Složte si šatník podle capsule wardrobe a buďte stylová a originální!

V minulém článku jsme si představili styl oblékání capsule wardrobe. Nyní na něj nahlédneme podrobněji.

Obrázek: 278fceccf336d88b7ef4ae2a51e88ae9a2a2181b
Zdroj: pixabay.com

 Už víte, co capsule wardrobe znamená, ale pořád vám není úplně jasné, jak na to? Složit si šatník podle tohoto stylu oblékání není tak složité. Stačí se držet základního pravidla: několik základních, nadčasových kousků, které doplníte sezónními. Nelze přesně říct, kolik kusů oblečení by takový šatník měl obsahovat, je to individuální. Dobré je ale držet se pravidla, že důležitější je kvalita než kvantita, takže oblečení bude méně, než je běžné.

Dále je nutné vzít v potaz, že jednotlivé kousky by k sobě měly ladit jak barvami, tak materiály a střihy. V opačném případě se nebudou dát mezi sebou snadno kombinovat a nebudou se k sobě ani hodit. A právě kombinovatelnost je hlavním principem capsule wardrobe.

Módní návrhářka Donna Karan, která s myšlenkou capsule wardrobe přišla poprvé, vymyslela roku 1985 pro svoji první módní přehlídku těchto sedm základních kousků: body, sukni, kalhoty, sako, sako na zavazování, trenčkot a dlouhou sukni s flitry. Mnohé z těchto kousků jsou k vidění i v dalších kolekcích návrhářky. Můžete se nechat inspirovat, ale volba vašich základních kousků je jen a jen na vás. Pro příklad si uvedeme základní kousky a pár tipů, jak je můžete nosit.

Košile

Volte košili nadčasového střihu, nic nezkazíte například džínovou variantou. Rukávy můžete nechat spuštěné nebo ohrnovat dle potřeby, také ji můžete zapnout až ke krku nebo si pod ni obléct tričko a nechat ji rozepnutou jako svrchní vrstvu a vždy tím vytvořit trochu jiný vzhled.

Kalhoty

Volte ideálně černé nebo béžové, které se snadno kombinují. Černé navíc opticky zeštíhlují, takže budou více lichotit vaší postavě.

Sukně

Zařadit můžete elegantní pouzdrovou nebo áčkového střihu, opět podle toho, co více lichotí vaší postavě. Vybírejte neutrální barvy jako je černá nebo třeba tmavě modrá.

Šaty

Snadno kombinovatelnou variantou jsou pouzdrové ke kolenům. Můžete je nosit samotné nebo přes ně přehodíte sako či košili a vytvoříte tak dojem, že máte na sobě sukni s košilí. Nebojte se vrstvení, docílíte tím většího množství nositelných outfitů.

Sako

Sako dodá vašemu outfitu šmrnc. Je důležité zvolit správný střih s ohledem na typ vaší postavy. Barvu volte opět neutrální, která se snadno kombinuje. I zde si můžete vyhrát a rukávy saka v případě potřeby ohrnout, sako rozepnout nebo mít zapnuté.

Triko

Vybírejte například tílko, triko s krátkým, tříčtvrtečním i dlouhým rukávem. Můžete pořídit třeba proužkované, které se vám bude hodit k ostatním základním kouskům. Dbejte přitom na správný výběr barev, aby se s ostatními nebily, ale naopak doplňovaly.

Kabát

Sáhněte na jistotu a vyberte trenčkot černé nebo tmavě modré barvy. Chybu určitě neuděláte ani různými odstíny béžové.

Jak bylo psáno výše, neexistuje univerzální a správný návod pro výběr základních kousků. Můžete se nechat inspirovat, ale vždy vybírejte s přihlédnutím k typu vaší postavy, a pokud víte, že vám béžová nesluší, tak ji nahraďte jinou neutrální barvou, například šedou. Hrajte si i s různými odstíny dané barvy.

Základní kousky doplňujte dalšími podle ročního období. Tyto se budou častěji měnit, takže se již nemusíte striktně držet neutrálních barev, ale můžete zařadit barvy výraznější nebo trendy barvy pro jednotlivá roční období, případně i vzory. Zde vybírejte podle vašeho individuálního vkusu. Pokud správně zvolíte základní kousky, budete je moci jednoduše doplnit vším, co vás napadne. S počtem věcí to nepřehánějte, jde o minimalistický šatník, věcí by nemělo být mnoho. Právě nízký počet oblečení a jeho snadná kombinovatelnost vám zaručí, že rychleji a snadněji vyberete ten správný outfit.

Sestavování šatníku capsule wardrobe může být velká zábava. Nebojte se a vrstvěte, ohrnujte rukávy, zkuste vymyslet různé způsoby, jak oblečení dohromady nosit. Nechte vyniknout vaši osobnost. A hlavně si to užijte, vždyť móda nemá žádná pevná pravidla.

Reklama

Podobné články

Obrázek: 6091d1e7e890af87abe1f7d56df88cd2babe42f1
Obrázek: 881b8f1081c0c7a7984a9c019eff496294d1abb0
Obrázek: 5ed6e43c3948b1f817064922c6160266708e8d59
Obrázek: e6c95434825d14797c09d6b9dca6cfe38f266f3a
Obrázek: 77740ffa5955f206837b2f1af548174d61e5877f