Gleidshop
Eshop

Inspirujte se filmy podle skutečné události #2

Tento článek je druhým pokračováním mých tipů na zajímavé filmy podle skutečnosti, které mohou být opravdu skvělou inspirací a motivací k překonávání překážek ve vlastním životě. Tak se pohodlně usaďte a připravte se na další várku nezapomenutelných příběhů. Tentokrát z oblasti sportu.

pexels.com

 

1. Surfařka (Soul Surfer)

Myslím, že příběh Bethany Hamilton zná mnoho z vás. Dívka, která jako by se už narodila v oceánu se surfem pod nohama, je jednoho dne napadna žralokem. Útok přežije, avšak celý její život i to co ji naplňovalo, je najednou pryč. Ona se však jen tak lehce nevzdává. Najde v sobě sílu, odhodlání a víru. Opět se stane šampionkou surfu i vlastního života, ale také inspirací pro všechny ostatní. V hlavní roli je skvělá AnnaSophia Robb a dále Helen Hunt s Dennisem Quaidem.
 

2. Já, Tonya (I, Tonya)

Tonya, kterou v tomto komediálním dramatu úžasně ztvárnila Margot Robbie, neměla již od dětství moc jednoduchou cestu. Velmi přísná matka a nelehké životní podmínky ji časem donutily k obrnění se ostrými lokty i jazykem. Tato drsňačka skrz na skrz byla však zároveň jednou z nejlepších krasobruslařek světa. Bohužel, velkým černým puntíkem její kariéry (kromě mnoha dalších) se stalo napadení její úhlavní soupeřky. Musela se potýkat s mnoha lekcemi, které by vyšly minimálně na celodenní film. Její příběh je však příkladem vytrvalosti, vůle, lhostejnosti ohledně názorů ostatních a neskutečné vnitřní síly.
 

3. Coach Carter (Coach Carter)

Samuel L. Jackson exceluje snímkem, ve kterém představuje kontroverzního trenéra basketbalu na střední škole, Kena Cartera. S cílem ukázat svým mladým svěřencům (mezi kterými si zahrál také Channing Tatum), že budoucnost jim může nabídnout mnohem více než drogy, alkohol a živoření na podpoře, pokud pro to něco udělají. Rodiče a také ostatní však protestují a chtějí si alespoň užít možná jediné chvilky „slávy“ v životě jejich dětí, aniž by uvažovali o tom, co je pro ně opravdu důležité. Carter však uzavírá tělocvičnu a studenty nenechá znovu hrát, dokud si nezlepší prospěch ve škole. Mnohým z nich tak ukáže náznak správné cesty a zachrání i jejich život.
 

4. Kokosy na sněhu (Cool Runnings)

Tak tohle je prostě klasika. Kdo neviděl Kokosy na sněhu, běžte to honem rychle napravit. Partička jamajských kluků (potažmo sportovců) se shodou náhod rozhodne jet na olympiádu, avšak tentokrát na tu zimní. Samozřejmě se na ně všichni nejdříve dívají skrz prsty a to nejen kvůli jejich neslavnému trenérovi (John Candy). Myslím, že přesně tyto momenty v historii přispěli také k dnešní rovnocennosti, otevřenosti a solidaritě lidí. Proč bychom se měli pořád držet nějakých psaných či nepsaných pravidel? Svět je přece svobodné místo. U legendárních hlášek této komedie se zasmějete a ze skutečných záběrů jízd na ledě vás bude mrazit.
 

5. Zrození šampiona (The Blind Side)

Tento snímek je o přijetí a lásce v té nejčistší podobě. O tom, že upřímnou pomocí druhému pomáháme zároveň také sami sobě. Michael (Quinton Aaron) je teenager, který se potlouká životem, aniž by věděl, co znamená péče nebo teplo domova. Přesně to mu poskytne vřelá matka od rodiny Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock), která ho přijme za vlastního a dodá mu přesně to, co nikdy nepoznal a tolik potřeboval. Michael se zanedlouho začne stále více zlepšovat v americkém fotbalu, až vystoupá na samotný vrchol NFL. Tento příběh je přímým důkazem toho, že láska a upřímný zájem mohou lidský život změnit k nepoznání.

 

Doufám, že jste si z těchto tipů vybrali ten pravý právě pro vás. Můžete se těšit i na další pokračování.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Eva Stiborová

fotografka

Jmenuji se Eva a baví mě od všeho něco. Ráda zkouším nové věci a následně je i ráda sdílím. Zajímám se o fotografování, design či hudbu. Nesmírně ráda cestuji a poznávám nová místa. Táhne mě to také k astrologii či numerologii. V neposlední řadě se ráda zabývám ekologií, jelikož si myslím, že je to cesta, kterou bychom se jako společnost měli vydat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Každý chceme pít tu nejčistší vodu, ale studánku nebo funkční studnu má málokdo. Největším trendem pro zdravé pití je pít filtrovanou vodu. Je to však zdravé pití, dokola kupovat plastové filtry a vyhazovat je do odpadu? V tomhle článku vám představím zdravější a ekologičtější varianty filtrace vody.

13.8.2019
Hodnocení:

Zřejmě není. Ve vztazích totiž ani rok narození muže nezaručuje ZNAČKU IDEÁL. Vše je o lidech a cesta je teprve tam, kde je i vůle. Rozdíl tak může být deset, patnáct, dvacet i více let, a přesto je to na vás. Snažit se musíte tak jako tak. Samotný rozdíl nezmůže vůbec nic. Spoléhat na to, že starší muž vás provede bezstarostným životem je hezká, leč scestná a po vystřízlivění i bolestná myšlenka.

3.12.2018
Hodnocení:

Malou židovskou dívku horečně objímají její rodiče na nádraží před nástupem do jednoho z Wintonových vlaků. V návalu zoufalství jí vůbec poprvé v jejím životě zcela bez zábran projevili lásku, o které dosud netušila, že ji k ní cítili. Vysoké nároky, minimum chvály a citový chlad byly jedněmi z pilířů způsobu výchovy, které měly nejen židovským dětem přinést sílu a schopnost prosperovat za jakkoliv těžkých okolností.

14.8.2020
Hodnocení:
V dostupných statistikách je uváděno, že skoro polovina domácností České republiky sdílí svoji přítomnost se psem. Ve světě je to o trochu nižší procento. Z těchto čísel lze usuzovat, že domácí zvířata jsou mezi námi oblíbená. Jsme rádi, když jsou nám psi nablízku. Pes působí pozitivně na naší psychiku. Má také pozitivní vliv na rozvoj dětí. Je prokázáno různými studiemi, že nás jeho přítomnost uklidňuje, pomáhá při zotavování po nemocech, dokonce zlepšuje naší starostlivost o sebe sama.
3.6.2017
Hodnocení: