Gleidshop
Eshop

Dárek bez odpadu? ORIGINÁLNĚ - ze sklenice

Nevíte, čím udělat svým blízkým radost pod stromeček? Zkuste dárek ze sklenice. Je to jednoduché i praktické. Do sklenice můžete dát jednoduše cokoli, co má daný člověk rád. 

pixabay.com

 

Jednoduchost a originalita v jednom

Vezměte doma sklenici a vyrazte do obchodu, například sušené ovoce a oříšky seženete na váhu i v obchodním domě. Víčko můžete ozdobit mašličkou a kouskem látky, nebo udělat dárek 2 v 1, použijte kapesník nebo voskovaný ubrousek. Skleničku můžete dát i do látkového sáčku, který lze poté využít na nákup pečiva, ovoce nebo zeleniny.

 

Sušené ovoce pro kolegyni

Sklenice s ovocem jsou krásně barevné, nakombinujete si ji podle chuti a fantazie. Na dno sklenice můžete dát například sušené banány, navrch jahody a celou dobrotu zakončit ananasem. 

 

Oříšky pro tetu

 Má teta ráda oříšky? Dejte je do sklenice! Různé druhy oříšků budou ve vrstvách vypadat perfektně. Z praxe doporučuji dát na dno malé oříšky/semínka a navrch ty velké, aby se nesmíchaly.

 

Bonboniéra ze skleničky pro babičku

Na váhu se dají sehnat i různé čokolády, bonbony nebo i oříšky v čokoládě. Lze udělat bonboniéru z jednoho druhu nebo můžete namíchat i více druhů podle chuti. Nakombinovat můžete i bílou čokoládu s mléčnou, aby vrstvy více vynikly.

 

Polévka ze sklenice pro strýčka

Pro strýčka, který nemá rád sladké můžete namíchat směs na instantní luštěniny. Může to být fazolová, čočková i jiná polévka. K luštěninám přisypte koření a na sklenici napište návod. Většinou bude obsahovat jen přidej vodu a dle chuti klobásu a oběd máš za chvilku.

Rychlá fazolová polévka

 • červené fazole (množství dle velikosti sklenice)
 • pepř
 • sůl
 • majoránka
 • bobkový list
Návod: Přidej vodu, zeleninový bujon a na zjemnění zakysanou smetanu. Pro zpestření můžeš přidat uzené maso nebo klobásu. Vař do měkka.

 

Sušenky pro kamarádku

I upéct se dá ze sklenice. Pro kamarádku, která bojuje s časem, je to ideální dárek. Nejdříve dejte do sklenice sypké suroviny a až poté oříšky či čokoládu. Nebo sušenky rovnou upečte. 

Jako základ použijte:

 •  1 hrnek polohrubé mouky
 •  prášek do pečiva nebo jedlo sodu
 •  2 hrnky ovesných vloček
 •  ¾ hrnku cukru
 •  lžičku skořice nebo kakaa
 •  podle chuti oříšky, čokoládu můžete použít i lentilky.

Na sklenici napište návod: Přidej 3 lžíce mléka, 150g másla a 2 vajíčka. Na pekáč udělej hromádky, které peč na 180 °C asi  na 15 minut. Dobrou chuť.

 

Pečený čaj

Na přípravu pečeného čaje z čerstvých surovin je sice pozdě, ale dá se připravit i z mraženého ovoce. Výborná je kombinace malin, borůvek a jahod. Na 2 kilogramy ovoce použijte alespoň 1/2 kg cukru. Přidejte koření, například skořici nebo badyán a kapku rumu na chuť. Dejte do trouby a nechte péct asi 30 - 45 minut. Až bude čaj upečený naplňte s ním skleničky ještě za tepla, a dejte je víčkem dolů, aby se sklenice sterilizovala. Nyní můžete sklenici jen ozdobit a někomu udělat radost.

 

Popusťte uzdu fantazii a namíchejte si sklenici dle svých představ a podle chutí obdarovaného. Obchody jsou plné nevkusných košů plných sušeného ovoce a oříšků zabalených v celofánu, tak proč si neudělat svoji skleničku, ve které můžete použít jen to, co má ten dotyčný rád a téměř s nulovým odpadem.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Klára Zemanová

zero waste, udržitelná domácnost

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Italové milují sníh, ale jenom na horách. Abych byla přesnější, milují sníh jenom na sjezdovkách. To je totiž jediné místo, kde jsou na něj připraveni! Jakmile začne padat na silnicích, je to jedna velká italská komedie. Aneb když Češka vyrazí s Italy na hory a jako jediná si umí poradit se zimními řetězy! Tedy téměř poradit!
14.12.2017
Hodnocení:

Velikonoce nebo také svátky jara. S velikonočními prázdninami a státním svátkem to máme pět dnů volna v kuse. Pojďte tento krásný čas využít s dětmi, rodinou a přáteli. Ve svém článku jsme pro vás připravila několik typických tradičních zvyků, na které byste neměli zapomenout. Máte rádi Velikonoce? Jak na ně vzpomínáte? Myslím, že většina dětí miluje zvyky, tradice a pravidelnost jim dává do života řád. Který rodič by si nepřál, aby děti vzpomínaly na krásné zážitky a chtěly je zase předávat dál. Je přece krásné, když třeba čtyři generace po sobě dodržují stejné zvyky.

18.4.2019
Hodnocení:
Prostřednictvím nakladatelství Euromedia se vám do rukou může dostat velice čtivá, zábavná i moudrá kniha mladého a talentovaného spisovatele Michala Šefary s názvem Podsvětí. Tento mysteriózní thriller vás provede temnými zákoutími pražského metra, ale i těmi prosluněnými, která jste doteď vnímali docela jinak.
2.7.2017
Hodnocení:
Venku se nám čím dál tím víc ochlazuje, ale i přesto se dá koupat a relaxovat "u vody", a to například v termálech/lázních. My vás dnes seznámíme s lázeňským městem Luhačovice.
9.10.2017
Hodnocení: