Gleidshop
Eshop

Fytohormony v kosmetice - jaký mají efekt a nemusíme se jich bát?

Lidský průmysl vynalezl obrovské množství látek, které nám mohou sice pomáhat, ale mnoho z nich může zasahovat do procesů našeho těla a narušovat funkce hormonů. V těle může vzniknout chaos, přetíží se imunitní systém a to může vést k nejrůznějším problémům.

pexels.com

 

Proto nad kosmetikou, kterou denně aplikujeme na naši pleť, tělo a s kterou si čistíme zuby je třeba popřemýšlet. Stejně tak, jak se učíme, jakým jídlem potěšit naše tělo zevnitř, měli bychom se učit co je vhodné používat na naše tělo z venku. Zdravá vyvážená strava je prospěšná pro tělo a je zřejmé, že i pleť potřebuje přísun živin na vyrovnání své mikrobioty.

 

Historie Fytohormonů

V třicátých letech minulého století vědci zjistili, že v rostlinách se vyskytují látky, které jsou velmi podobné živočišným hormonům – fytohormony. Ty se starají o růst a vývoj rostlin. Postupně zájem o využití těchto hormonů roste a momentálně se o nich mluví jako o další revoluci v kosmetice. Před pár lety jsme takto oslavovali kyselinu hyaluronovou.

FYTOHORMONY jsou tedy rostlinné složky, které mají chemickou strukturu velmi podobnou našim hormonům. Omezují dopady estrogenních výkyvů na pleť a tím účinně obnovují biosyntézu pleti a potlačují známky stárnutí, stimulují dělení buněk v zárodečné vrstvě pokožky. Stimulují v buňkách fyziologické funkce a produkci důležitých enzymů. Jednoduše dokáží omladit pleť!

Oproti syntetickým hormonům, které jsou v kosmetických produktech zakázané, však nemají žádné vedlejší účinky a kůže je velmi dobře přijímá. Působí na hormoceutickém principu, tedy prostřednictvím takových látek, které se v kožní tkáni chovají podobně jako přirozené hormony lidského organismu, ale nevyskytují se u nich žádné vedlejší účinky.

 

Také některé potraviny jsou bohaté na fytohormony

Přirozeným zdrojem fytohormonů jsou například granátová jablka, sója, sójové výhonky a sójové výrobky, jako je tofu a tempeh. Dále ředkvičky, oříšky, fazole, celozrnná rýže a lněné semínko. Pestrá strava, dodržování pitného režimu, zdravý životní styl, účinná kosmetika, pravidelná péče v kosmetickém salonu a správné používání produktů na doma je výsledkem KRÁSNÉ A ZDRAVÉ PLETI.

 

Ericson Laboratoire si vybral biokompatibilní fytohormony podobné estrogenu na bázi genisteinu. Umožňuje rychlé vstřebávání až do hlubších vrstev kůže, kde podporuje tvorbu kolagenu, zlepšuje hustotu pleti a hydrataci, tedy eliminuje projevy nedostatku estrogenu v pleti. V inovativní řade Biologic Defense, jsou také prebiotika a inaktivovaní lactobacily, které aktivně chrání pleť. Obsahuje další přírodní extrakty a rostlinné oleje, které jsou dnes nedílnou součástí kvalitní kosmetiky.

Ericson Laboratoire má více jak 50letou historii. Všechny produkty jsou vyráběny v 8 specializovaných francouzských laboratořích. Prochází přísnou kontrolou, mají certifikáty bezpečnosti a jejich účinnost je pravidelně hodnocena. Veškeré používané aktivní složky vykazují značný stupeň technické vyspělosti. Tato kosmetika je bez parabenů a jako konzervant se využívají polysacharidy z mořských řas.

 

 

Co říká specializovaná kosmetička?

S Biologic Defense ošetřením mám výbornou zkušenost zejména na exematické pleti, zpětná vazba byla vždy 100% spokojenost. Přispívá také k řešení kožních problémů - dermatitidy, růžovky, lupenky, akné, suchosti a přecitlivělosti. Ošetření Ericson Laboratoire je opravdový zážitek, profesionální kosmetička vybírá produkty a druh ošetření po konzultaci a podle stavu pleti. Týká se jak žen, tak i mužů. 

Z této řady je výborná Carbonová maska s obsahem aktivního uhlí, která detoxikuje, čistí a zjemňuje pleť. Pokud máte hodně suchou a problematickou pleť, doporučuji Nutribacilia krém v kombinaci se sérem. I pod ostatní krémy, vybrané podle stavu pleti a po dokonalém vyčištění doporučuji používat sérum, a to zejména na noc, kdy pleť odpočívá.

 

Nezapomeňte, pravidelnost a komplexnost přístupu má výsledky. Jedna návštěva kosmetiky bez správné péče doma vás nespasí a myšlenka vypadat mladě a cítit se skvěle nás neopustí!

 

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Jana Maršounová

kosmetička

Jana je kosmetička srdcem i duší. V článcích sdílí svoje poznatky z praxe ohledně líčení i péče o pleť. Žena přeci chce vypadat co nejdéle mladě, a proto by měla o pokožku správně a kvalitně pečovat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Baví vás styling? Ráda svým vlasům dopřáváte a chcete, aby to šlo poznat už na první pohled? Chcete pro vlasy maximum? Přejete si vlasy zdravé, ale také originální, atraktivní, mladistvé, hravé? Na trhu je velmi zajímavá značka přípravků na vlasy, která zaujme nejednu ženu. Pojďte ji s námi prozkoumat!

20.7.2020
Hodnocení:

Tón v tónu je hravý styl, nad kterým není potřeba tolik přemýšlet a opravdu sluší mnoha ženám!

26.11.2019
Hodnocení:

Naše blogerka Aneta je silná alergička, ale nebojí se testovat nové věci. Proto zkoušela i nové růstové sérum na řasy Nuvega, které je veganské = čistě přírodní a netestované na zvířatech. Jak její test dopadl?

21.11.2017
Hodnocení:

Každá máme doma šampony, kondicionéry a oleje. Chceme, aby naše vlasy byly nejvláčnější, nejlesklejší a vitální. Kolik tak jsme schopné utratit za péči o vlasy a víme vůbec, kolik chemie vlasová kosmetika obsahuje? Co takhle si mýt vlasy tím, co najdeme téměř v každé domácnosti a zároveň to bude fungovat jako kondicionér a maska? V článku vám představím metodu "no poo". Stojí pár korun, neobsahuje chemii a můžeme ji i využít ze zbytků v domácnosti. Vlasy se vám za to odvděčí.

14.2.2019
Hodnocení: