Gleidshop
Eshop

Tak kdo je tady zamilovaný?

Lásku si nelze vynutit ani vyloudit lichotkami, přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná.

Americká spisovatelka Pearl S. Buck.

pixabay.com

 

Plánujete frontální útok na vyhlášenou kosmetickou firmu? Cvičíte tak intenzivně, že necítíte vlastní tělo? Odkládáte si část výplaty na vysněnou plastickou operaci? Držíte diety? Nebo pracujete na své osobnosti, aby z vás vyzařovalo fluidum neodolatelnosti?

Vy prostě toužíte být pro druhé pohlaví krásná, přitažlivá a naprosto cool. Tak jako každá žena. Není na tom nic nenormálního. Pokud jste se ale nenarodila se zvláštním šmrncem, který vám zajistí automatickou přízeň u mužů, musíte vynaložit spoustu energie, času a peněz, abyste se ke svým snům o vlastní magičnosti alespoň přiblížila.

 

Je tu však ještě jedna možnost, jak dostat do vašich očí punc jedinečnosti. A dokonce nestojí ani korunu. Stačí se jenom doopravdy zamilovat! A začnou se dít věci!

Bohužel, tak jako mnoho jiných věcí, které nás v životě potkávají, nelze zamilovanost vyvolat na přání. Jen tak, na lusknutí prstů. Co chce naše vědomí, je často našemu tělu srdečně jedno a pokud máte zažít nějakou romanci, vy o tom určitě rozhodovat nebudete.

Zamilovanost není volba. Prostě přijde, ať se vám to hodí nebo ne. Dokonce z ní ani nemůžete odejít, kdy se vám zachce. Skončí, ani nebudete vědět jak. A vy se musíte pouze přizpůsobit. Nic víc!

 

Kdo to tak zařídil?

Příroda. Je mocná. Je také neuvěřitelně chytrá a udělá všechno proto, aby se druhy, které vykrystalizovala do úchvatných podob, mohly dále množit a rozšiřovat po celé zeměkouli. A dá to pocítit na vlastní kůži i vám!

 

Jste skálopevně rozhodnuti nikdy nemít potomka?

Vaše volba. Člověk vymyslel několik možností, jak se pojistit, aby se tak nestalo. Pokud se ale nerozhodnete k životu poustevníka daleko od všech lidí, budete vystaveni zkoušce přetěžké. Zamilovanosti made in příroda. A v řídící roli se objeví váš mozek.

Celkem 12 jeho částí je zodpovědno za milostné vzplanutí, včetně těch nejprimitivnějších. Výsledkem jejich spolupráce je povodeň hormonů, které se valí krevním řečištěm a na patřičných místech působí tak intenzivně, že dokonale změní osobnost člověka. Z normálního chlapa nebo ženské se stane osoba takřka nesvéprávná. Jejich okolí tleská, kritizuje, diví se či vysmívá, ale to je tak všechno, co s tím může dělat.

 

Co rozhodne o tom, že se na pár měsíců proměníte v zamilovaného blázna?

Koktejl hormonů je namíchaný z těch nejzajímavějších. Jako první do boje nastoupí u mužů testosteron a estrogen u žen. Snaží se ze všech sil přesvědčit svého nositele, že osoba, která byla přírodou a mozkem vybrána jako ta nejlepší pro rozmnožení, je neuvěřitelně sexy a jediná ve vesmíru, ač přátelé a rodina si mnohdy významně poklepávají na čelo. Zbytečně.

Právě se totiž rozjíždí hra na lovce a jeho kořist. Při tom je vlastně jedno, kdo je kdo. Po úvodním seznámení hodnota testosteronu v těle mužů pomaličku klesá a pán tvorstva se stává citlivým a něžným tvorem. Má touhu si neustále povídat, něžně se rozplývat, šeptá zamilovaná slovíčka, nakupuje dárky, jde s vámi do kina na romantický film … prostě pánský mozek jen perfektně využívá dobrou strategii, jak ženu zmást a namluvit jí, že to stvoření plné chlupatých svalů je vlastně ideální nadpozemská bytost, která se rodí jednou za 100 let. Ani dámský mozek se nedá zahanbit. Dá příkaz k vyšší produkci testosteronu a tím zvýší u ženy několikanásobně chuť na sex. Muž je nadšen a přesvědčen, že narazil na zlatou žílu. Nikdo by mu v tomto období nevymluvil, že to bude někdy jindy jinak.

 

A tak začíná období regulérní vzájemné drogové závislosti, kdy oba mozky s tváří pokerového hráče vynášejí jeden trumf za druhým s jediným cílem. Předat geny a zplodit potomka.

Ani v dalších dnech poblouznění řídící orgán nelení a přinutí příslušné části těla vyrobit dostatek dopaminu, který ve vás vyvolává ohňostroj radosti, jen když na svého vyvoleného pomyslíte. Do šejkru přileje trochu adrenalinu, ať má láska říz a vy spoustu energie, zamíchá množstvím serotoninu, ať nedumáte o nikom jiném než o objektu vaší vášně a v dalších týdnech vztahu nezapomene ani na oxytocin, přezdívaný hormon „laskavosti" a na vazopresin, který vás bude utvrzovat, že váš partner je ten pravý pro výchovu vašich dětí. Čím více sexu budete mít, tím více se budou poslední dva hormony tvořit. Příroda si spokojeně zamne ruce, protože vše směřuje ke zdárnému konci.

 

A kde je vaše racionální já? Ke každému kritické, s pohotovostí vyslovit i ty nejkrutější soudy o druhých lidech, a dokonce i o sobě samém?

Sedí někde v koutku a pár týdnů nebude mít šanci nic říct. Může jenom nevěřícně kroutit hlavou, co blázníte a doufat, že zhruba za půl roku bude konec. A tak netrpělivě stříhá metr a toužebně čeká, až ten humbuk ustane a ono znovu bude moci řídit váš život.

Vám zatím zní v uších milostná píseň, na očích máte velké růžové brýle, cítíte vůni života, vašeho partnera byste nejraději samou láskou snědli a nic by vám neudělalo větší radost, než kdybyste spolu natrvalo srostli.

V očích vám planou smyslná světélka, tělo se napřímí, tváře zčervenají a kolem vás se šíří vámi vytoužené fluidum neodolatelnosti. Muži krouží ve vaší blízkosti a vy paradoxně nemáte vůbec chuť se jim líbit. Máte oči jen pro toho svého jediného, vyvoleného. Jste šťastná, protože jste zamilovaná. Užívejte si ty posvátné chvíle do poslední sekundy. Bude to jedna z nejkrásnějších vzpomínek, ze které můžete v budoucnu načerpat sílu a energii pro všední život.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog

Šárka miluje svou rodinu, rodné Valašsko a skutečný život. Dýchá pro svou učitelskou profesi, která v ní probudila zájem o psychologii a sociologii. Najdete u ní články o lidských vztazích, plné humorných situací a rad, které jsou určeny přímo pro ženy, i témata odborná, která se snaží populární formou zpřístupnit našim čtenářkám.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Vlastníte dům či byt? A napadla vás už někdy otázka, zda je nutné si svůj majetek pojistit? Možná vám právě tento článek pomůže se rozhodnout.
30.4.2016
Hodnocení:
V minulém článku jsme si představili styl oblékání capsule wardrobe. Nyní na něj nahlédneme podrobněji.
6.3.2018
Hodnocení:

Kolik lidí slyšíte kolem sebe říkat: „Však je to jen pes.“ Nebo ještě lépe: „Je to jen hloupé zvíře.“ Už když jsem byla malá, tak mi tyto věty nedávaly smysl. Nerozuměla jsem jim, protože jsem to cítila úplně jinak. Měla jsem pocit, že jsem jak z jiné planety, protože nejsem schopná pochopit tak základní věc, jako je rozdíl mezi člověkem a zvířetem. Ať již patříte do skupiny pronášející tato tvrzení nebo do skupiny, která je rezolutně odmítá, pojďme se dnes ukázat, proč tuto větu považuji za mýtus.

30.8.2018
Hodnocení:

Co potřebujete? Dostatečně slunný prostor na zahradě, terase nebo balkóně. A pak už jen tématické rostliny, doplňky a barvy.

21.7.2021
Hodnocení: