Gleidshop
Hlavní baner

Jarní festivaly stále pokračují, Den dětí se blíží - tyto víkendové akce si nesmíte nechat ujít!

Víkend plný zábavy, tance a jídla nebo Den dětí, skákací hrad, malování na obličej a spousta her - to jsou akce na 2 nadcházející víkendy. Kam se tedy podívat?
pixabay.com

 

Mezi ploty

Psychiatrická nemocnice Bohnice

 

Neděste se. Nehodlám vám zvát někam, kde vám hrozí, že vás spoutají do kazajky. Tady se jedná o multižánrový festival, kam zavítá více jak 120 kapel na 14 scén pokrývající park Psychiatrické nemocnice Bohnice. Tento festival není žádnou novinkou a jistě už si našel své pravidelné návštěvníky. Skvělý je hlavně v tom, že si zde každý přijde na své. Od hip-hopu přes punk až po chytlavé texty kytarových písničkářů. Lístek vás bude stát pouhých 320,- na oba dny v termínu 26. - 27. května. A pozor bonus! Ke konci si můžete vyzkoušet hypnózu v relaxační zóně Oáza nebo si popovídat o zajímavých tématech s předními českými psychology.

 

Prague Fringe festival

Divadlo Kampa

 

Nerada se opakuji, ale festival Prague Fringe je taktéž skvělý svým multi obsahem. Zde si přijde na své každý, kdo má rád divadlo, komedii, hudbu, tanec nebo také poezii. Sama můžu potvrdit, že tady pocítíte nezapomenutelný zážitek a jediné štěstí a útěchou je to, že se koná každý rok a věřte, že se rádi budete vracet. Dokonce se nejedná o jeden jediný víkend, ale takové množství kultury je obsaženo v 9 festivalových dnech, kde se představí práce stovek umělců z celého světa. Čeká na vás kolem 200 představení od odpoledne do pozdních večerních hodin. Malá Strana tak každoročně ožije směsí světové kultury a nových uměleckých nápadů z myslí světových umělců.

 

Prague Food Festival 2018

Vyšehrad

 

Já vím, zase to jídlo. Ale Beko Fresh Festival v Plzni je už za námi. Sama jsem ho navštívila a přiznám, že není možné ve dvou dnech sníst a ochutnat vše, co by mlsný jazýček chtěl. Proto je tady záchrana v podobě dalšího festivalu, do kterého nám mezitím vytráví, a své chuťové buňky připravíme na další nášup vynikajících pokrmů. 25. - 27. 5. 2018 se chystá 12. ročník svátku jídla v Praze na Vyšehradě. Domácí i exotické gastronomické speciality čekají jen na vás a co víc, spousta workshopů a stánků nejen s jídlem, ale také s dobrou kávou, domácími velkými i malými pivovary a nebudou chybět ani vinohrady se svou nabídkou. Kdo by odolal.

 

Den dětí - Mezi literaturou a filmem

Muzeum Karla Zemana

 

Krásný počin Muzea Karla Zemana v Praze, které ve dnech 1. - 3. 6. 2018 vyhlásilo Dny literární a filmové zábavy. Hraje celá rodina. Vyražte na velký dětský den a zahrajte si pouze v tyto dny hru Mezi literaturou a filmem. Je třeba sestavit tým o 3-8 členech a hledat odpovědi na položené otázky po celém muzeu. Pokud jste muzeum už někdy dříve navštívili, můžu vás ujistit, že teď si všimnete věcí, které jste dříve pouze míjeli. Plánujete-li vyrazit, nezapomeňte se zaregistrovat včas.

 

Park Fábula

Kamenice nad Lipou

 

Další tip na výlet s dětmi je Pohádková říše Fábula na Vysočině. Záměrně zmiňuji tuto událost i přesto, že se nejedná o akci na jeden víkend. Jde totiž o to, že prázdniny se dětem blíží a hezké počasí už je dokonce tady, a proto park Fábula vytvořil na květnové a červnové víkendy zvýhodněné vstupné do Pohádkové říše. Běžná cena je 180,- nebo 145,-, ale v květnu a červnu se cena vstupenky snížila na 100,-. Co na vaše děti čeká? Pohádková cesta s plněním úkolů, úniková hra, stavebnice, Igráček, svět panenek, hlavolamy, veliké společenské hry, mini ZOO, cukrárna s pizzou a samozřejmě hřiště, kde se vaše děti pořádně vyblbnou.

 

Doufám, že jsem vás správně naladila na nadcházející dva víkendy a věřím, že si vy i vaše děti užijete příjemné dny plné pohody, kultury a her, při kterých určitě i vy opět naleznete v sobě kus dítěte. 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Radka Dobešová

kultura a zážitky

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Tolik diskutované a právě aktuální téma, které se týká všech školou povinných. Jak to tedy je?
30.8.2016
Hodnocení:

Je důležité mít srdce na správném místě. A to pořadatelé a účastníci Podnikatelských setkání bezpochyby mají. Tito lidé, živnostníci a majitelé firem, se společně schází na Podnikatelských setkáních, aby se navzájem poznali, propojili a navázali spolupráce. Ale taky, aby pomáhali.

20.6.2019
Hodnocení:

Když svět zběsilého tempa dostal povel zpomalit a zahalit se do roušek, reakce byly různé. Zmítal námi například stud něco takového nosit. Nebyli jsme na to v našich končinách zvyklí. Dokud jsme roušky nedostali příkazem, jen málokdo se odhodlal si ji dobrovolně nasadit jako ten první, vykopávající solitér. Den se dnem se ale sešel, roušky jsou v tento moment běžným doplňkem. To jen ti nejsobečtější na ni kašlou. A tak doslova kašlou i na všechny kolem. Co všechno se ale za rouškou ukrývá a co nás tato malá kamarádka naučila?

29.3.2020
Hodnocení:
V dnešní době jsou děti spíše luxus, tvrdí každý druhý člověk. Čím to je vlastně způsobené? V dřívějších dobách si rodiče dovolili živit i 8 dětí a nebyl to žádný problém, dnes jsou rodiče 4 dětí považování za blázny, natož živit více dětí.
13.6.2016
Hodnocení: