Gleidshop
Hlavní baner

Dárek bez odpadu? ORIGINÁLNĚ - ze sklenice

Nevíte, čím udělat svým blízkým radost pod stromeček? Zkuste dárek ze sklenice. Je to jednoduché i praktické. Do sklenice můžete dát jednoduše cokoli, co má daný člověk rád. 

pixabay.com

 

Jednoduchost a originalita v jednom

Vezměte doma sklenici a vyrazte do obchodu, například sušené ovoce a oříšky seženete na váhu i v obchodním domě. Víčko můžete ozdobit mašličkou a kouskem látky, nebo udělat dárek 2 v 1, použijte kapesník nebo voskovaný ubrousek. Skleničku můžete dát i do látkového sáčku, který lze poté využít na nákup pečiva, ovoce nebo zeleniny.

 

Sušené ovoce pro kolegyni

Sklenice s ovocem jsou krásně barevné, nakombinujete si ji podle chuti a fantazie. Na dno sklenice můžete dát například sušené banány, navrch jahody a celou dobrotu zakončit ananasem. 

 

Oříšky pro tetu

 Má teta ráda oříšky? Dejte je do sklenice! Různé druhy oříšků budou ve vrstvách vypadat perfektně. Z praxe doporučuji dát na dno malé oříšky/semínka a navrch ty velké, aby se nesmíchaly.

 

Bonboniéra ze skleničky pro babičku

Na váhu se dají sehnat i různé čokolády, bonbony nebo i oříšky v čokoládě. Lze udělat bonboniéru z jednoho druhu nebo můžete namíchat i více druhů podle chuti. Nakombinovat můžete i bílou čokoládu s mléčnou, aby vrstvy více vynikly.

 

Polévka ze sklenice pro strýčka

Pro strýčka, který nemá rád sladké můžete namíchat směs na instantní luštěniny. Může to být fazolová, čočková i jiná polévka. K luštěninám přisypte koření a na sklenici napište návod. Většinou bude obsahovat jen přidej vodu a dle chuti klobásu a oběd máš za chvilku.

Rychlá fazolová polévka

 • červené fazole (množství dle velikosti sklenice)
 • pepř
 • sůl
 • majoránka
 • bobkový list
Návod: Přidej vodu, zeleninový bujon a na zjemnění zakysanou smetanu. Pro zpestření můžeš přidat uzené maso nebo klobásu. Vař do měkka.

 

Sušenky pro kamarádku

I upéct se dá ze sklenice. Pro kamarádku, která bojuje s časem, je to ideální dárek. Nejdříve dejte do sklenice sypké suroviny a až poté oříšky či čokoládu. Nebo sušenky rovnou upečte. 

Jako základ použijte:

 •  1 hrnek polohrubé mouky
 •  prášek do pečiva nebo jedlo sodu
 •  2 hrnky ovesných vloček
 •  ¾ hrnku cukru
 •  lžičku skořice nebo kakaa
 •  podle chuti oříšky, čokoládu můžete použít i lentilky.

Na sklenici napište návod: Přidej 3 lžíce mléka, 150g másla a 2 vajíčka. Na pekáč udělej hromádky, které peč na 180 °C asi  na 15 minut. Dobrou chuť.

 

Pečený čaj

Na přípravu pečeného čaje z čerstvých surovin je sice pozdě, ale dá se připravit i z mraženého ovoce. Výborná je kombinace malin, borůvek a jahod. Na 2 kilogramy ovoce použijte alespoň 1/2 kg cukru. Přidejte koření, například skořici nebo badyán a kapku rumu na chuť. Dejte do trouby a nechte péct asi 30 - 45 minut. Až bude čaj upečený naplňte s ním skleničky ještě za tepla, a dejte je víčkem dolů, aby se sklenice sterilizovala. Nyní můžete sklenici jen ozdobit a někomu udělat radost.

 

Popusťte uzdu fantazii a namíchejte si sklenici dle svých představ a podle chutí obdarovaného. Obchody jsou plné nevkusných košů plných sušeného ovoce a oříšků zabalených v celofánu, tak proč si neudělat svoji skleničku, ve které můžete použít jen to, co má ten dotyčný rád a téměř s nulovým odpadem.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Klára Zemanová

zero waste, udržitelná domácnost

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Na úvod musím říct, že samotný návrh na rekonstrukci místnosti se skládá z několika kroků, a ani jeden z nich není méně důležitý, než ten druhý.
30.4.2016
Hodnocení:
Valentýn. Pro Čechy stále rozporuplný svátek. Slavit, či ne?
11.2.2017
Hodnocení:

Co si ozvláštnit kuchyni novými chutěmi a barvami v podobě květů? Kde je najdete a jak je uskladníte? Poradím vám, jak naložit s jedlými květy a kterým se rozhodně vyhnout!

26.5.2020
Hodnocení:

Svatba je obřad, který spojuje život ženy a muže do jednoho svazku zvaného manželství. Od devadesátých let minulého století klesal jejich počet na našem území až do minima, které se váže k roku 2013. Dnešní dny ukazují, že se dostává opět do módy.

22.3.2019
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram