Jak správně pečovat o mastnou a problematickou pleť?

Mastná pleť může být pro mnohé velmi nepříjemnou záležitostí a mnoho lidí s tímto typem pleti mají potíže s výběrem správných produktů v péči o tento typ pleti. V Gleidu jsme proto vybraly nejdůležitější zásady a tipy, které vám výběr usnadní.

Obrázek: d294c6c75df20a3b3474447eee6a502b0c8e7292
Zdroj: Freepik

Mastná pleť

Lidé, kteří mají mastnou pleť, mají lesklá místa na obličeji, především v oblasti – čela, nosu a brady. Často se na tomto typu pleti objevují pupínky a větší znatelnější póry.
 

Proč se pleť mastí?

Tělo produkuje maz (olej), které podporuje jemnost a pružnost pokožky, ale v případě, že tělo produkuje nadměrné množství oleje, může se s tím objevit i větší sklon k akné a častějšímu lesknutí.

V tomto případě hrají důležitou roli hormony. Čím větší množství androgenů je přítomno, tím více se i bude produkovat maz, který sedí na povrchu pokožky a vytváří mastně lesklý vzhled. Někteří lidé se s tímto problémem potýkají zejména v pubertě, to ale neplatí pro všechny.
 

Čemu se vyvarovat?

Typickým a zároveň špatným zvykem všech lidí s mastnou pletí je používání agresivních produktů. Často se jedná o produkty, které v sobě mají velké množství alkoholu, ale opomenout by jsme neměli ani přílišné využívání peelingů, které taktéž vedou k vyšší dehydrataci pokožky. Kromě toho, že pokožku dehydratují jsou navíc velmi škodlivé pro kožní bariéru, kdy se narušuje ochranná vrstva kůže. A proto je důležité používat jemné přípravky, které nepůsobí jen v krátkodobém horizontu.
 


Jak pečovat o mastnou pleť ráno?

1. Obličej umyjte vlažnou vodou, abyste odstranili nečistoty a pokožku následně osušte čistým ručníkem.

2. Před aplikací kosmetických produktů pleť dočistěte květinovou vodou či tonikem, které póry stáhne.

3. Používejte krémy, které jsou určené pro minimalizaci pórů a mazu, ale které zároveň pleti poskytnou dostatečnou hydrataci. Pro velmi mastnou pleť jsou vhodnou variantou krémy, které jsou na bázi vody a mají lehčí texturu. Rozhodně krém nevynechávejte, protože i mastná pleť může být dehydratovaná a díky tomu produkovat i více mazu.

4. Make-upy používejte v lehčí textuře a dejte přednost takovým, které jsou nekomedogenní.
 

Jak pečovat o mastnou pleť večer?

1. Důležité je z pleti odstranit veškerý make-up a nečistoty, které se za celý den na pleti nahromadily. Vhodnou volbou jsou jemné oleje nebo mléka. Tyto produkty dokáží jednoduše rozpustit vše, co jste na pleť nanesli. V případě, že na odličování a čištění pleti budete zapomínat, hrozí, že se vám budou ucpávat póry, což povede k zánětům, pupínkům a akné.

2. Jednou za týden používejte pleťovou masku.

3. Svou pleť udržujte hydratovanou i během noci. Při večerní rutině dejte přednost krémům s účinnými látkami, které jsou hydratační. Ovšem pozor si dejte na příliš hutné krémy a opět volte ty s jemnější texturou, které se dobře vstřebávají a nezůstávají jen na povrchu pleti.

 

Reklama

Podobné články

Obrázek: Recept na horkou čokoládu
Obrázek: dd3e41fffb7b4edfe554bc2a4961d3d4ec2951f6
Obrázek: c7d4a36246a983a080d5b317fae0379966e2672f
Obrázek: 95247ec98d9fdeb0cecb061b6293356f794f6275
Svatební trendy účesy 2022