Gleidshop
Hlavní baner

Inspirujte se filmy podle skutečné události #3

V dnešním článku bych vám ráda představila několik dalších filmů podle skutečnosti. Studené počasí nám totiž ještě nějakou tu chvíli vydrží. A tak není nic lepšího než se večer zabalit do deky, zapálit svíčky, pustit film a naladit se díky němu na vlnu inspirace a motivace.

unsplash.com

 

1. Navždy spolu (The Vow)

V tomto příběhu lásky, která překonala obrovskou překážku v podobě nehody a následné ztráty paměti, je obsažena nesmírná dávka odvahy, odhodlání a víry. Hlavní dvojici tvoří šarmantní Channing Tatum spolu s okouzlující Rachel McAdams a jiskry mezi nimi létají opravdu věrohodně. U této drama-romantiky se budete zaručeně smát i plakat, rozplývat se blahem i běsnit vzteky a od prvního zhlédnutí ji budete navždy milovat.

 

2. Bohemian Rhapsody

Kdo by neznal jedinečného Freddie Mercuryho a kapelu Queen. Jsem si jistá, že jste toto životopisné drama o jeho příběhu a příběhu celé kapely určitě již zhlédli. Avšak nedá mi to ho nezmínit. Tento film je totiž podle mě velmi motivující a připomíná nám, jak je důležité být sami sebou, svým jedinečným a úžasným já a nenechat si od okolí namluvit nic jiného. Je to příběh o vzrušujícím životě a člověku, který se jen tak nevzdal. Závěrečná scéna z velkého koncertu, je natočena přesně dle skutečnosti a Rami Malek jako Freddie zde opravdu zazářil. 

 

3.  Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness)

V tomto filmu podle skutečnosti představuje Will Smith muže jménem Chris Gardner, který dělá vše, co je v jeho silách, aby zlepšil finanční situaci nejen jeho, ale i jeho rodiny. Přijímá stáž ve firmě s vidinou získání placené pozice. Do té doby jsou však i s malým synkem vyhozeni z bytu a nuceni přespávat na ulici, v útulku, na veřejných záchodcích a kde se jen dá. Přesto je však Chris po celou dobu milujícím otcem a také právě jeho pětiletý syn Christopher, je ten, který mu dává největší sílu a naději nevzdat se a pokračovat dál.

 

4. Sully: Zázrak na řece Hudson (Sully)

Tento snímek vypráví o příběhu kapitána Sullyho (Sullenberger), který dokázal nouzově přistát s letadlem na řece Hudson a zachránit tak život 155 lidem na palubě. Zatímco ho média oprávněně prohlašovala za hrdinu, probíhalo však vyšetřování obviňující ho z pochybení, které ohrožovalo jeho pověst a potažmo mohlo zničit i celou kariéru. Při sledování tohoto filmu se vám bude tajit dech a občas nebudete věřit, jak moc může být tento svět zvrácený a obviňovat z podvodu právě ty nejstatečnější z nás. V hlavní roli je nezaměnitelný Tom Hanks, který vždy přidá jakémukoli filmu na vysoké kvalitě.

 

A jaké jsou vaše oblíbené filmy či herci?

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Eva Stiborová

fotografka

Jmenuji se Eva a baví mě od všeho něco. Ráda zkouším nové věci a následně je i ráda sdílím. Zajímám se o fotografování, design či hudbu. Nesmírně ráda cestuji a poznávám nová místa. Táhne mě to také k astrologii či numerologii. V neposlední řadě se ráda zabývám ekologií, jelikož si myslím, že je to cesta, kterou bychom se jako společnost měli vydat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

„Spontánně si vybavím bonbóny na niti zavěšené na klepači koberců u nás za barákem. Tenkrát hrozně letěly Bonpari. A pak hlouček dětí s nůžkami v ruce, jak se snaží hlava nehlava získat pro sebe co nejvíc ze sladké odměny. To byl můj první svátek oslavující děti, na který si vzpomenu. Taky si uvědomuju, jak jsem tam stála jak tvrdé Y s jediným kouskem kořisti v ruce a zatlačovala slzu,“ (smích) svěřuje se maminka Julie z Tachova.

21.5.2021
Hodnocení:

Že je letošní zima poněkud nezimní? Chvilkami mám chuť vyběhnout ven na zahradu a dostat trochu té voňavé země za nehty. Ale opatrně, vše má svůj správný čas. Poradím vám, jak ochránit svoji budoucí úrodu nebo jak pomoci půdě, aby dostatečně podpořila růst rostlin.

17.2.2020
Hodnocení:

Milá čtenářko, zadívej se na tři karty ze sady Orákulum vizí a mysli na to, co Tě čeká ve výše uvedeném období. Pak si vyber tu kartu, která Tě nejvíce osloví. Odpověď najdeš pod obrázkem.

31.5.2020
Hodnocení:
Sergej Alexandrovič Jesenin (1895-1925) dostal na tomto světě vyměřených pouhých třicet let. Přesto dodnes řadu čtenářů nepřestává oslňovat svou skvostnou poezií bohatou na obrazy přírody, lásky a domova, do kterého se tak rád i po letech vrací.
28.9.2017
Hodnocení: