Gleidshop
Hlavní baner

Vydejte se po cestě poznání - Ájurvédské produkty pro vaše zdraví

Víte, že ájurvédské produkty pro podporu vašeho zdraví můžete užívat a koupit v různých formách ve vztahu ke konzistenci a možnosti uchování produktů?

 

pixabay.com

 

V zásadě jsou základem všech ájurvédských produktů sušené byliny, jednodruhové nebo různé směsi – kombinované, kde pak dochází k synergetickému efektu a zvýšení celkového účinku na náš organizmus. Kromě bylinných kapslí (byliny jsou dávány do vegetariánské kapsle z celulózy) se nejčastěji používají extrakty, tinktury nebo šťávy.

 

Kapsle nebo tablety, které jsou nejlepší pro vaše zdraví?

Hormonální rovnováha je základním prvkem pro zdraví ženy. Kapsle s názvem Zdraví pro ženu Organic India obsahuje kořen chřestu  hroznovitého, který pomáhá v tradiční medicíně posilovat fyziologické procesy ženských pohlavních orgánů. Příznivě ovlivňuje  zdraví a vitalitu v období klimaktéria.

Ze široké palety kapslí bych vám doporučila především kapsle nazývané Kubra. Obsahují směs kurkumy a zázvoru a také  bylinu brahmi - tato kombinace napomáhá správné funkci metabolismu a trávení.

V případě, že si chcete očistit a detoxikovat játra, podpořit trávení a imunitní  systém jsou vhodné kapsle Kalmegh. Kalmegh je bylinný přípravek s regeneračními účinky na játra, chrání před bakteriálními, plísňovými, virovým onemocněním, výrazně zkracuje dobu nachlazení.

Poslední velmi prospěšnou bylinkou je Trokare. Má regenerační účinky na tělo i mysl, pomáhá organismu zklidnit horní cesty dýchací.

 

Tulsi čaj – bazalka posvátná - jak působí na naše zdraví?

Kromě kapslí a extraktů se v ájurvédě hojně využívají čaje. Jeden z nich bychom neměli opomenout na naší cestě do tajemného ráje ájurvédy. Čaj, kde je hlavní složkou rostlina tulsi neboli bazalka posvátná. Tato rostlina je v Indii považována za posvátnou a je nazývána „elixír života“ Má značný vliv na podporu imunitního systému a vyrovnává hladinu energie.

Moderní  vědecké výzkumy potvrzují, že tulsi kromě jiného pomáhá udržovat optimální duševní zdraví, zvyšuje odolnost organizmu vůči stresu a má zázračný vliv na budování obranyschopnosti. V čajích tulsi se objevuje velké množství látek známých jako fytolátky. Právě tyto látky odpovídají za silné posilující účinky na organizmus.

Pokud byste navíc ještě chtěli podpořit zlepšení paměti a duševní rovnováhu sáhněte po směsi, kde je k bazalce posvátné přidána bylina brahmi, která doslova vytvoří v kombinaci s tulsi elixír pro obnovu duševního zdraví.

 

Výše uvedené produkty tvoří jen zlomek možností využití ájurvédy pro podporu zdraví vašeho organizmu. Můj článek vám měl pouze ukázat cestu, po které se můžete vydat.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Bc. Ilona Bartovská

jóga, cvičení, TČM

Ilona je pedagogický pracovník, práce s mládeží je jejím celoživotní posláním, které jí naplňuje a baví. Ve svém volném čase se věnuje různým sportovním aktivitám a také dobrovolnické činnosti – práci se seniory, které učí prstovou jógu a cvičení na židlích. K józe se vztahuje i její další mimopracovní aktivita – výuka tzv. Office jógy – zdravotní cvičení pro pracovníky v kancelářích. Má vystudovanou psychologii a pedagogiku a absolvovala také mnoho dalších kurzů ze sportovní a komunikační oblasti. Najdete u ní články plné odborných průzkumů, výzkumů, statistik, poznatků propojené do denní praxe, které vedou k vašemu seberozvoji.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Biopotraviny jsou dnes velmi diskutovaným tématem. Každý zřejmě ví, že jde o varianty klasických potravin, které by měly být kvalitnější, a jsou zpravidla dražší.
19.2.2018
Hodnocení:

Muži versus ženy, vzájemná úcta a respekt nebo jen strach a z toho plynoucí závislosti?

23.10.2017
Hodnocení:

Skrytý pohled na naši sexualitu, jak to s námi v dnešní době vůbec je?

13.9.2017
Hodnocení:

Hormony jsou látky, které v našem těle ovlivňují veškeré dění a jsou pro nás životně důležité. Každému se určitě hned ze začátku vybaví hormony pohlavní. My se ale budeme zabývat tímto tématem komplexnějším úhlem pohledu.

21.1.2020
Hodnocení: