Gleidshop
Eshop

Rozlučte se se suchými a poškozenými vlasy! Dejte jim nový život s revoluční novinkou K18

Už 30 let pozoruji vývoj ve vlasové kosmetice a nepřestává mě překvapovat. A nejspíš bude stále. Kdysi odbarvit vlasy byla jako hra s ohněm. Někdy to vyšlo, ale často byl výsledkem jak nedokonalý odstín, tak i zničené vlasy.

pexels.com

 

Kvalita barev, stálost odstínů a šetrnější působení na vlasy, to se zlepšilo o 100%. Vlas je ale křehké vlákno a během chemického procesu dochází k rozbití disulfidových vazeb uvnitř vlasu a to i při dodržování šetrných postupů. Asi před 8 lety se k nám dostal Olpalex. Dr. Craig Hawker a jeho žák Dr. Erik Pressly vyvinuli jedinečnou chemickou sloučeninu Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, která byl zcela bez silikonů a minerálních olejů a právě tato složka znovu opravuje zpřetrhané vazby vlasů. Produkt, který chrání během chemického ošetření vlasy zevnitř, to byla revoluce v naší branži.

 

Profesionální péče v salonech i doma

A protože věda se nezastavila a vytváří další nové inovativní produkty, které posunují naše možnosti, máme tu nové produkty K18, který jsme měli možnost testovat a také jsme ho okamžitě zařadili do našeho portfolia nezbytných přípravků. K18 je vyrobený v Kanadě a skládá se ze dvou produktů. Jeden z nich je určený pouze pro salonní ošetření, který se aplikuje před samotným chemickým zákrokem. A K18 Mask je produkt, který si můžete pořídit i vy domů a na svých vlasech uvidíte okamžité změny!

 

Jak to funguje?

Když si představíme, jak vypadá vlas uvnitř, nejjednodušeji by se daly přirovnat k mnoha různým žebříkům, které byly propleteny, aby vytvořily keratinové řetězce. Tyto žebříky drží pohromadě na svém místě díky disulfidovým vazbám. Když dojde k poškození těchto žebříků, polámou se nejen jednotlivé příčky, ale poškodí se celý žebřík včetně bočnic a jakékoli propojení mezi velkým množstvím žebříků, které drží pohromadě díky elektrostatické přitažlivosti.

Během desetiletého období výzkumu keratinového proteomu zahrnujícího 1 242 dekapeptidů patentovali první peptid, který nejúčinněji propojuje narušené keratinové řetězce. To znamená, že K18 umí zajistit trvalé výsledky, které opravují a léčí vlasy během čtyř minut. Čím poškozenější vlasy, tím dramatičtější bude výsledek!

Jakýkoliv chemický proces, který se odehrává v alkalickém prostředí, narušuje keratinové řetězce držící vlasy pohromadě. K18 je historicky první produkt, který proniká do kortexu (vnitřku vlasu) a upravuje disulfidové vazby po stranách žebříku, čímž znovu propojuje polámané keratinové řetězce. Vlasy jsou poté opravené a obnovené až téměř do původního nepoškozeného stavu, kdy byly silné a pružné. K18Peptide je tedy exkluzivní, patentovaná složka produktů K18.

 

 

Jak používat K18 Mask doma?

K18 Mask je pokročilé ošetření, které lze použít v rámci všech profesionálních salonních ošetření nebo jako domácí péči pro klienty. Její lehounké složení se aplikuje na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Tedy nedáváme kondicionér, ale na prosušené vlasy aplikujeme masku přímo. Prsty zapracujeme, můžeme pročesat a co je důležité, počkáme 4 minuty. Už neoplachujeme, ale postupujeme jako obvykle, aplikujeme styling a foukáme nebo necháme volně uschnout.

K18 neobsahuje sulfáty, parabeny, ftaláty, silikony, umělá barviva, chlorid sodný,formaldehydy, je veganský a cruelty-free. Toto ošetření je určené pro všechny typy vlasů a pro všechny generace.

 

 

             

 

A jaký je příběh K18?

Suveen Sahib se svou ženou Brittou Cox a jejich značkou AQUIS chtěli vytvořit produkt, který vybuduje silnou vnitřní architekturu, aby vlas byl schopný odolat každodennímu stresu. K18Peptide™ je výsledkem spolupráce s vědeckými odborníky na účinky péče o pleť a nejlepším evropským vědeckým bioinženýrem, profesorem Arturem Cavaco Paulem a jeho týmem. V průběhu jednoho desetiletí zmapovali celou expresi genomu lidského keratinu a zajímali se o biomimetické technologie, jež ovlivňují tvar a chování vlasových vláken a schopnosti skutečně opravit chemické poškození. K18Peptide™ je jediný, patentovaný bioaktivní peptid svého druhu, který připraví půdu pro další generaci vlasové péče. Již žádná kosmetická chemie – tohle je čistá biologická věda.

 

,,Nám kadeřníkům takové technologie dodávají sebevědomí a radost z naší práce. Jsem vážně zvědavá, jestli tedy budu dalších 30 let aktivní v našem oboru, co přinese budoucnost! Nedá se absolutně srovnat s čím jsme pracovali ještě před revolucí ve škole a co máme v rukou dnes. Je to skvělý posun!‘‘

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Helena Pudilová

kadeřnice

Helena je kadeřnice a majitelka kadeřnického a kosmetického salonu v Jihlavě. Ve svých článcích píše o nových vlasových trendech a nechává čtenáře nahlédnout i pod pokličku kadeřnického světa.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Existují látky, které s naší pletí dokážou dělat skoro až zázraky. Jedním ze "zázraků" jsou takzvané AHA kyseliny, o kterých vám povím, co všechno umí a proč jsou pro pleť důležité.
26.1.2018
Hodnocení:

Vrásky přichází s věkem, to je přirozené. Ale jak to, že někdo vypadá v 50 lépe než někdo ve 30? Určitě je to genetickou výbavou a stylem života. ALE! Taky způsobem péče o pleť.

19.11.2018
Hodnocení:

Ať již sázíte na starou osvědčenou klasiku nebo rády experimentujete, toto jaro s sebou kromě řady staronových trendů v oblasti oblékání přináší rovněž změny v doplňcích. Některé z nich jsou pak vskutku extravagantní či jedinečné. Co za doplňky tedy nosit letošní jaro, pokud se nebojíte vyzkoušet nové věci a strhnout na sebe pozornost ostatních?

27.5.2019
Hodnocení:

Léto se blíží a některé z nás by si měly tyto rady vzít k srdci co nejdřív. Máme sice možnost využít mnoha nabídek zkrášlujících a omlazujících institucí, ale není lepší ušetřit a věnovat se prevenci?

31.5.2016
Hodnocení: