Gleidshop
Hlavní baner

Chcete lépe spát nebo mít harmonický vztah? Zařiďte si ložnici podle Feng Shui

Ložnice není vůbec obyčejné místo. Je to prostor, který neslouží pouze ke spánku, ale jsme v něm skutečně sami sebou. Tady odpočíváme, regenerujeme své síly po náročném dni, ale také rozvíjíme své intimní vztahy. Trávíme v ní až třetinu svého života, a proto bychom zařizování ložnice měli věnovat dostatek času a pozornosti. Jak tedy správně postupovat, pokud chceme mít harmonickou ložnici podle zásad Feng Shui?
pixabay.com

VEZMĚME TO OD PODLAHY

 

Ideální podlaha je dřevěná, protože dřevo velmi účinně přitahuje qi (qi je základní energie v tradičním čínském pojetí světa). Obvykle také platí, že čím je dřevo tvrdší a starší, tím více energie qi obsahuje. Velkou výhodou dřeva je, že krásně vypadá, snadno se udržuje v čistotě a nechytá se na něj prach ani roztoči. Další velmi pěknou možností podlahové krytiny jsou různé rohože z kokosových vláken, sisalu, mořské trávy nebo rákosu. Nevýhodami u nich jsou však vyšší cena a obtížná údržba.

 

DVEŘE A OKNA

 

V nejlepším případě by měly do naší ložnice vést pouze jedny dveře. Více dveří znamená totiž více proudů energie qi, které nás později mohou vytrhávat z odpočinku. Vždy bychom měli mít na paměti, že z pozice spící osoby je dobré vidět na dveře. Pokud z jakéhokoliv důvodu z postele na dveře nevidíme, stačí, když na zeď naproti postele umístíme zrcadlo tak, aby zachycovalo vchod do místnosti, a problém bude rázem vyřešen.

Okna jsou v ložnici sice velice důležitá, protože dodávají přírodní světlo, ale neměly by být v blízkosti postele. Z důvodu již zmíněného proudění energie, ale také nepříjemného průvanu.

 

POHRAJME SI S BARVAMI

 

Barvy mají v našem životě nezastupitelné místo, ovlivňují nás a naší náladu. Možná víc, než si dovedeme vůbec představit. Působí na nás všude a neustále. Proč jich tedy také nevyužít k dosažení našich přání a harmonie? Například pokud je naše ložnice laděná do růžova, přitahuje lásku a romantiku, červená je zase symbolem vášně a ohně. Zelená barva v ložnici je dobrá pro zdraví, léčení, a peníze.  Záleží jen na nás, co zrovna chceme do svého života přitahovat.

 

DOMINANTOU LOŽNICE JE VŽDY POSTEL

Kam s ní? To je asi hlavní otázka, kterou si při zařizování ložnice položíme. Umístění postele je velmi důležité, obzvlášť její pozice vůči vchodovým dveřím. Měla by od nich stát, co možná nejdále. Čím dále totiž postel ode dveří stojí, tím větší kontrolu nad svým prostorem a životem máme. Zúžené zorné pole z pozice v posteli může potlačovat qi, tedy energii člověka a jeho životní vize. A naopak, čím více prostoru máme před postelí, tím více se náš život rozvíjí, dýchá a zlepšuje.

Například umístění nohou postele proti zdi může způsobit problémy v kariéře. Ale naopak čelo postele by stát u pevné zdi mělo, protože nám tak poskytne silný pocit podpory a bezpečí. Když je čelo postele v místnosti volně, náš život, vztahy a kariéra postrádají oporu.

 

DEKORACE JAKO SYMBOL NAŠEHO PŘÁNÍ

Vyzdobit si ložnici můžeme prakticky čímkoliv. Fantazii se meze nekladou, ale i tady bychom měli pečlivě zvažovat, jakou výzdobu do své ložnice umístíme. Pokud si přejeme podpořit náš partnerský vztah, je dobré k tomu využít romantické obrázky. Při umísťování dekorací jako jsou svíčky, polštářky, sošky, apod., bychom měli mít stále na paměti symboliku dvou. To znamená například dvě stejně velké svíčky. Jenom tak v našem vztahu bude vládnout rovnováha.

 

ZLODĚJI KLIDNÉHO SPÁNKU

 Pokud chceme v noci klidně spát a ráno se vzbudit odpočatí, některé věci bychom měli nechat přede dveřmi naší ložnice. Tady je jejich krátký seznam:

 

  • TELEFON – ač se to pro někoho zdá nepředstavitelné, je to tak. Pokud bez svého telefonu přece jenom nemůžeme usnout, měli bychom ho alespoň na noc vypínat.

 

  • TELEVIZE, RÁDIO, POČÍTAČ a jakákoliv jiná elektronika. Jsou to totiž zabijáci vztahů číslo jedna. Ve své ložnici bychom měli usínat ve dvou. Nemusí tam být s námi ještě celá rodina Simpsonových, Carrie Bradshaw nebo Sběratele kostí...

 

  • HROMADY KNIH, PAPÍRŮ, UČENÍ, ÚČTŮ -  to všechno rozptyluje naší mysl a nenechá nás klidně spát. Přestaňme konečně hromadit nebo přesuňme své hromady jinam. Ony tam na nás určitě rády počkají.

 

A tou nejdůležitější radou při zařizování ložnice je, že vždy záleží především na našem vkusu, snech a přáních. Protože jen my ve své ložnici budeme každý den odpočívat a snít ty nejkrásnější a nejtajnější sny.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

MUDr. Gabriela Počtová

tradiční čísnká medicína

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Téma krabičkování jsme nakousli už v minulém článku týkajícím se možných příčin a řešení poobědové únavy. Všichni už samozřejmě víme, že naše domácí strava v nevzhledných plastových krabičkách je klíčem k úspěchu – ať už hubneme, snažíme se jíst zdravěji, ušetřit nebo se vyhnout právě úpadku v odpoledních hodinách. Ale jen málokomu se chce do její přípravy. Ona to ale vůbec nemusí být otrava… Můžete si na to vybudovat návyk. Potom už to pro nikoho z vás nebude práce navíc, ale přirozená součást vašeho každodenního života.

23.9.2020
Hodnocení:

Múla bandha nebo-li kořenový uzávěr je poměrně významná ásana právě pro ženy na posílení energií spojených se ženstvím. Prozradím vám, jak prostřednictvím tohoto cvičení svojí ženskou energii aktivovat.

12.6.2019
Hodnocení:

Natáhněte nohy rovně před sebe. Nohy a trup svírají pravý úhel. Záda jsou rovná, pohledem miřte před sebe, ruce složte volně v klíně. Zhluboka dýchejte. Pozor znovu na záda – nehrbit se, ramena jsou volně svěšená od uší. Vydržte 5 minut. Nebo 3? Minutu? Že už to bolí? Tento sed je jednou ze základních jógových pozic (říká vám něco slovo asána?), o které byly zmínky už ve starých indických spisech. Dandasána. Pro mě daleko těžší cvičení než dřepy s výskokem, angličáky nebo plank. A právě v tom je to kouzlo jógy. Můžete být vytrvalí, rychlí nebo dřepovat skoro se sto kily. Když vás ale někdo posadí na 5 minut do rovného sedu, bude to dost bolet.

20.11.2018
Hodnocení:

Znáte svá chodidla? Věnovali jste jim někdy vědomou pozornost a podívali se na ně třeba z profilu? Pokud jste tak právě učinili a máte špičku nohy zvednutou nahoru, víte, že je to špatně? Protože prsty se znehybňují v nepřirozené pozici, tím se zkracují a oslabují jejich svaly. Prsty se pak krčí a oslabuje se jejich klenba. A dokonce to může způsobit vznik patní ostruhy!

18.3.2019
Hodnocení: