Gleidshop
Hlavní baner

Jak pečovat o vlásky vašich andílků - úprava vlásků a dětské přípravky na vlasy

Jak zkrotit ta rozcuchaná, kučeravá a neposedná háďata našich milovaných? A jak si poradit při výběru střihu nebo účesu? To se dozvíte v dnešním článku.

pixabay.com

 

Já sama zbožňuji, když maminka nechá střih na mně a já se mohu poradit s múzou a fantazií. Pak jsme všichni s výsledkem zaručeně spokojeni! Také existuje spousta odborných časopisů, nebo obrázků na internetu, kde si jistě vyberete to pravé „ ořechové".

 

Vliv dospělých idolů na děti

Účes dcerky můžete ozvláštnit kytičkou, sponkou nebo copánkem. Některé parádnice vyžadují i natočení vlasů do vln nebo přidělání barevného pramínku. Roztomilé, jak už si malé princezny umí říct, co chtějí.

Pro chlapečky je vhodné použít pro rozcuch jemnou pastu, která vlasy neslepí. Pro razantnější kokrháče je lepší gel. Vrátíme-li se k podstatě, že se děti chtějí podobat rodičům, nebo se prostě jen chtějí líbit. Často slýcháme, že si vlasy chtějí zesvětlit, nabarvit na modro, jako to má jejich fotbalový vzor, nebo nechat vystříhat ornamenty po celé hlavě. V tom případě je na vás, jak dlouho budete naléhání odolávat. Mějte na paměti, že jsou to teprve malí tvorečkové, kteří si svoji identitu později najdou sami. A když už to tedy MUSÍ být, doporučuji se při barvení dětí pohybovat v přírodnějších odstínech. Nenásilných a praktických, z hlediska odrůstání barvy. Samozřejmě existují i barvy smývatelné, které je nejlepší využít na letní prázdniny, aby do září zmizely. Ideální řešení.

Zvýšenou pozornost bych určitě věnovala výběru správného hřebenu, který vlas neroztřepí, nebude dítě tahat a způsobovat elektrizování. Oblíbený typ hřebene je s přírodními štětinami. Opět si nechte poradit od profesionála, který vám poradí přímo na míru.

V létě nezapomeňte na klobouček nebo kšiltovku. Chráníte tak před sluníčkem a spálením i vlasovou pokožku. V zimě dlouhé vlásky schovejte pod kabátek, ať se z nich nestávají rampouchy.

 

Péče o ty nejmenší hlavičky

Jistě máte nasbíráno spoustu rad, jak a čím opečovávat dětské vlásky a pokožku. Je dobré si shrnout to nejdůležitější. Těsně po narození je péče velmi jednoduchá. Stačí oplachovat vlažnou vodou, popřípadě pohladit hlavičku přírodním olejíčkem. Olejíčky mnohdy obsahují éterické oleje, které miminko uklidňují a vytváří mu příjemnou atmosféru.

Z hlediska mytí vlasů v dalších týdnech je dobré umývat hlavičku jen obden. Je to kvůli tomu, aby si pokožka stihla vytvořit i své vlastní ochranné a zvláčňující složky. Šampon by měl být dermatologicky testovaný. Osobně dávám přednost šamponům přírodním, s nápisem bez parabenů. Parabeny jsou konzervanty, které se přidávájí do kosmetických přípravků, aby prodloužily jejich trvanlivost a zabránily šíření bakterií. Pří čtení údajů o složení výrobku si všímejte následujícíh přísad: methylparaben, propylparaben, isopropylparaben apod. Nepodceňujte výběr šamponu, který by měl být opravdu „pro děti". Má totiž jiné pH než klasické šampony. Předejdete tak svědění a nepříjemnému napínání pokožky.

Pro holčičky je vodné, do délek vlasů, použít lehký kondicionér, nejlépe hydratační sprej, který je bezoplachový a pohodlně se používá. Vlas jde lépe rozčesat a předcházíte tak roztřepení konečků.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Naďa Vacková

kadeřnice

Naďa vystudovala kadeřnickou školu a nástavbu na vlasovou a pleťovou kosmetiku. Je takzvaně kadeřník srdcem i duší. Nyní je mateřské a věnuje veškerý čas svým dětem. Když si najde chvilku pro sebe, sleduje nové vlasové trendy a ráda předává tipy a rady ohledně vlasů a péče o ně, protože dle jejích slov - každý má nárok na krásné vlasy. :)

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Módní styl při cestování v autě hraje zásadní roli v tom, jak se následně cítíme na jednání, ale také jaký zanecháme dojem. Častá otázka mužů je, jaké volit materiály a jestli sako sundávat. Ženy zase zajímá, zda mají řídit v botách na podpatku.

25.2.2020
Hodnocení:

Naše blogerka Aneta je silná alergička, ale nebojí se testovat nové věci. Proto zkoušela i nové růstové sérum na řasy Nuvega, které je veganské = čistě přírodní a netestované na zvířatech. Jak její test dopadl?

21.11.2017
Hodnocení:

Pokud chcete mít v dnešní době jakkoli barevnou hlavu, stačí zajít do drogerie a vybrat si ze spousty barevných gelů, masek, přelivů, sprejů... Je toho opravdu hodně. Upřímně bych si na vlasy nic barevného z drogerie nedala. Nevíte, co v tom je a jak to bude reagovat. Pak jsem ale dostala na test barevné spreje od profesionální značky Alcina a to už byla jiná.

31.8.2018
Hodnocení:
Spánkem strávíme přibližně čtvrtinu života. To už je poměrně dlouhá doba, nemyslíte? Určitě je to minimálně jasný signál, že věcem spojeným se spánkem bychom měli věnovat zaslouženou pozornost. Ať už jde o výběr vhodné matrace nebo nočního outfitu.
12.3.2018
Hodnocení: