Gleidshop
Hlavní baner

Svěží vítr do vlasů i pro maminky na mateřské, že na to není čas ?

...to známe my všechny mámy. Tady je pár tipů, jak probudit své unavené vlasy a tím i sebe opět k životu.

pixabay.com

 

 Když poslouchám nastávající maminky kolem sebe, které jsou natěšené na své malé ratolesti. Jak plánují, jaké budou dokonalé, upravené, všestranné matky. Vím, že už teď si berou na sebe velké břímě, které se dá jen těžko do puntíku uskutečnit.

 

Z vlastních zkušeností

Jsme jen lidé. Chceme svůj život prožít, vychutnávat a cítit se naplněni. Nakonec své priority poznáme... a to velmi brzy. Já vám ráda pomohu alespoň v té jedné z nich. A tou je: CÍTIT SE SKVĚLĚ A LÍBIT SE SAMA SOBĚ I NA MATEŘSKÉ.

 

Chce to "ten" správný střih. Ten, který vám dovolí během chvíle odejít z domu bez velkého vynaloženého úsilí. Poznáte ho tak, že respektuje růst vašich vlasů. Nechtějte, aby účes držel směrem dozadu, když vám vlasy jasně směřují přirozeně k obličeji. Je to marný boj. Stejně tak úprava geometrických střihů, které je nutno udržovat. Zvolte přirozenější tvar účesu, do kterého se vyplatí investovat. Ten jen profouknete fénem a správný tvar už si najde sám. Nechte si doporučit kvalitní kadeřnici a hurá do toho!

 

Samotný střih můžeme jednoduše a rychle podpořit, aby vznikl krásný výsledný účes. Máte-li vlnité vlasy, použijte nástavec na fén - difuzér. Podpoří přirozenou strukturu vln a hlavně - je to rychlé! Téměř proschlé na volno vlnité vlasy můžete ráno smotat na temeni do drdůlku. Odměnou vám bude cca za hodinku objemný vlnitý účes. Na krátké a polodlouhé vlasy platí žehlička či kónická kulma. Stačí délky prožehlit nebo navlnit pár pramenů v koncích - za 2 minuty odcházíte z koupelny :).

Pro objem dlouhých vlasů poslouží výborně mini krepovačka. Stačí u hlavy - cca3cm - na temeni nakrepovat pár pramenů a objem je na světě. Mini krepovačku lze použít i u velmi krátkých střihů a jemných vlasů pro rozcuchaný a bohatý vzhled.

 

K výslednému účesu můžete použít i doplňky. Například látkovou čelenku - ke sportovnímu outfitu nebo elegantní šátek - například k letním šatům. Účes lze ozdobit i povolenými copánky u obličeje, nebo po stranách. Až bude váš drobeček po obědě spinkat, mrkněte na pár inspirativních videí na internetu. Budete mít zásobu inspirace na nastávající dny.

 

Při nedostatku času je někdy téměř zázrakem, najít si čas jen na takové umytí vlasů

Mějte při ruce 3 základní pomocníky - šampón a kondicionér od profesionála na míru a termo sprej před fénováním, zabraňující vysoušení a elektrizování vlasů. S těmito produkty dáte vlasům v základu to, co potřebují, a zároveň jsou ochráněny. Ostatní pečující a stylingové produkty jsou na vašich možnostech. Je ještě jeden skvělý produkt, kterému uvolněte místo v koupelně. A tím je suchý šampón. A jaké má kouzlo? Osvěží pokožku, provoní, načechrá objem a vzbudí ve vás dojem čerstvě umytých vlasů. Hodí se, že?!

 

Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy!

Mokrý vlas je otevřený a šupiny, které chrání kvalitu vlasu, barvu i její trvanlivost se polámou a přestanou konat svoji funkci. 

Nedávno jsem měla možnost na návštěvě zjistit, proč si ženy nestíhají vyfénovat vlasy. A nevím, jestli mě to pobavilo nebo zhrozilo. Tak takhle NE! Řekla jsem kamarádce, která byla tak laskavá a půjčila mi fén, se kterým jsem si chtěla "vyfénovat" vlasy. Vzduch z fénu byl příliš horký a pálil, což bylo nepříjemné a zároveň zaručoval brzké promaštění pokožky. Ovšem bez té horké terapie bych ani nepoznala, že fén fouká - marně jsem čekala alespoň na náznak proudu vzduchu. S tímhle "materiálem" bych se suchých, natož vytvarovaných vlasů, nedočkala mírně řečeno... dlouho. O tom, jak utrpí kvalita vlasů, raději pomlčím. Můžu-li poradit pár pomocníků, za mě jsou to opravdu kvalitní fén, žehlička, difusér, mini krepovačka a kónická kulma.

 

Jak si udržet barvu?

Pro udržení studených odstínů můžeme použít fialové masky čí šampóny. Pro zvýraznění nebo oživení hnědé, zrz, červené i medové blond tu jsou zázračné profi tónovací krémy. Po umytí vlasů si tak každá z vás maminek může jednoduše oživit odstín barvy dle svého stylu.

Mnohé z vás také často řeší padání vlasů. Jak si můžete pomoci? Dopřejte si pár minutovou masáž pokožky po mytí vlasů s tím správným tonikem. Podpořit růst můžete i vhodnými doplňky vitamínů. Nezapomínejte, jde-li to, na maximální možný spánek a psychickou pohodu. Opakuji: jde-li to :)

 

A jak si ještě pomoci?

Je dobré všechny akce, oslavy a párty si alespoň trošku dopředu naplánovat a ušetřit pro sebe pár minut na přípravu sama sebe. Budete se cítit krásná, svěží a určitě si zábavu užijete na maximum.

Milé ženy, maminky. Přeji vám, aby vaše mateřská dovolená byla někdy opravdu DOVOLENÁ. Dělejte to, co vás baví. Cvičte, čtěte, choďte do kina, udělejte si pohodový večer s partnerem při skleničce vína. Nezapomeňte, že miminko i rodina jsou spokojeni jen tehdy, jste-li spokojena VY sama.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Naďa Vacková

kadeřnice

Naďa vystudovala kadeřnickou školu a nástavbu na vlasovou a pleťovou kosmetiku. Je takzvaně kadeřník srdcem i duší. Nyní je mateřské a věnuje veškerý čas svým dětem. Když si najde chvilku pro sebe, sleduje nové vlasové trendy a ráda předává tipy a rady ohledně vlasů a péče o ně, protože dle jejích slov - každý má nárok na krásné vlasy. :)

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Padání vlasů z jakýchkoliv důvodů bývá častým problémem nejen mužů, ale i žen. Může to být z různých důvodů. Roli hrají nejčastěji genetika, hormony, strava postrádající důležité živiny, stres, některé léky, diety a prostředí, ve kterém žijeme. Jenže kdo by si přál o své vlasy postupně přicházet? Tímto článkem vám chceme pomoci zaměřit se na správnou péči o vlasy, které mají tendenci slábnout a vypadávat.

7.10.2020
Hodnocení:

Řada lidí má dogma, že sport a elegance nejdou k sobě. Dnes si ukážeme nejen to, jak obě věci spojit, ale navíc v sobě probudíme i smyslnost a naučíme se mít cit pro detaily.

28.4.2017
Hodnocení:

A je to tady, očekávaná soutěž o růstové sérum na řasy, které jsme pro vás otestovali jak jen to šlo, abychom vám mohli podat co nejobjektivnější recenzi :)

4.9.2017
Hodnocení:

Svatební sezóna je v plném proudu. Už od dubna se to všude kolem nás hemží svatbami a do září ještě bude. Pro vás, které svatba teprve čeká, mám pár tipů.

25.7.2019
Hodnocení: