Gleidshop
Eshop

Díky nám si vyberete ideální a ověřený kartáč na vlasy

Určitě jste si u kadeřníka všimli, že používá několik kartáčů na česání vlasů a několik na foukanou. Dokonce i finální úprava vyžaduje specifický kartáč nebo hřeben. V dnešní době vymožeností a geniálních technologiích se kartáče liší ve způsobu držení, v použitých materiálech, tvrdosti i ohebnosti zubů. Toho, co zajímá kadeřníka při výběru kartáče či hřebene, je docela dost. Jenže i vás by mělo zajímat, jakého pomocníka si pořídit domů, aby vaše péče o vlasy nepřišla vniveč kvůli mechanickému poškození vlasů.

freepik.com

 

V současné době si domů kupují kvalitní pomůcky pro úpravu vlasů i koncoví zákazníci, protože sami vidí rozdíl. Poradíme vám, jak si rozčesat hřívu bez tahání či zbytečného poškození a jaký kartáč nebo hřeben na vlasy vám k tomu dopomůže.

 

Jak rozčesat zacuchané vlasy?

Vždy přidržte vlasy v místě nad česáním. Prvně ve střední délce a po jednotlivých silnějších pramenech rozčešte nejprve konce. Následně přidržte vlasy u hlavy, rozčešte středy a teprve pak rozčešte vlasy u hlavy. Tímto postupem zamezíte přetrhání vlasů. Česání vlasů před každém mytí je důležité. Vyčeště styling a rozčešte vlasy stejným způsobem.

kartáč na vlasy Zenz BAMBOO COMBI BRUSH
Zenz Bamboo Combi Brush


Namáčet zacuchané vlasy vede k ještě většímu cuchání. To by určitě nebylo dobré ani pro jejich strukturu, ani pro vás kvůli nepříjemnému pocitu či bolesti ze snahy zkrotit svou kštici. Šupinatá vrstva vlasů se při namočení otevírá a vlasy se mohou do sebe mnohem více zamotat.

 

Jaký vybrat hřeben či kartáč?

Některé dámy milují kartáčování. Je možné, že i vy, a tak se zaměříme právě na něj. V tomto případě mějte na paměti pravidlo jemného zacházení při každém pohybu. Přistupujte k vlasům i pokožce hlavy šetrně. Pořiďte si kartáč s kvalitními zuby, aby docházelo k příjemné masáži a prokrvení pokožky hlavy, ne jejímu poškrábání

kartáč na vlasy Tangle Teezer Wet Detangling
Tangle Teezer Wet Detangling


Ženy často trápí tahání při česání. Této nepříjemnosti se ale snadno zbavíte, když si pořídíte kartáč Tangle Teezer Wet Detangling. Jeho speciální ohebné štětiny vám udělají radost, protože vám díky nim Tangle Teezer Wet Detangling rozčeše hřívu bezbolestně, a dokonce si poradí i s vlhkými či mokrými vlasy! Ten je vytvořen také ve verzi o 20% větší, aby zkrotil i hodně husté nebo hodně dlouhé vlasy.

Na fénování vlasů mějte jiný kartáč na vlasy

Všechny zmíněné kartáče jsou ale k běžnému použití. Při vysoušení vlasů se zuby teplem postupně deformují, a tak se nabízí pořídit ještě další kartáč, který tomuto náporu odolá. Mnoho žen tuto informaci nezná nebo nedodržuje. Je to škoda, protože se jim může nenávratně zničit oblíbený a osvědčený kartáč. Není to vidět hned, ale časem se jinak jeho životnost může zkrátit z 10 let na 2 roky! A to je znatelný rozdíl...

 

Jaký tedy zvolit na vysoušení?

Ty nejlepší kartáče na foukanou vybírejte s iontovou technologií! Jedny z nejoblíbenějších a z praxe v jihlavském kadeřnictví Studia Helena nezničitelných kartáčů na foukanou jsou BlueWave kartáče. Nebojte se jejich tvaru, jelikož hrany vám naopak pomůžou perfektně zvednout vlasy od hlavy.

kartáč na vlasy BlueWave
BlueWave


Unikátnost dokazuje fakt, že BlueWave jsou jedinými kartáči na světě, které využívají zvlněné nylonové štětiny nabité nano-iontovými hybridními minerály, které vytvářejí pětkrát vyšší koncentraci přirozených negativních iontů a infračervené energie. S každým tahem kartáče jsou vaše vlasy lesklejší, hedvábnější a bez statického náboje!

 

Jaká je ideální velikost?

Při rozhodování, jakou vybrat velikost kartáče, hraje roli, jak dlouhé (případně husté) vlasy máte. Například průměr 25 mm je vhodný pro opravdu hodně krátké vlasy, 33 mm se hodí pro krátké a polodlouhé, 43 mm využijete při dlouhých vlasech a 53 mm nebo 65 mm potřebují ženy s extra dlouhými a hustými vlasy.

 

Dlouhé a husté vlasy potřebují něco navíc

Jelikož extra dlouhé a husté vlasy vyžadují opravdu šetrné zacházení a mohou být náročnější na údržbu, doporučujeme vyzkoušet kartáč Bio Ionic GrapheneMX™. Jde o naprostou novinku s patentovaným komplexem přírodních minerálů a grafenu.

kartáč na vlasy Bio Ionic GrapheneMX™
Bio Ionic GrapheneMX™


Nejúčinnější tepelný vodič umožňuje rychlejší styling, zdravější vlasy a výjmečnou kontrolu nad krepatěním během vysoušení. Přírodní minerály pronikají do vlasů pro lepší kondici, hladkost a lesk. Bude se vám s ním dobře manipulovat díky příjemnému povrchu, ergonomické rukojeti a lehkosti kartáče. Pro dlouhovlásky dokonalá volba!

plochý kartáč na vlasy Tangle Teezer Easy Dry Go
Tangle Teezer Easy Dry Go


Další novinkou pro krásné, dlouhé a hladké vlasy jsou ploché katráče Tangle Teezer Easy Dry Go dostupné ve třech barvách - černé, modré a růžové. Dlouhovlásky určitě znají, jak zdlouhavé je fénování, a tudíž i někdy otravné. Tyto kartáče znatelně usnadní foukanou, jelikož vzduchové otvory urychlují proudění teplého vzduchu a ušetří vám nějaký ten čas navíc, který využijete třeba pro styling či cokoliv jiného, co si přejete. Zaoblené hrany umožní podchytit poletující vlasy v okolí pěšinky a zároveň pomáhají vlasy nadzvednout a vytvořit vaším vlasům objem.

kartáč na vlasy Tangle Teezer Compact Styler
Tangle Teezer Compact Styler

 

Česejte vlasy i v průběhu dne

V průběhu dne se vám mohou kvůli sahání do vlasů, pohazování hřívou či prostou procházkou na vzduchu s mírným vánkem vlasy zacuchat či ztratit svůj původní vzhled. Je dobré mít kartáč na česání stále u sebe. Jenže takový kartáč musí být nejen kvalitní, ale i skladný, aby se vešel do vaší oblíbené kabelky jakékoliv velikosti! Ideálním pomocníkem "na cestách" je designový malý kartáč Tangle Teezer Compact Styler, který rozčeše i hodně zacuchané či mokré vlasy díky jeho struktuře štětin.

 

Zmíněné produkty používáme v kadeřnictví Studio Helena v Jihlavě, máme s nimi zkušenost a víme o nich vše, co vás může zajímat. Pokud si nejste jistí, jaký je přímo pro vás vhodný nebo máte dotazy, na které jste v článku nenalezli odpověď, neváhejte si u nás domluvit osobní setkání, během kterého se dozvíte vše, co potřebujete nebo chcete vědět!


 

Česání vlasů někdy může být nepříjemné, přestože ho všichni podstupujeme každý den. Každopádně se může stát i oblíbeným zkrášlovacím rituálem zvýrazňujícím krásu našich opečovávaných vlasů. Stačí, když si vybereme takový kartáč, který je pro nás nejvhodnější a disponuje přednostmi, jež právě naše chlouba potřebuje. Doufáme, že vám tento výběr ověřených kartáčů na vlasy bude užitečný a již brzy vám nějaký pomocník zpříjemní rozčesávání vlasů každý den!


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

magazín Gleid

tým redaktorů a bloggerů

Smyslem a podstatou online magazínu Gleid je poskytování věrohodných informací a rad zejména z oblastí krásy, zdraví, lifestylu a jídla. Síla je v týmu tvořeném odborníky, ale i blogery. Současně se zabýváme tématy, které mohou našim čtenářům pomoci k získání odpovědí na dílčí otázky běžného života.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Čistící pleťové mléko, čistící gel, čistící pěna, pleťová voda s alkoholem, bez alkoholu, s AHA kyselinami, micelární voda, dvousložkové odličovače očí - je toho na trhu dost. Co je pro mě nejlepší? A jak se vlastně tyto produkty správně používají?

16.11.2017
Hodnocení:

Po dokonalé pleti bez pupínků, boláčků, pigmentových skvrn a vrásek touží snad každá žena. V dnešní době technologií už to nemusí být pouhým snem a přáním, ale realitou.

26.4.2018
Hodnocení:

Letos nečekejte žádné šílenosti nebo nenositelné kreace. Naopak. Móda léto 2019 vzpomíná na staré časy a přináší spoustu decentních, ženských a především slušivých kousků. Užijte si inspiraci a nebojte se odvázat a zkusit něco na co nejste úplně zvyklé.

18.7.2019
Hodnocení:

Přinášíme vám pár typů, jak správně sladit tyto tři kousky oblečení a co mít doma s tím, že zaručeně nešlápnete vedle.

17.10.2016
Hodnocení: