Gleidshop
Hlavní baner

Válčíte s šedinami? Několik tipů jak nad nimi vyzrát!

Jeden z důvodů, proč k nám do kadeřnictví míří klientky s železnou pravidelností mezi 4-6 týdny, je zakrýt, zlikvidovat, zahladit, prostě zneškodnit ty nepěkné, “věkpřidávající” šedivé vlasy. Odrost je nemilosrdný a ještě je dokázané, že šedivé vlasy rostou o něco málo rychleji než ty přírodní!

freepik.com

 

Když se to pravdivě vezme, my kadeřníci vlastně máme díky těmhle přirozeným věcem a touze vypadat mladě a krásně, zajištěné živobytí. Už je o tak, my se vlastně můžeme radovat. Ono totiž zakrýt dobře šediny je někdy oříšek i pro kadeřníka a v domácích podmínkách to většinou nedopadá nejlépe. My máme svoje metody (však jsme nestudovali nadarmo) a na každého navíc trochu jinou.

U každého člověka v jiném věku (díky dědičnosti a všem těm vlivům od nemocí, stresu, životosprávy...) přestanou melanocyty (pigmentové buňky) produkovat melanin – přírodní barvivo vlasu – a dá se laicky konstatovat, že vlas je "prázdný". Vznikají prázdné dutinky, kde odrazem světla vnímáme bílou barvu. V kombinaci s různým zbytkovým pigmentem mnoho variant bílo-šedé a šedé.

 

Kdy přichází šediny?

Moje nejmladší klientka s 50% šedin, což už je hodně vidět, byla jen 24 letá slečna! Zato moje babička si ještě v 70 letech přelévala po každém mytí vlasy odvarem z kaštanových lupenů a stačilo jí to na zakrytí asi 20% bílých vlasů, Ano, v tomhle je příroda nespravedlivá! Někde jsem četla, že pokud při početí dítěte má jeden z partnerů šedivé vlasy, je větší pravděpodobnost brzkého šedivění potomka. Asi nás kadeřníky, díky dnešnímu trendu starších rodičů, čeká docela dost práce!

 

Několik způsobů, jak se jich na chvíli zbavit

Jak jsem psala, barvení šedin má svoje pravidla, nejde o to je probarvit jenom odstínem, který se nám líbí, ale vrátit jim do hloubky základní pigment. Na to je potřeba opravdu BARVA! Tónování (přeliv) to neumí, ten zakryje u každého jinak, ale vždy pouze transparentně. Jednoduše nepronikne dostatečně do hloubky vlasu. Do určitého procenta šedin, cca 20%, je přeliv dostačující.

Ještě pozor na jednu věc – slovo “přeliv”, “tónování” se vyskytuje na drogistických barvách, zákaznice si myslí, že se jedná o šetrné tónování, ale jakmile najdete na krabičce použitý 6% a vyšší oxidant, je to barva! Barvu navíc poznáte po měsíci také jednoduše – odrost je “uřízlý”, tedy přesně ohraničený, u přelivu je přechod pozvolnější, jemný.

Hena a jiná organická barviva si také neporadí s šedinami, vždy je individuálně natónují (někdy i do nečekaných odstínů).

 

Snadné vychytávky na domácí použití

Co ještě funguje pro lehké zakrytí šedin a to i na odrost během návštěvy kadeřníka jsou přímé pigmenty v barvených šamponech a balzámech. Podle barvy vlasů můžete vybírat například z Color šamponů značky Alcina a kondicionérů. Doporučuji nechat chvíli produkty působit, zvýší se tak účinek.

A co je opravdová záchrana mezi barvením? Barvené pudry a spreje! Pro optický klam na konturách, temeni a v pěšince tohle funguje. Máme to vyzkoušené, drží od mytí do mytí, zvládnou i pot při sportu nebo menší deštík. Někdo si oblíbil suchou verzi – pudr a někdo naopak postřik. Oba fungují stejně, je to o vyzkoušení. Aplikace je na suché vyfoukané vlasy.

 

Vlasové pudry

- jsou miniaturní jemné vlásky, vyrobené z organického keratinu, které mají elektrostatické nabití pro ulpění na vlasové pokožce a vlasech. Praktikujete jemnými poklepy na lahvičku a “pudrujete” vlasy. Pomalu a jemně. Pak bříšky prstů opatrně promněte u pokožky. Doporučuje se lehce přelakovat, ale z praxe, není to úplně nutné. Vybírat můžete z několika odstínů.

 

Vlasové korekční spreje

- musím říct, že vřele doporučuji ty naše, protože i v den nanesení můžeme vlasy bez problémů barvit, u těch drogistických sprejů nám pak na vlasy špatně chytá barva. Nejprve sprej důkladně protřepejte, jemně postříkejte požadovaná místa, nechte 1 minutu doschnout a pročešte hřebenem.

 

Pokud si nevíte rady, který odstín si vybrat, pošlete nám fotku vlasů s odrostem (shop@gleid.cz). Pokusím se správně poradit.

Přeji nešedivět, ale mnohem víc hodně radosti v životě!

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Helena Pudilová

kadeřnice

Helena je kadeřnice a majitelka kadeřnického a kosmetického salonu v Jihlavě. Ve svých článcích píše o nových vlasových trendech a nechává čtenáře nahlédnout i pod pokličku kadeřnického světa.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Zajímá vás, kolik generací před vámi využívalo pomůcek a zkrášlovacích vychytávek a jak to vlastně vzniklo? Tady je pár zajímavostí!

9.1.2018
Hodnocení:

Ačkoliv platí, že módní trendy se mění téměř stejně rychle jako podzimní počasí, holínky se tento fakt zřejmě rozhodly ignorovat. Opět se tak stávají hitem letošního podzimu, a to i přesto, že jsme je nosily loni, předloni a také ty roky předtím. Už dávno to není ta neforemná obuv vhodná jen na zahradu nebo na ryby. Holínky se staly módní obuví. Neměly by tak chybět v botníku žádné moderní dívky či ženy.

16.10.2017
Hodnocení:

Existují 4 typy postavy a jsem si jistá, že i vy se řadíte mezi jeden z nich. Každý typ má sklon ukládat tukové zásoby do jiných partií. Na problematické partie bychom se pak měly zaměřit také při cvičení. V tomto článku se dozvíte, které cvičení je pro vaši postavu to nejlepší.

9.6.2017
Hodnocení:

Padání vlasů z jakýchkoliv důvodů bývá častým problémem nejen mužů, ale i žen. Může to být z různých důvodů. Roli hrají nejčastěji genetika, hormony, strava postrádající důležité živiny, stres, některé léky, diety a prostředí, ve kterém žijeme. Jenže kdo by si přál o své vlasy postupně přicházet? Tímto článkem vám chceme pomoci zaměřit se na správnou péči o vlasy, které mají tendenci slábnout a vypadávat.

7.10.2020
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Moto magazínu Gleid: Gleid není jen o kráse, ale také o životě skutečné ženy

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram