Gleidshop
Hlavní baner

Najděte porozumění a rozvíjejte vztahy. Jaká jsou jednotlivá znamení ohně, země, vzduchu a vody?

Jednotlivá znamení a čtyři živly – oheň, země, vzduch a voda. Pokud chcete porozumět a lépe vnímat bytosti kolem vás, je potřeba porozumět základním prvkům, které vám usnadní komunikaci s nimi. Otevřete se a zjistěte, jaký prvek spojuje vaše znamení.

Freepik

 

 

Ohnivá znamení

Beran, Lev, Střelec ztělesňují vášnivý element ohně. Jsou to znamení velmi uznávaná díky spontánnosti, odvaze i kreativitě. Často bývá velmi těžké je umlčet. I když všechny tyto znamení ztělesňují nespoutanou energii ohně jednotlivě se od sebe odlišují. Obecně se ohnivá znamení nebojí říct, co si opravdu myslí a razí si svou vlastní cestu. Jedná se o intuitivní bytosti.

 

 • Střelec je znám jako proměnlivé znamení ohně, tím pádem je přizpůsobivější, něž znamení okolo něho. I přesto však zůstává rozhodný.
   
 • Lev je naproti tomu pevným znamením ohně a zcela ztělesňuje vášeň a zároveň loajalitu.
   
 • Beran je nejinovativnějším znamením ohně a jen zřídka svůj čas tráví zahleděně v minulosti, ale naopak kouká v před a vždy s pocitem jistoty a důvěry v sebe.

 

 

Zemská znamení

Býk, Panna a Kozoroh jsou znamení, která ztělesňují praktičnost i spolehlivost. Věcem věří pouze v případě, že se jich mohou jasně dotknout a vidět je. A právě to z nich dělá smyslné bytosti, které jsou náchylnější k hlubokému spojení k sobě samému. Oceňují logiku a ztělesňují spolehlivost. Znamení Země se vyznačují tím, že dokáží pracovat s tím, co mají. Jedná se o vnímavé bytosti.

 

 • Býk je nejpragmatičtějším znamením země. Pohodlí nachází v plánování a konceptualizaci každého svého kroku na cestě za svým cílem.
   
 • Panna je podobně praktická a velmi pracovitá. Miluje a má ráda smysl pro pořádek a detail.
   
 • Kozoroh často zaujímá pozici dozorce. Chce mít co nejvíce věcí pod svou kontrolou a je opatrný.

 

 

Vzdušná znamení

Blíženci, Váhy a Vodnář jsou vzdušným znamením. Intelektuální a velmi sociální bytosti, kteří mají ttendenci dovolovat vesmíru, aby je směřoval jakýmkoliv směrem, který se mu zlíbí. Tyto znamení neustále hledají nové a další možnosti, spojení a znalosti. Mají dobré komunikační schopnosti a navázat rozhovor jim nedělá problém. Celkově jsou znamení vzduchu odbornými empatizéry. Ztělesňují vše, čím se ve svém životě zabývají – rychlost, odhodlání i pocit důvěry. Jedná se o myslící bytosti.

 

 • Blíženci jsou proměnlivé znamení vzduchu. Mají různorodou povahu, která je také proměnlivá a která v sobě skrývá mnoho podob. Dokáží se velmi rychle přizpůsobit, ale přesto mají svou hlavu.
   
 • Váhy jsou často označovány jako základní vzdušné znamení. Jsou více akčnější a jejich cíl je mít balanc v životě.
   
 • Vodnář je pevné znamení vzduchu se svobodomyslným postojem. I přesto je velmi disciplinovaný ve způsobu, jakým řeší závažné situace.

 

 

Vodní znamení

Rak, Štír, Ryby tvoří astrologický prvek vody. Jsou to nejemotivnější znamení zvěrokruhu a ztělesňují plynulost jejich prvku. Jsou velmi pečující a vnímaví, což jim umožňuje přijmout veškeré štěstí a zároveň smutek těch, se kterými se spojují. Vodní znamení jsou empatičtí a vždy se snaží vcítit do druhého člověka a uvědomují si strachy i radosti ostatních. Jedná se o citlivé bytosti.

 

 • Rak má cit pro rodinu a pro blízké má vždy otevřené srdce i mysl. Oplývají soucitem.
   
 • Štír je zručný ve způsobu, jakým chápe složité myšlenky a pocity. Jeho emoce pohání všechny akce vpřed, což ho činí silně odhodlaného.
   
 • Ryby jsou extrémně citlivé znamení. Mají tendenci zaujímat únikový přístup, ale přesto se rozhodují podle intuice.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Katarina Müllerová

Tarot a numerologie, alternativní cesty ke zdraví

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Vánoční ozdoby, které si můžete vyrobit sami? Ano. Stačí mít doma po ruce pár základních věcí a můžete jít na to. Zvládne to každá zvídavá a kreativní žena. Pokud máte větší děti, můžete si hrát společně.
16.12.2017
Hodnocení:
Prázdniny jsou ve znamení cestování za odpočinkem a zážitky. Pokud cestujete k moři autem, je třeba nic nepodcenit a na dlouhou jízdu se pečlivě připravit.
2.7.2018
Hodnocení:

Co je nejkrásnější na Vánocích? Čas očekávání a těšení? Stromeček? Cukroví? Rozzářené oči dětí? Někdy se ale může stát, že i přes veškeré úsilí rodičů není vánoční čas strávený tak, jak bychom očekávali. Z mých dlouholetých zkušeností vím, že každý může mít jiné představy, a potom dochází ke zklamání. Připravila jsem pro vás několik tipů jak těmto situacím předcházet a jak si celkově udělat pohádkové Vánoce.

17.12.2018
Hodnocení:

Máte rádi turistiku a skalnatá městečka? Máme pro vás tip na nejkrásnější národní park v České republice - České Švýcarsko. Vydejte se s námi do světa nespoutané krajiny a poznejte to nejzajímavější, co vám tento park nabízí.

4.8.2017
Hodnocení: