Gleidshop
Hlavní baner

6 způsobů, jak každý den posílit sebelásku

Sebeláska je silná magická energie, která může pozitivně měnit životy všech, kteří se pro tuto cestu rozhodnou. Změna našich vzorců, jako je zvýšení sebelásky, nemusí být vždy složitou cestou ani časově náročnou. Pokud budete pracovat sami se sebou, jen pár minut každý den, uvidíte během chvilky posun k hlubšímu propojení a uvědomění si, jak jste důležití nejen pro sebe. Vyzkoušejte si proto jednoduché způsoby, které vám dodají sílu a velkou dávku sebelásky, která je v dnešní době velmi důležitá.

Freepik

 

1. Uvědomte si svého vnitřního kritika

Každý z nás má v hlavě jemný hlásek, který velmi rád a často poukazuje na naše chyby, nedostatky, soudí nás a zároveň nás shazuje. Pouhé uvědomění si tohoto hlasu a rozpoznání, kdy k nám mluví, nám pomůže. Náš vnitřní kritik může připomínat někoho z dětství – autoritu, učitele nebo někoho z našich blízkých. Pamatujte, že váš vnitřní kritik se možná jen snaží udržet vás v bezpečí prostřednictvím perfekcionalismu. Místo toho, abychom naslouchali svému kritikovi uvnitř nás, musíme s ním komunikovat. Zeptejte se ho, zda vám může raději poskytnout užitečné informace láskyplnějším a vyváženějším způsobem. Nebo si vnitřní kritický hlas zesměšněte tím, že mu dáte vtipné jméno.

 

2. Zastavte se během dne a podpořte své tělo

Kdykoliv během dne si udělejte na pár minut pauzu a věnujte se péči o své tělo. Připomeňte si, jak jste důležití, silní, otevření. Tento způsob připomenutí je totiž velmi láskyplný čin, který můžete věnovat sami sobě. Ať už jde o pauzu, abyste si vzali vitamíny, udělali si zdravou svačinku nebo se odtrhli od televize, abyste se protáhli, podpoří to vaše zdravější kroky k tomu, abyste se cítili lépe a dopřáli svému tělu péči, kterou potřebuje.

 

3. Nechte se inspirovat činy

Práce s mantrami vám může pomoci přeprogramovat vaše podvědomí. Vyzkoušejte a pracujte například s afirmacemi (krátké a posilující věty, které opakujeme záměrně, abychom posunuli svůj život a myšlení k lepšímu), které jsou inspirativní a přesto působí autenticky. Někdy jsou totiž mocnější jednodušší afirmace jako: ,,Ve svém životě si vytvářím silné a láskyplné vztahy‘‘ nebo ,,Učím se být tím nejlaskavějším člověkem s péčí k sobě samé.‘‘

 

4. Nikdy se nesnižujte kvůli ostatním

Je dobré uznat svou nedokonalost před ostatními. Je to láskyplné sebepřijetí a uvědomění si sám sebe. A však nesnižujte nikdy své silné stránky, talenty a ani se nebičujte před ostatními jen proto, aby se někdo kolem vás cítil pohodlněji. Můžete milovat sami sebe, bránit se a být hrdí na vše, co jste ve svém životě udělali a překonali, a přitom stále s ostatními komunikujte s pokorou a grácií.

 

5. Učte lidi kolem vás, aby se k vám chovali láskyplně

V životě vždy učíme ostatní lidi tím, jak se k nám mají chovat za pomoci toho, jak se chováme sami k sobě, což ostatní lidé mohou podvědomě zrcadlit. Učíme také ostatní, jak se k nám mají chovat podle našich hranic, které si ve vztazích stanovíme. Velké hranice mějte i sami s sebou a vytvořte si afirmaci ve stylu: ,,Chovám se k sobě stejně, jako bych se choval ke svému nejlepšímu příteli.

 

6. Vytvořte si ve svém životě prostor

Prostor vám pomůže napojit se na vaší vlastní energii a vlastní emociální zkušenosti. Vytvořte si proto svůj osobní prostor a vyhraďte si alespoň 10-15 minut svého času každý den, který budete věnovat meditaci nebo psaní do deníku.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Katarina Müllerová

Tarot a numerologie, alternativní cesty ke zdraví

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Léto nám pomalu končí, ale to neznamená, že bychom měli sedět doma a smutnit. Naopak. Měli bychom se řádně rozloučit s létem 2018 a přivítat novou podzimní sezónu. Jak jinak se rozloučit s létem než tak, jak jsme jej zahájili – hudebními festivaly.

23.8.2018
Hodnocení:
Jakou máme představu, když slyšíme o přirozeném porodu? Co nám říkají rodinné porodní pokoje?
23.2.2017
Hodnocení:

Jakápak sebehodnota? Vždyť nic neumíte, nejste v ničem skutečně dobrá, všichni jsou dál a výš, vzhledově to také není na titulku časopisů a snad ve všem máte šílené rezervy. Za životem spíš tak pokulháváte. Ba co víc, snažíte se přece ze všech sil, aby ostatní byli spokojení, ale jste smolař, viďte? Nikdo to dostatečně neocení. Vždycky se pro všechny rozpůlíte, ale vyčtou vám, že jste se nerozčtvrtila. Popisuju teď i vaši řeholi? I k vám je svět tak nespravedlivý? A bude hůř! Jděte k zrcadlu a seznamte se s viníkem. To jen vy takto vnímáte sebe samu. A ostatní svádíte k tomu, aby vás tak brali.

6.5.2019
Hodnocení:
Málokterá kniha vás pomocí poutavého příběhu jakoby nevědomky donutí zamyslet se nad světem, který jsme nevytvořili, ale přesto jej ničíme. Právě takovou knihou je román spisovatele a vizionáře Martina Vopěnky. Jmenuje se Můj bratr mesiáš a její téma vám nejspíš připomene nejznámější příběh křesťanství.
20.10.2017
Hodnocení: