Gleidshop
Hlavní baner

Jak správně pečovat o mastnou a problematickou pleť?

Mastná pleť může být pro mnohé velmi nepříjemnou záležitostí a mnoho lidí s tímto typem pleti mají potíže s výběrem správných produktů v péči o tento typ pleti. V Gleidu jsme proto vybraly nejdůležitější zásady a tipy, které vám výběr usnadní.

Freepik

 

Mastná pleť

Lidé, kteří mají mastnou pleť, mají lesklá místa na obličeji, především v oblasti – čela, nosu a brady. Často se na tomto typu pleti objevují pupínky a větší znatelnější póry.

 

Proč se pleť mastí?

Tělo produkuje maz (olej), které podporuje jemnost a pružnost pokožky, ale v případě, že tělo produkuje nadměrné množství oleje, může se s tím objevit i větší sklon k akné a častějšímu lesknutí.

V tomto případě hrají důležitou roli hormony. Čím větší množství androgenů je přítomno, tím více se i bude produkovat maz, který sedí na povrchu pokožky a vytváří mastně lesklý vzhled. Někteří lidé se s tímto problémem potýkají zejména v pubertě, to ale neplatí pro všechny.

 

Čemu se vyvarovat?

Typickým a zároveň špatným zvykem všech lidí s mastnou pletí je používání agresivních produktů. Často se jedná o produkty, které v sobě mají velké množství alkoholu, ale opomenout by jsme neměli ani přílišné využívání peelingů, které taktéž vedou k vyšší dehydrataci pokožky. Kromě toho, že pokožku dehydratují jsou navíc velmi škodlivé pro kožní bariéru, kdy se narušuje ochranná vrstva kůže. A proto je důležité používat jemné přípravky, které nepůsobí jen v krátkodobém horizontu.
 


Jak pečovat o mastnou pleť ráno?

1. Obličej umyjte vlažnou vodou, abyste odstranili nečistoty a pokožku následně osušte čistým ručníkem.

2. Před aplikací kosmetických produktů pleť dočistěte květinovou vodou či tonikem, které póry stáhne.

3. Používejte krémy, které jsou určené pro minimalizaci pórů a mazu, ale které zároveň pleti poskytnou dostatečnou hydrataci. Pro velmi mastnou pleť jsou vhodnou variantou krémy, které jsou na bázi vody a mají lehčí texturu. Rozhodně krém nevynechávejte, protože i mastná pleť může být dehydratovaná a díky tomu produkovat i více mazu.

4. Make-upy používejte v lehčí textuře a dejte přednost takovým, které jsou nekomedogenní.

 

Jak pečovat o mastnou pleť večer?

1. Důležité je z pleti odstranit veškerý make-up a nečistoty, které se za celý den na pleti nahromadily. Vhodnou volbou jsou jemné oleje nebo mléka. Tyto produkty dokáží jednoduše rozpustit vše, co jste na pleť nanesli. V případě, že na odličování a čištění pleti budete zapomínat, hrozí, že se vám budou ucpávat póry, což povede k zánětům, pupínkům a akné.

2. Jednou za týden používejte pleťovou masku.

3. Svou pleť udržujte hydratovanou i během noci. Při večerní rutině dejte přednost krémům s účinnými látkami, které jsou hydratační. Ovšem pozor si dejte na příliš hutné krémy a opět volte ty s jemnější texturou, které se dobře vstřebávají a nezůstávají jen na povrchu pleti.

 

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

magazín Gleid

tým redaktorů a bloggerů

Smyslem a podstatou online magazínu Gleid je poskytování věrohodných informací a rad zejména z oblastí krásy, zdraví, lifestylu a jídla. Síla je v týmu tvořeném odborníky, ale i blogery. Současně se zabýváme tématy, které mohou našim čtenářům pomoci k získání odpovědí na dílčí otázky běžného života.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Tak jsem si dala práci stejně jako v předchozích letech a prozkoumala letošní podzimní kolekci. Probrala jsem se velkým množstvím látek, barev, materiálů, knoflíků, stužek a všeho možného. Co mě zaujalo právě letos?

26.9.2016
Hodnocení:

Podzim je velmi speciální období, nejen díky dýňové polévce nebo sbírání kaštanů. Podzim symbolizují především barvy. Krásně zbarvené listí a taky - barevné oblečení. Pojďme se společně podívat na letošní podzimní barvy. Jsem si jistá, že si je zamilujete!

22.10.2018
Hodnocení:

Pokud si rády kulmujete vlasy, moc dobře víte, co to obnáší - spousta času a především úsilí. S novinkou Hot Tools dostává kulmování nový rozměr - už vás nikdy nebudou bolet ruce a vaše vlny - dokonalost sama!

22.5.2018
Hodnocení:

Pokud se pečlivě staráte o svoji pleť, určitě vytušíte, že je třeba volit jinou péči na zimní měsíce a odlišnou na ty letní. Používáte ale v létě tu správnou péči?

22.8.2018
Hodnocení: