Gleidshop
Eshop

Složte si šatník podle capsule wardrobe a buďte stylová a originální!

V minulém článku jsme si představili styl oblékání capsule wardrobe. Nyní na něj nahlédneme podrobněji.
pixabay.com

 

 Už víte, co capsule wardrobe znamená, ale pořád vám není úplně jasné, jak na to? Složit si šatník podle tohoto stylu oblékání není tak složité. Stačí se držet základního pravidla: několik základních, nadčasových kousků, které doplníte sezónními. Nelze přesně říct, kolik kusů oblečení by takový šatník měl obsahovat, je to individuální. Dobré je ale držet se pravidla, že důležitější je kvalita než kvantita, takže oblečení bude méně, než je běžné.

Dále je nutné vzít v potaz, že jednotlivé kousky by k sobě měly ladit jak barvami, tak materiály a střihy. V opačném případě se nebudou dát mezi sebou snadno kombinovat a nebudou se k sobě ani hodit. A právě kombinovatelnost je hlavním principem capsule wardrobe.

 

Módní návrhářka Donna Karan, která s myšlenkou capsule wardrobe přišla poprvé, vymyslela roku 1985 pro svoji první módní přehlídku těchto sedm základních kousků: body, sukni, kalhoty, sako, sako na zavazování, trenčkot a dlouhou sukni s flitry. Mnohé z těchto kousků jsou k vidění i v dalších kolekcích návrhářky. Můžete se nechat inspirovat, ale volba vašich základních kousků je jen a jen na vás. Pro příklad si uvedeme základní kousky a pár tipů, jak je můžete nosit.

 

Košile

Volte košili nadčasového střihu, nic nezkazíte například džínovou variantou. Rukávy můžete nechat spuštěné nebo ohrnovat dle potřeby, také ji můžete zapnout až ke krku nebo si pod ni obléct tričko a nechat ji rozepnutou jako svrchní vrstvu a vždy tím vytvořit trochu jiný vzhled.

 

Kalhoty

Volte ideálně černé nebo béžové, které se snadno kombinují. Černé navíc opticky zeštíhlují, takže budou více lichotit vaší postavě.

 

Sukně

Zařadit můžete elegantní pouzdrovou nebo áčkového střihu, opět podle toho, co více lichotí vaší postavě. Vybírejte neutrální barvy jako je černá nebo třeba tmavě modrá.

 

Šaty

Snadno kombinovatelnou variantou jsou pouzdrové ke kolenům. Můžete je nosit samotné nebo přes ně přehodíte sako či košili a vytvoříte tak dojem, že máte na sobě sukni s košilí. Nebojte se vrstvení, docílíte tím většího množství nositelných outfitů.

 

Sako

Sako dodá vašemu outfitu šmrnc. Je důležité zvolit správný střih s ohledem na typ vaší postavy. Barvu volte opět neutrální, která se snadno kombinuje. I zde si můžete vyhrát a rukávy saka v případě potřeby ohrnout, sako rozepnout nebo mít zapnuté.

 

Triko

Vybírejte například tílko, triko s krátkým, tříčtvrtečním i dlouhým rukávem. Můžete pořídit třeba proužkované, které se vám bude hodit k ostatním základním kouskům. Dbejte přitom na správný výběr barev, aby se s ostatními nebily, ale naopak doplňovaly.

 

Kabát

Sáhněte na jistotu a vyberte trenčkot černé nebo tmavě modré barvy. Chybu určitě neuděláte ani různými odstíny béžové.

 

Jak bylo psáno výše, neexistuje univerzální a správný návod pro výběr základních kousků. Můžete se nechat inspirovat, ale vždy vybírejte s přihlédnutím k typu vaší postavy, a pokud víte, že vám béžová nesluší, tak ji nahraďte jinou neutrální barvou, například šedou. Hrajte si i s různými odstíny dané barvy.

 

Základní kousky doplňujte dalšími podle ročního období. Tyto se budou častěji měnit, takže se již nemusíte striktně držet neutrálních barev, ale můžete zařadit barvy výraznější nebo trendy barvy pro jednotlivá roční období, případně i vzory. Zde vybírejte podle vašeho individuálního vkusu. Pokud správně zvolíte základní kousky, budete je moci jednoduše doplnit vším, co vás napadne. S počtem věcí to nepřehánějte, jde o minimalistický šatník, věcí by nemělo být mnoho. Právě nízký počet oblečení a jeho snadná kombinovatelnost vám zaručí, že rychleji a snadněji vyberete ten správný outfit.

 

Sestavování šatníku capsule wardrobe může být velká zábava. Nebojte se a vrstvěte, ohrnujte rukávy, zkuste vymyslet různé způsoby, jak oblečení dohromady nosit. Nechte vyniknout vaši osobnost. A hlavně si to užijte, vždyť móda nemá žádná pevná pravidla.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Bc. Eliška Pospíchalová

minimalismus

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Ani nemusíte být významným filosofem, abyste na základě svých životních zkušeností zjistili, že život nás čas od času srazí na své pomyslné dno. Mít v době nepohody vedle sebe člověka, který vám pomůže se zase vrátit do normálu, je k nezaplacení.

12.2.2020
Hodnocení:
Duben vyhlíží velice optimisticky, protože byste měli mít mnoho plánů, do kterých se budete pouštět s lehkostí a i díky tomu byste je nakonec měli uskutečnit. Pak už je na každém z vás - na vaší vnitřní energii, jestli daný projekt bude úspěšný. Na vašich životních cestách by vás mělo provázet především štěstí a úspěch. 
1.4.2018
Hodnocení:

Nevíte, čím udělat svým blízkým radost pod stromeček? Zkuste dárek ze sklenice. Je to jednoduché i praktické. Do sklenice můžete dát jednoduše cokoli, co má daný člověk rád. 

20.12.2019
Hodnocení:

Kolik denně spotřebujete plastů? Kolikrát týdně chodíte s odpadky? V domácnosti fungujete na užitku nebo jednorázových produktech? Chcete fungovat tak, abyste přispívali k udržování přírody, místo jejího znečišťování? Tak se můžeme pokusit o domácnost bez odpadu neboli zero waste. Dám vám pár novoročních tipů.

8.1.2019
Hodnocení: