE SCHOPEN PÁROVÉ DISCIPLÍNY A JE OCHOTEN SE NECHAT POUČIT (ne vámi, přáteli nebo rodinou, ale odborníky na vztahy). Když vy nabídnete to samé a k tomu přidáte vzájemné uctívání institutu HOBBY, vaše šance na dlouhodobý vztah dostane super pevné základy, které vás podrží i při běsnění všech živlů, které se snaží každé partnerství narušit.

Správný výběr, to je to, oč tu běží!

Dávno skončila doba, kdy byli muž a žena k sobě dohazováni svými rodiči. V současné době je to jen na nás, koho si necháme vejít do naší budoucnosti. Náhoda je prima a plout v proudu přítomného okamžiku, či nechat vše osudu, je pocit k nezaplacení. Ale jak jde o nás samotné a dokonce o naše příští děti, všechny žerty a láskyplné vzdychání by mělo jít stranou. Je životně důležité dát prostor svému bystrému úsudku, nakopnout svou inteligenci a logické myšlení a zmobilizovat všechny neurony v hlavě. Vždyť nejde o nic menšího než o náš život!

Jak vypadá ideální začátek vztahu na věky věků?

V okamžiku, kdy se dohodneme se svým milovaným protějškem, že další kus života budeme táhnout ve dvou, zavzpomínáme na všechno krásné, co nás doposud potkalo a uchováme tyto láskyplné vzpomínky hluboko do paměti pro krizové okamžiky, které určitě přijdou. Vyhrneme si rukávy, plivneme do dlaní a připravíme se na společné dílo s vědomím budoucího úsilí a strádání. Oba dva s pevným pohledem a podáním rukou stvrdíme touhu být spolu nejenom v dobrém, ale hlavně i v tom zlém, což bude základní prubířský kámen naší vůle a osobního charakteru. A toho všeho je schopen jen partner s kázní, který umí v příhodném okamžiku potlačit své ego a ten, který si nemyslí, že jen on ví, co je pro vztah to nejsprávnější.

Zatímco na přelomu minulého a současného století zažívaly páry rozchodovou krizi po 7 letech vztahu, teď se tato doba zkrátila na pouhé 3 roky!

Příčinou celé pětiny rozchodů po 3 letech společného života (ať s dětmi nebo bez nich) je důvod, který jakéhokoliv partnerského či manželského poradce uvede do stavu zoufalství. Zjednodušeně ho nazvěme ZAMRZNUTÍ V POZICI SNÍLKA. Jeden z páru (někdy i oba dva) není schopen opustit imaginární svět lásky a romantiky a dělá mu problémy přejít do normálního párového světa. Požaduje po životu, aby probíhal na pozadí plném ohňostrojů za zvuku oslavných fanfár s nádechem všeobjímajícího tajemna a vše, co se vymyká, považuje za špatné a za selhání vztahu, protože tak si to přece nepředstavoval. Korunu zklamání dodá šok z vlastní ložnice, protože právě po třech letech nazrála doba, kdy zcela přirozeně sexuální život přechází do vyrovnaného stereotypu. A tak není daleko od konstatování: „ …my se k sobě vůbec nehodíme…raději se rozejdeme hned teď a nebudeme se trápit…nejde nám to spolu…“ a druhý partner (ten disciplinovaný a informovaný) jen zírá a nestačí se divit.

Tipnete si ale nejčastější důvod rozchodů (rozvodů) po 3 letech společného žití?

Dítě! Jako základní spouštěč dalších problémů, které následují – nedostatek peněz, času a překážka v kariéře. S radostí očekávaný vlastní  potomek dokáže rozmetat život svých rodičů do nicotných tónů, které najednou spolu neladí. Odkládání založení rodiny do staršího věku, kdy člověk je uvyklý určitému sobě vyhovujícímu stereotypu bez výrazného sebeomezování, relativně krátký čas intenzivního vzájemného poznávání s partnerem a nezanedbatelný vliv virtuálního světa se staly v současné době ne moc dobrým vkladem pro nový život ve třech.

Problémy a krize, které patří do jakéhokoliv vztahu jako bouřka v kterémkoliv ročním období, dokážou udělat z obou partnerů soupeře na život a na smrt nebo spoluhráče, kteří dokážou táhnout za jeden provaz. O tom, s kým budete své životní překážky zdolávat, rozhodujete jen vy. Tak šťastnou volbu a pamatujte na dobrou radu. Vždyť je to jenom jedna věta!

Reklama

Podobné články

Obrázek: d4664a94be7e07b0852bc0a6a8de5a0daa74b3a5
Obrázek: 2e8aee18deb8084239f7ae8612db5d35cdf1a5c9
Obrázek: c32b86e8c8bfc92e67c9f2f655cc3985b93da1d0
Obrázek: jak na zdravější Vánoce
Obrázek: 20220529-144242-0000-1