Gleidshop
Eshop

Inspirujte se filmy podle skutečné události #1

Dnes bych vám ráda představila několik filmů mého nejoblíbenějšího „žánru“. Jde o filmy podle skutečné události (či jsou jimi inspirovány). Myslím, že o některých z nich jste už určitě slyšeli, a přesto mi to nedá je tu nezmínit. Některé pro vás budou možná novinkou, avšak všechny stojí za zhlédnutí a trochu toho zamyšlení. Jelikož už tu máme podzim, připravte se na nadcházející „movie nights“, ke kterým můžete využít mé tipy.

pexels.com

 

1. Na divoké vlně (Chasing Mavericks)

Nechte se okouzlit nádhernými záběry oceánu a přírody, stejně tak jako silným příběhem o chlapci, který si šel za tím, co si přál. Za surfováním. A ne ledajakým. Za surfováním na vlně vysoké jako patrový dům. Nenechal se rozházet okolnostmi a vždy měl pozitivní přístup i přes všechny strasti a těžkosti života. Je to velmi inspirativní životní příběh. Vždy mě z něj mrazí, i když ho znám nazpaměť a koukám na něj opakovaně. To, že je Gerard Butler jednou z hlavních rolí, už je jen třešničkou na dortu.

2. Než přišla bouře (Adrift)

Tento snímek je o obdivuhodné odvaze a síle lásky i ženy samotné. Jedná se o boj o přežití s jedním z nejkatastrofálnějších hurikánů. V hlavní roli je úžasná Shailene Woodlei, kterou si možná pamatujete z filmu „Hvězdy nám nepřály“. Po jejím boku pak skvělý Sam Claflin. Nechte se unášet tímto strhujícím příběhem, který nám připomíná, že v sobě nosíme sílu, kterou si někdy ani neuvědomujeme. A počkejte si na překvapivý konec.
 

3. Jíst, meditovat, milovat (Eat, Pray, Love)

Tuto klasiku asi všichni známe, ale nemohu ji zde nezmínit. Každopádně tento příběh patří mezi ty, které mi nevadí sledovat donekonečna znovu a znovu a vždy mě potěší. Ať už je to rozverná atmosféra Itálie, spirituální Indie, boho Bali nebo neskutečný životní příběh o hledání sebe sama a pravé, bezpodmínečné lásky. Julia Roberts a Javier Bardem navíc dodávají snímku ten správný šmrnc.
 

4. Nedotknutelní (Intouchables)

Další z klasik, tentokrát pocházející z prostředí Francie. Vedle toho, jak skvěle je snímek natočen, ztvárněn a doplněn kvalitní hudbou, je navíc tento příběh ukázkou vzniku jednoho neobyčejného přátelství a o srdci na pravém místě. Když dáme druhým lidem šanci a nabídneme jim svou pomoc, i těm, které ostatní někdy odsuzují, můžeme tím my sami získat jedinečné poklady.
 

5. Chyť mě, když to dokážeš (Catch Me If You Can)

V hlavní roli Tom Hanks spolu s Leonardem DiCapriem ztvárňují napínavou podívanou. Souboj mezi dobrem a zlem. Pravidly a jejich porušováním. O tom, že někdy není tak jednoduché poznat, kdo je ten špatný a kdo ten dobrý. Měli bychom se snažit mít při posuzování ostatních otevřené oči a hlavně naše srdce dokořán.
 


Doufám, že jste si z těchto tipů vybrali. Můžete se těšit i na další pokračování.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Eva Stiborová

fotografka

Jmenuji se Eva a baví mě od všeho něco. Ráda zkouším nové věci a následně je i ráda sdílím. Zajímám se o fotografování, design či hudbu. Nesmírně ráda cestuji a poznávám nová místa. Táhne mě to také k astrologii či numerologii. V neposlední řadě se ráda zabývám ekologií, jelikož si myslím, že je to cesta, kterou bychom se jako společnost měli vydat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Prostřednictvím tradičního nakladatelství Československý spisovatel se k nám dostává půvabná malá knížka s verši, které nestárnou. Květy zla od prokletého básníka Charlese Baudelaira jsou plné živoucí lásky, zhoubné vášně i nekonečného zklamání. Jde o poezii, která neumírá a která si naopak stále získává nové a nové čtenáře.
28.3.2018
Hodnocení:
My ženy se rády opičíme a sledujeme různé trendy. Některé z nás právě žijí ve Vintage , Provance stylu a nebo chtete -li v Anglické sezoně, co se týká bydlení.
30.4.2016
Hodnocení:
K oblíbeným zimním sportům patří lyžování a snowboarding, ač to jsou velmi oblíbené sporty, patří také bohužel k trochu rizikovým. V případě, že se na horách zraníte, nespoléhejte na modrou průkazku evropského zdravotního pojištění.
24.1.2017
Hodnocení:
Vlastníte dům či byt? A napadla vás už někdy otázka, zda je nutné si svůj majetek pojistit? Možná vám právě tento článek pomůže se rozhodnout.
30.4.2016
Hodnocení: