Gleidshop
Hlavní baner

Je-li vám, dámy, život milý, vyhněte se v životě zakázaným typům mužů!

Rodiče, sourozenci a vlastní děti se objeví v našem životě, aniž bychom měli nějakou šanci je blíže ovlivnit. Jediný výběr, který máme pevně v rukou a padá jenom na naši hlavu, je volba našeho životního partnera.

pixabay.com

 

 Každý člověk, který má touhu žít v páru, je v zajetí svých představ, jak by měl jeho životní druh vypadat. Po pár vlastních nebo okoukaných zkušenostech z raného mládí své názory poopraví, a pokud je to žena či muž, kteří jsou spíše realisté než snílci, vstupují do rozhodující fáze - TAK KDO BUDE VÍTĚZ? s očima a ušima otevřenýma dokořán.

Těch typů mužů, kterým by se žena se zdravým rozumem měla zdaleka vyhnout, není zase tak moc. Špatná zpráva je ta, že to nemají napsáno na čele a na první pohled se to těžko odhaduje. Dobrá zase, že i kdyby si postižení pánové byli dobře vědomi svého vztahového hendikepu, nejpozději do konce 6. měsíce se odhalí v plné své kráse.

 

Jakému typu mužů se tedy musíte už zdaleka vyhnout?

 

1. CHOROBNÝ ŽÁRLIVEC

Ten odkryje svou pravou tvář už během prvních schůzek, takže pokud se vrhnete do vztahu s tím veskrze okouzlujícím mužem, který vás miluje od prvního okamžiku tak, jako nikdo nikdy před tím, stačí být prvních čtrnáct dnů ve střehu. Dívce nezralé už na druhém setkání zní: „Miluji tě! A kdybych se dozvěděl, že mě podvádíš, zabiju vás oba dva!“, jako rajská hudba. Zkušená žena naopak uslyší zvuk výstražných sirén a bez okolků prchá na kilometry daleko, i když jí to může srdce utrhnout.

Chorobní žárlivci nejsou schopni jakékoliv přetvářky a až nudně se opakují. První týden z nich vypadne varování (…a ne abys tam šla beze mne…), druhý a třetí týden procedí pár výslechových otázek (…vedle koho jsi seděla …) a nejpozději na konci měsíce se objeví první výtka (…vždyť ty chlapy sama provokuješ…). Ještě okatější je jejich přepadová aktivita, a tak už od prvních dnů se nečekaně zjevují ve vaší škole nebo zaměstnání, postávají u domu, kde bydlíte, a nejednou vás překvapí, když se k vám přidají na cestě ke kamarádce nebo do divadla.

 

2. ALKOHOLIK či JINÝ ZARYTÝ ZÁVISLÁK

V tomto případě muž až zázračně zaktivizuje všechny zbytky své vůle a minimálně měsíc seká dobrotu, nebo to alespoň mistrně předstírá. Prvních pár týdnů se zdá, že jste narazila na kavalíra, který hýří lichotkami, vtipem a nešetří ani květinou. Párkrát vás překvapí nečekaně narychlo zrušenou schůzkou, protože se ještě dokáže ovládnout, aby vám nechodil na oči, když své závislosti dá průchod. Zanedlouho se začínají pauzy mezi setkáními prodlužovat a sem tam na ně prostě nepřijde, aniž by dal vědět. A pak se najednou odhalí v plné své kráse, takže má žena před sebou naprosto jiného člověka, než kterého zná. Nevědomá dívka nebo samaritánka si vezme za úkol své cti zachránit život vyvoleného a vyvést ho z temnot jeho bludného světa. Zatím netuší, že za krátký čas bude intenzivní pomoc potřebovat ona sama.

 

3. ASOCIÁLNÍ LENOCH, HYSTERICKÝ MUŽ A CHOROBNÝ VZTEKLOUN

Na první a dokonce i na druhý pohled bude každá žena přesvědčena o správnosti svého výběru a dlouhé měsíce nemusí ani zavadit o jakoukoliv známku chorobného chování. To samozřejmě pro ni představuje daleko větší riziko, než v předchozích dvou případech, protože její několikaměsíční zamilovanost se postupně prohlubuje do absolutna a taktéž chování partnera týdny a týdny neodporuje jejímu nastavení životních priorit.

Lenoch vaše podezření, že něco není v pořádku, dokáže velice trefně rozpustit. Jeho výmluvy a lži (nemůžu sehnat práci … za ty peníze tam nebudu dělat … na to nemám …) jsou propracované do všech detailů a dokáže být tak sugestivní, že nejedna žena je vedle něj smýkána lítostí a nespravedlností, kterou ventiluje velkým pochopením a touhou se o svého miláčka postarat.

Hysterik vás zase uchvátí od prvního okamžiku nejenom svou přitažlivostí, ale neustálou touhou milostně diskutovat. Je pro něho utrpením chvíli mlčet, rád se vychvaluje a poslouchá, vyjadřuje se poeticky, často se dojímá a nešetří ani slzou v oku. Miluje publikum, velká gesta a hlavně chce být za všech okolností středem vesmíru. Pokud se mu dáte všanc, budete po pár týdnech nemile zaskočena pěkným skandálem na veřejnosti, aniž byste přišla na to proč?, výbuchem vzteku, když mu nesplníte jeho přání a hlavně v každé situaci on bude ten skvělý a vy ta špatná.

Poslední pohroma pro každou dívku a ženu je chorobný vztekloun. Na začátku toká a raději by si uhryzl jazyk, než abyste poznala, jak s ním lomcuje zuřivost, když něco neděláte, jak on si přestavuje. Jakmile ale vytuší, že vaše zamilovanost si nasadila růžové brýle, prostě zařve. Nebo rovnou uhodí. Pokud vyznáváte zásadu „druhé šance“, nemusíte se bát. Velice brzy si to celé zopakujete. Že ještě posbírá poslední zbytky rozumu a je schopen vás třeba na kolenou s kytkou v ruce uprosit, že to bylo fakt naposledy? Nebylo. Tím si můžete být jistá!

 

Srážka se zakázaným typem muže dokáže prověřit vaše JÁ, jako nic před tím!

Dobrá zpráva je, že se ve vašem okolí určitě najde nějaký člověk, kterému na vás záleží a bude i přes váš odpor neustále bojovat za to, abyste prozřela. Ta špatná, že přijít na to a uvědomit si, jaká je pravá tvář toho, komu dovolíte vejít do vašeho života, je jenom na vás. Pak, je-li vám život milý, rychle od něho prchejte! Co nejdál!!!    

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog

Šárka miluje svou rodinu, rodné Valašsko a skutečný život. Dýchá pro svou učitelskou profesi, která v ní probudila zájem o psychologii a sociologii. Najdete u ní články o lidských vztazích, plné humorných situací a rad, které jsou určeny přímo pro ženy, i témata odborná, která se snaží populární formou zpřístupnit našim čtenářkám.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Konec zimy bývá spojen také s výběrem letní dovolené. V zaměstnání je už třeba rozvrhnout dovolenkové termíny. Co si budeme povídat, s first minute nabídkami cestovních kanceláří se může nejen rodinný rozpočet tetelit blahem. Prázdniny na „mácháči“ jsme zažili už loni, letos nás dráždí představy slunečných paprsků hladících naši kůži (nebo snad opáleného maséra :-)), vůně mořského vánku a exotických koktejlů na pláži. Jeli bychom, ale máme malé dítě.

25.2.2020
Hodnocení:

Mezi nás a naše přání či sny se velice často postaví strach. Pokud ho budeme brát smrtelně vážně, zahubí nás. Pokud ne, máme šanci prožít něco krásného.

25.6.2017
Hodnocení:

Máte blbou náladu a ani nevíte proč? Nic hrozného se ve vašem životě neděje, a přesto se cítíte tak nějak na nic?

23.8.2016
Hodnocení:

Dnešní rychlá a finančně náročná doba nás uhání kupovat levně a funkčně. Tím mám na mysli kupovat věci v akci a nejlépe z plastu, což neprospívá naši zemi ani peněžence. Levněji přece vyjde to, co si koupím jednou a potom už budu jen doplňovat. Jednorázové produkty v nás vyvolávají iluzi, že máme méně práce. Kdo ale pořád vynáší koš a dokola nakupuje něco, co už může mít doma?

23.5.2019
Hodnocení: