8 tipů, co dělat, když nenávidíte svou práci?

Chodíte do práce s nechutí, máte nepříjemný svazující pocit a svou práci nenávidíte? Někdo má to štěstí, že nejde zaměstnání ihned, ve kterém zůstane až do důchodu. Ale pak jsou tu tací, kteří se ve svém současném zaměstnání trápí a neví jak z tohoto začarovaného kruhu ven. Se špatnou náladou se probouzí a se špatnou náladou usínají. To vše se odráží nejen na chování k blízkým lidem, ale i na samotném zdraví, které máme jen jedno a které si bohužel nekoupíme ani za vydělané peníze. Pokud se nacházíte na tomto rozcestí, kdy se nedokážete rozhodnout, může vám pomoci dnešní článek s tipy, co dělat, když se se do této situace dostanete.

Obrázek: jak změnit práci
Zdroj: Pexels

1. Neposlouchejte rady jiných lidí

Pokud nenávidíte svou práci, odrazí se to na vaší náladě a později i na psychice. Jen vy víte nejlépe, zda vám vaše nynější pozice za to stojí. Většina lidí z vašeho okolí to nepochopí, zvlášť pokud vyděláváte dostatek peněz. Zasypou vás dotazy a budou poukazovat na důvody, kvůli kterém byste měli zůstat. Pokud k této konverzaci dojde, buďte zdvořilí, spolkněte veškerý vztek, a hlavně nezapomeňte jejich rady ignorovat. Ve většině případů to s vámi myslí dobře, bohužel to vám ale nepomůže a ani neulehčí situaci.

Pouze vy víte, co je pro vás nejlepší a čeho v životě chcete dosáhnout. Každý máme jiné cíle a pro každého bude nejlepší něco jiného. Váš život patří jen vám, pamatujte si to!

 

2. Distancujte se co nejvíce od své práce

Stres způsobený nechutí a neštěstím se v průběhu času odrazí na vašem zdraví. Minimalizujte proto své zapojení v práci. Odmítejte přesčasy, úkoly navíc a zkuste se distancovat od pracovních událostí. Čas využijte k vašemu rozvoji, vzdělávání nebo k aktivitám které vás baví a naplňují. Uvolněte se od stresu jógou či dechovým cvičením, které vám pomůže k udržení lepší nálady a psychické rovnováze. Jděte se projít a navštivte vaše oblíbená místa. Snažte se v práci trávit co nejméně času, abyste mohli načerpat co nejvíce pozitivní energie.

 

3. Zamyslete se, proč nenávidíte své zaměstnání

Než se rozhodnete dát výpověď, udělejte krok zpět. Popřemýšlejte o svých zkušeností spojených s touto prací a zamyslete se nad tím, proč jí tolik nenávidíte. Položte si otázku, jak jste přispěli k vlastnímu neštěstí. Pokud to neuděláte, může se stát, že skončíte opět v práci, kde budete nešťastní. Věnujte této otázce nějakou chvíli a klidně se k ní několikrát vraťte. Zamyslete se nad tím, v jakém prostředí nyní pracujete, jakou pozici vykonáváte a jaká je vaše rovnováha mezi pracovním a soukromým životem. Zvažte všechny aspekty své práce a na otázky si odpovězte vždy co nejupřímněji.

 

4. Představte si svůj ideální pracovní den

Zjistili jste, proč svou práci nenávidíte? Jakmile v tomto směru budete mít jasno, jste na dobré cestě k ukončení vašeho pracovního poměru. Teď se snažte popřemýšlet a udělat si vizualizaci vašeho ideálního pracovního dne. Jak takový den vypadá? Jaký máte plán? Co uděláte ráno před prací a co večer? Představa ideálního dne je důležitá abyste si uvědomili, kam chcete směřovat.
 

Obrázek:co dělat, když nenávidíte svou práci
Zdroj: Pexels


5. Rozhodněte se

Vytvořte plán, jak práci opustit a neohlížejte se finanční ohodnocení, které zde máte. Pokud svou práci nenávidíte natolik, že vám přináší větší bolest než radost, neměli byste uvažovat o tom, za co jste placeni. Peníze vám spokojenost přinesou, ale štěstí a zdraví vám nezajistí.

 

6. Vytvořte si plán

Zamyslete se nad tím, co musíte udělat proto, abyste z práce mohli odejít co nejdříve. Pro každého to bude znamenat něco jiného. Někdo bude během odpoledne a večera pilovat svůj životopis a obesílat různé nabídky, které ho zaujmou. Jiný zase zruší své naplánované aktivity a ušetřený čas využije ke vzdělávání, aby se obohatil o zkušenosti a dovednosti. A někdo bude vyhledávat potřebné informace, aby mohl zahájit podnikání. Ať už je to cokoli, vytvořte si plán a dejte si jasné termíny, do kdy musíte podniknou tyto kroky, abyste získali lepší práci.

 

7. Plán dotáhněte do konce

Rozhodněte se, podejte výpověď, odejděte a neohlížejte se zpět!
Myslete na to, že odcházíte, protože odejít chcete. Po celou dobu si v práci udržujte stejnou laskavost a příjemnou náladu jako doposud.

 

8. Věřte si!

Spoléhejte sami na sebe a věřte si! Uvědomte si všechny pocity, které jste prožívali a které prožíváte. Váš život můžete ovlivnit, můžete ho zlepšit a můžete být šťastnější. Najděte v sobě odvahu, realizujte vaše cíle a plňte si svá přání. Nesetrvávejte v ničem, co vás nebaví, nenaplňuje a co vás stresuje. Život je moc krátký na to, abyste po jeho většinu byli nešťastní. Pokud budete dělat věci, které vás baví a dělají vám radost, tak budete vždy úspěšní.
 

Reklama

Podobné články

Obrázek: 827cefb0f2139e1e7f8b2cf32c4702f21c5d572c
Obrázek: 98e33bf3e5c4ff878487d598a2b469a6c3cee5a0
Obrázek: b1639f241a0e3da82be7c4e41d9775441df114bf
Obrázek: 3738aa9262de5dd28a34763d24f88cbf908d7a9d
Obrázek: e39e7c924530e00c98e656f6ac7899c33230b44b