Gleidshop
Eshop

Správná péče o barvené vlasy zachrání zářivou barvu i v létě

Barvy na vlasy ženy využívají z mnoha důvodů. Chtějí změnu, zvýšit atraktivitu, experimentovat či zakrýt šediny. Často barvení vlasů provází také radostné pocity z výsledku, který nám mnohdy i zvýší sebevědomí!


Jenže stále musíme myslet na to, že o chemicky narušené vlasy se musíme o to více starat. Péče o vlasy by tak měla být přímo úměrná užívání si všeho, co léto nabízí. Je nádherné období opalování a koupání, které je zároveň zátěží pro naši zářivou barvu vlasů. Více o tom, jak se starat o barvené vlasy a  jak zabránit vymývání barvy z vlasů, se dozvíte v tomto článku od jihlavské kadeřnice s více než 25letou praxí.

unsplash.com

 

Proč nejen sluneční záření zesvětluje vlasy?

V minulém článku jsme popisovali, co se děje s vlasem během koupání a jak vlasy trpí v létě. Barvené a odbarvené vlasy trpí víc a barva se navíc vymývá. Už v historii ženy věděly, že namáčením vlasů v heřmánkové vodě a vystavovaním slunečním paprskům vede k pozvolnému zesvětlení jejich vlasů. Vznikne melír. Jak říkáme dnes, jsou vyšisované od sluníčka. Zesvětlí se víc konečky, které jsou opotřebenější, protože byly mnohokrát umyty, česány a používáním stylingu a fénováním jsou oslabenější.


Ultrafialové záření vede k rozpadu molekul barviva uvnitř vlasu, i když nepoužijete heřmánkový odvar. Dojde k tomu, i když bude pod mrakem. Sluneční záření působí na rozklad molekul na menší částice, ty poté z vlasů lehce unikají. K tomu ještě při koupání a namáčení naší chlouby vlas pohltí vodu, zvětší svůj objem, a tak zvětší i mezery mezi buňkami povrchové vrstvy. Takto se otvírá cesta pigmentům naší oblíbené barvy, které tudy odchází. Přidáme-li chlór, pot, sůl, nečistoty a volné radikály okolo nás, pak ve spojení s ultrafialovým zářením dochází k vymývání barvy a zesvětlování.
 

Dokonce i plavovlasé děti, které stráví hodně času na pláži, se vrací z dovolené jako odbarvení blonďáčci. Ty mají vlasy nebarvené, přírodní a zdravé. Ve chvíli, kdy jsou vlasy barvené (a tím chemicky narušené), mají výrazně vyšší sklony ke ztrátě umělého pigmentu, který jsme do vlasu při barvení vměstnali, a vlasy se zesvětlí výrazně více...

 

Jaká je tedy nejlepší péče o barvené vlasy?

Co je v tomto období velmi důležité? Používat kondicionér, který minimalizuje blednutí barvy a výrazně hydratuje vlasy vysušené sluníčkem! Ten uzavře okamžitě po mytí šupinatou vrstvu. Pokud toto neuděláte, logicky značně zvýšíte pravděpodobnost vymývaní barvy.


Než vlasy uschnou a vytvoří se lipidický film, po celou dobu je vlas otevřený a vše z okolního světa na něj neblaze působí. I doma při běžném mytí ztrácíme pigmenty tvořící naši vysněnou barvu. Dobrou zprávou je, že i v tomto případě existují výrobky, jejichž účelem je pigmenty udržet ve vlasech. Velmi oblíbenou volbou v boji s blednutím barvy jsou barvené šampony.


Například s červenými vlasy vám pomůže barvený šampon obohacen červenými pigmenty. Červené barvy na vlasy jsou známé tím, že se snadno vymyjí. Při správně zvoleném produktu si ale pigmenty zachováte a průběžně je doplníte, a tak zůstane barva vlasů výrazně déle intenzivní a zářivá!


Stejně vám poslouží i barvené balzámy dle odstínu vašich vlasů. Splní funkci balzámu na vlasy, ale zároveň oživí jejich barvu. Můžete si pořídit i kvalitní bezoplachovou péči, díky které uděláte pro své vlasy maximum. Vaše vlasy vám poděkují tím, že budou krásné, lesklé a hydratované.

 

Díky čemu specializované přípravky na vlasy pomáhají?

Produkty nejideálnější pro náročné letní období jsou opatřeny aktivními látkami, které vedou k neutralizaci volných radikálů. Zabraňují nechtěnému zesvětlování a poškozování vlasů. Nejčastěji se pro tyto účely využívají látky jako arganový olej, hroznový olej, pšeničný olej či keratin. Ty působí na vlas jako antioxidant proti volným radikálům a jako fotoochrana, která zabraňuje vyblednutí vlasů. Tím zajišťuje očekávanou dlouhotrvající barvu.

 

Co byste si měla odnést za poznatky?

  • Příliš nevystavujte vlasy slunci, chraňte je.
  • Dlouhé zapleťte do copů a vyhlédněte si nějaký pěkný klobouk.
  • Ve vodě je nenamáčejte zbytečně dlouho.
  • Používejte přípravky na barvené vlasy pro fixaci pigmentů a neutralizaci volných radikálů. Uvádí se, že mytí vlasů může za až 80 % ztráty barvy.
  • Nezapomínejte na dostatečnou hydrataci!

 
 

Přejeme vám, ať si krásné letní období užijete podle svých představ a vaše hříva je i po dovolené a letních radovánkách stále zářivá jako od kadeřníka! :-)

 
 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Helena Pudilová

kadeřnice

Helena je kadeřnice a majitelka kadeřnického a kosmetického salonu v Jihlavě. Ve svých článcích píše o nových vlasových trendech a nechává čtenáře nahlédnout i pod pokličku kadeřnického světa.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Určitě jste si u kadeřníka všimli, že používá několik kartáčů na česání vlasů a několik na foukanou. Dokonce i finální úprava vyžaduje specifický kartáč nebo hřeben. V dnešní době vymožeností a geniálních technologiích se kartáče liší ve způsobu držení, v použitých materiálech, tvrdosti i ohebnosti zubů. Toho, co zajímá kadeřníka při výběru kartáče či hřebene, je docela dost. Jenže i vás by mělo zajímat, jakého pomocníka si pořídit domů, aby vaše péče o vlasy nepřišla vniveč kvůli mechanickému poškození vlasů.

6.8.2020
Hodnocení:

Cestování s dítětem od jednoho do dvou let věku je mimořádně zábavná aktivita, kterou lze jen doporučit. V tom mi jistě dá za pravdu každý, kdo si to alespoň jednou vyzkoušel. A tak snad jen přispěji, ke vší té radosti, několika málo tipy a radami, neboť jsem si vědoma, že tady je každá dobrá rada drahá.

14.8.2019
Hodnocení:

Určitě víte, že řasenka je opravdu jen na řasy. A jak tedy zvýraznit obočí, aby bylo in a vypadalo jako od profesionálky? A jaké obočí nosily naše maminky a babičky? Vše se dočtete v našem článku.

17.5.2016
Hodnocení:

Je to problém mnoha žen. Samozřejmě i můžů, ale ti tolik objem svých vlasů neřeší. Přesto pár drobných změn v úpravě vlasů výrazně změní celkový dojem!

28.6.2016
Hodnocení: