Gleidshop
Eshop

Inspirujte se filmy podle skutečné události #2

Tento článek je druhým pokračováním mých tipů na zajímavé filmy podle skutečnosti, které mohou být opravdu skvělou inspirací a motivací k překonávání překážek ve vlastním životě. Tak se pohodlně usaďte a připravte se na další várku nezapomenutelných příběhů. Tentokrát z oblasti sportu.

pexels.com

 

1. Surfařka (Soul Surfer)

Myslím, že příběh Bethany Hamilton zná mnoho z vás. Dívka, která jako by se už narodila v oceánu se surfem pod nohama, je jednoho dne napadna žralokem. Útok přežije, avšak celý její život i to co ji naplňovalo, je najednou pryč. Ona se však jen tak lehce nevzdává. Najde v sobě sílu, odhodlání a víru. Opět se stane šampionkou surfu i vlastního života, ale také inspirací pro všechny ostatní. V hlavní roli je skvělá AnnaSophia Robb a dále Helen Hunt s Dennisem Quaidem.
 

2. Já, Tonya (I, Tonya)

Tonya, kterou v tomto komediálním dramatu úžasně ztvárnila Margot Robbie, neměla již od dětství moc jednoduchou cestu. Velmi přísná matka a nelehké životní podmínky ji časem donutily k obrnění se ostrými lokty i jazykem. Tato drsňačka skrz na skrz byla však zároveň jednou z nejlepších krasobruslařek světa. Bohužel, velkým černým puntíkem její kariéry (kromě mnoha dalších) se stalo napadení její úhlavní soupeřky. Musela se potýkat s mnoha lekcemi, které by vyšly minimálně na celodenní film. Její příběh je však příkladem vytrvalosti, vůle, lhostejnosti ohledně názorů ostatních a neskutečné vnitřní síly.
 

3. Coach Carter (Coach Carter)

Samuel L. Jackson exceluje snímkem, ve kterém představuje kontroverzního trenéra basketbalu na střední škole, Kena Cartera. S cílem ukázat svým mladým svěřencům (mezi kterými si zahrál také Channing Tatum), že budoucnost jim může nabídnout mnohem více než drogy, alkohol a živoření na podpoře, pokud pro to něco udělají. Rodiče a také ostatní však protestují a chtějí si alespoň užít možná jediné chvilky „slávy“ v životě jejich dětí, aniž by uvažovali o tom, co je pro ně opravdu důležité. Carter však uzavírá tělocvičnu a studenty nenechá znovu hrát, dokud si nezlepší prospěch ve škole. Mnohým z nich tak ukáže náznak správné cesty a zachrání i jejich život.
 

4. Kokosy na sněhu (Cool Runnings)

Tak tohle je prostě klasika. Kdo neviděl Kokosy na sněhu, běžte to honem rychle napravit. Partička jamajských kluků (potažmo sportovců) se shodou náhod rozhodne jet na olympiádu, avšak tentokrát na tu zimní. Samozřejmě se na ně všichni nejdříve dívají skrz prsty a to nejen kvůli jejich neslavnému trenérovi (John Candy). Myslím, že přesně tyto momenty v historii přispěli také k dnešní rovnocennosti, otevřenosti a solidaritě lidí. Proč bychom se měli pořád držet nějakých psaných či nepsaných pravidel? Svět je přece svobodné místo. U legendárních hlášek této komedie se zasmějete a ze skutečných záběrů jízd na ledě vás bude mrazit.
 

5. Zrození šampiona (The Blind Side)

Tento snímek je o přijetí a lásce v té nejčistší podobě. O tom, že upřímnou pomocí druhému pomáháme zároveň také sami sobě. Michael (Quinton Aaron) je teenager, který se potlouká životem, aniž by věděl, co znamená péče nebo teplo domova. Přesně to mu poskytne vřelá matka od rodiny Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock), která ho přijme za vlastního a dodá mu přesně to, co nikdy nepoznal a tolik potřeboval. Michael se zanedlouho začne stále více zlepšovat v americkém fotbalu, až vystoupá na samotný vrchol NFL. Tento příběh je přímým důkazem toho, že láska a upřímný zájem mohou lidský život změnit k nepoznání.

 

Doufám, že jste si z těchto tipů vybrali ten pravý právě pro vás. Můžete se těšit i na další pokračování.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Eva Stiborová

fotografka

Jmenuji se Eva a baví mě od všeho něco. Ráda zkouším nové věci a následně je i ráda sdílím. Zajímám se o fotografování, design či hudbu. Nesmírně ráda cestuji a poznávám nová místa. Táhne mě to také k astrologii či numerologii. V neposlední řadě se ráda zabývám ekologií, jelikož si myslím, že je to cesta, kterou bychom se jako společnost měli vydat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Alkohol je společensky neoddiskutovatelná droga, která na lidský organismus působí jako jed. Pokud ho dávkujete po pidi kapkách nebo jen občas, tělo nepotěšíte, ale bude se všemožně snažit, aby následky degustace byly pro něj minimální. V opačném případě vám to nemilosrdně spočítá!

28.12.2018
Hodnocení:

Nebýt lidského fištrónu, nikdy by antikoncepce nespatřila světlo světa a matka příroda by si mohla spokojeně mnout ruce, jak pěkně a řádně člověk plní její zákony.

18.1.2019
Hodnocení:

Před pár dny jsem procházela podzimním městem a nasávala všechny vůně, které toto okouzlující období nabízí. S (ne)vůněmi však souvisel i hlasitý rozhovor, kterého jsem byla diskrétním svědkem (opravdu diskrétním, žádné natažené ucho směrem k diskutérkám, nebo odposlouchávací zařízení). A rovnou dvakrát! Nejdřív při čekání na kávu v kavárně a hned vzápětí na autobusové zastávce. Jako milovnici parfémů mě tyto postřehy úplně nepotěšily, ale proti gustu… samozřejmě. Jenže? Žen, které dobrovolně odkládají parfém a vsází na přirozenou vůni, je čím dál víc. Opravdu nakonec z dámských kabelek vymizí líbivé flakóny s podmanivou náplní?

6.11.2018
Hodnocení:
Mnozí z nás vyráží o prázdninách za hranice České republiky. Na co si dát pozor, abychom se nevrátili s finanční ztrátou?
11.7.2016
Hodnocení: