Gleidshop
Eshop

Inspirujte se filmy podle skutečné události #3

V dnešním článku bych vám ráda představila několik dalších filmů podle skutečnosti. Studené počasí nám totiž ještě nějakou tu chvíli vydrží. A tak není nic lepšího než se večer zabalit do deky, zapálit svíčky, pustit film a naladit se díky němu na vlnu inspirace a motivace.

unsplash.com

 

1. Navždy spolu (The Vow)

V tomto příběhu lásky, která překonala obrovskou překážku v podobě nehody a následné ztráty paměti, je obsažena nesmírná dávka odvahy, odhodlání a víry. Hlavní dvojici tvoří šarmantní Channing Tatum spolu s okouzlující Rachel McAdams a jiskry mezi nimi létají opravdu věrohodně. U této drama-romantiky se budete zaručeně smát i plakat, rozplývat se blahem i běsnit vzteky a od prvního zhlédnutí ji budete navždy milovat.

 

2. Bohemian Rhapsody

Kdo by neznal jedinečného Freddie Mercuryho a kapelu Queen. Jsem si jistá, že jste toto životopisné drama o jeho příběhu a příběhu celé kapely určitě již zhlédli. Avšak nedá mi to ho nezmínit. Tento film je totiž podle mě velmi motivující a připomíná nám, jak je důležité být sami sebou, svým jedinečným a úžasným já a nenechat si od okolí namluvit nic jiného. Je to příběh o vzrušujícím životě a člověku, který se jen tak nevzdal. Závěrečná scéna z velkého koncertu, je natočena přesně dle skutečnosti a Rami Malek jako Freddie zde opravdu zazářil. 

 

3.  Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness)

V tomto filmu podle skutečnosti představuje Will Smith muže jménem Chris Gardner, který dělá vše, co je v jeho silách, aby zlepšil finanční situaci nejen jeho, ale i jeho rodiny. Přijímá stáž ve firmě s vidinou získání placené pozice. Do té doby jsou však i s malým synkem vyhozeni z bytu a nuceni přespávat na ulici, v útulku, na veřejných záchodcích a kde se jen dá. Přesto je však Chris po celou dobu milujícím otcem a také právě jeho pětiletý syn Christopher, je ten, který mu dává největší sílu a naději nevzdat se a pokračovat dál.

 

4. Sully: Zázrak na řece Hudson (Sully)

Tento snímek vypráví o příběhu kapitána Sullyho (Sullenberger), který dokázal nouzově přistát s letadlem na řece Hudson a zachránit tak život 155 lidem na palubě. Zatímco ho média oprávněně prohlašovala za hrdinu, probíhalo však vyšetřování obviňující ho z pochybení, které ohrožovalo jeho pověst a potažmo mohlo zničit i celou kariéru. Při sledování tohoto filmu se vám bude tajit dech a občas nebudete věřit, jak moc může být tento svět zvrácený a obviňovat z podvodu právě ty nejstatečnější z nás. V hlavní roli je nezaměnitelný Tom Hanks, který vždy přidá jakémukoli filmu na vysoké kvalitě.

 

A jaké jsou vaše oblíbené filmy či herci?

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Eva Stiborová

fotografka

Jmenuji se Eva a baví mě od všeho něco. Ráda zkouším nové věci a následně je i ráda sdílím. Zajímám se o fotografování, design či hudbu. Nesmírně ráda cestuji a poznávám nová místa. Táhne mě to také k astrologii či numerologii. V neposlední řadě se ráda zabývám ekologií, jelikož si myslím, že je to cesta, kterou bychom se jako společnost měli vydat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Většina z nás miluje nové oblečení! Jasné barvy, hladký tvar, zářivá čistota, hebké nadýchané části - prostě pastva pro smysly. Pokud navíc ještě dokonale sedí na postavě, startují naši nedočkavost ukázat se světu v novém kousku do závratných výšin. V některých případech neváháme ani chviličku a v novém kousku odcházíme už z obchodu. Chyba? Tedy z hlediska zdraví a bezpečnosti zásadní!
23.5.2018
Hodnocení:
Často se na mě obracejí rodiny s dětmi, kteří si stěžují na to, že před výplatou se jim nedostává peněz. Většinou je to prý kvůli dětem, které stojí hodně peněz. Druhá výmluva jsou složenky.
30.4.2016
Hodnocení:
Svátek žen, něžného pohlaví, nebo silných bojovnic za svá práva?
7.3.2017
Hodnocení:
Máme před sebou další slunečný víkend, kdy předpovědi hlásí jarní, skoro až letní počasí. Mám tady pro vás pár tipů na akce, kam můžete vyrazit s partnerem, ale i s celou rodinou.
18.4.2018
Hodnocení: