Gleidshop
Hlavní baner

Správná péče o barvené vlasy zachrání zářivou barvu i v létě

Barvy na vlasy ženy využívají z mnoha důvodů. Chtějí změnu, zvýšit atraktivitu, experimentovat či zakrýt šediny. Často barvení vlasů provází také radostné pocity z výsledku, který nám mnohdy i zvýší sebevědomí!


Jenže stále musíme myslet na to, že o chemicky narušené vlasy se musíme o to více starat. Péče o vlasy by tak měla být přímo úměrná užívání si všeho, co léto nabízí. Je nádherné období opalování a koupání, které je zároveň zátěží pro naši zářivou barvu vlasů. Více o tom, jak se starat o barvené vlasy a  jak zabránit vymývání barvy z vlasů, se dozvíte v tomto článku od jihlavské kadeřnice s více než 25letou praxí.

unsplash.com

 

Proč nejen sluneční záření zesvětluje vlasy?

V minulém článku jsme popisovali, co se děje s vlasem během koupání a jak vlasy trpí v létě. Barvené a odbarvené vlasy trpí víc a barva se navíc vymývá. Už v historii ženy věděly, že namáčením vlasů v heřmánkové vodě a vystavovaním slunečním paprskům vede k pozvolnému zesvětlení jejich vlasů. Vznikne melír. Jak říkáme dnes, jsou vyšisované od sluníčka. Zesvětlí se víc konečky, které jsou opotřebenější, protože byly mnohokrát umyty, česány a používáním stylingu a fénováním jsou oslabenější.


Ultrafialové záření vede k rozpadu molekul barviva uvnitř vlasu, i když nepoužijete heřmánkový odvar. Dojde k tomu, i když bude pod mrakem. Sluneční záření působí na rozklad molekul na menší částice, ty poté z vlasů lehce unikají. K tomu ještě při koupání a namáčení naší chlouby vlas pohltí vodu, zvětší svůj objem, a tak zvětší i mezery mezi buňkami povrchové vrstvy. Takto se otvírá cesta pigmentům naší oblíbené barvy, které tudy odchází. Přidáme-li chlór, pot, sůl, nečistoty a volné radikály okolo nás, pak ve spojení s ultrafialovým zářením dochází k vymývání barvy a zesvětlování.
 

Dokonce i plavovlasé děti, které stráví hodně času na pláži, se vrací z dovolené jako odbarvení blonďáčci. Ty mají vlasy nebarvené, přírodní a zdravé. Ve chvíli, kdy jsou vlasy barvené (a tím chemicky narušené), mají výrazně vyšší sklony ke ztrátě umělého pigmentu, který jsme do vlasu při barvení vměstnali, a vlasy se zesvětlí výrazně více...

 

Jaká je tedy nejlepší péče o barvené vlasy?

Co je v tomto období velmi důležité? Používat kondicionér, který minimalizuje blednutí barvy a výrazně hydratuje vlasy vysušené sluníčkem! Ten uzavře okamžitě po mytí šupinatou vrstvu. Pokud toto neuděláte, logicky značně zvýšíte pravděpodobnost vymývaní barvy.


Než vlasy uschnou a vytvoří se lipidický film, po celou dobu je vlas otevřený a vše z okolního světa na něj neblaze působí. I doma při běžném mytí ztrácíme pigmenty tvořící naši vysněnou barvu. Dobrou zprávou je, že i v tomto případě existují výrobky, jejichž účelem je pigmenty udržet ve vlasech. Velmi oblíbenou volbou v boji s blednutím barvy jsou barvené šampony.


Například s červenými vlasy vám pomůže barvený šampon obohacen červenými pigmenty. Červené barvy na vlasy jsou známé tím, že se snadno vymyjí. Při správně zvoleném produktu si ale pigmenty zachováte a průběžně je doplníte, a tak zůstane barva vlasů výrazně déle intenzivní a zářivá!


Stejně vám poslouží i barvené balzámy dle odstínu vašich vlasů. Splní funkci balzámu na vlasy, ale zároveň oživí jejich barvu. Můžete si pořídit i kvalitní bezoplachovou péči, díky které uděláte pro své vlasy maximum. Vaše vlasy vám poděkují tím, že budou krásné, lesklé a hydratované.

 

Díky čemu specializované přípravky na vlasy pomáhají?

Produkty nejideálnější pro náročné letní období jsou opatřeny aktivními látkami, které vedou k neutralizaci volných radikálů. Zabraňují nechtěnému zesvětlování a poškozování vlasů. Nejčastěji se pro tyto účely využívají látky jako arganový olej, hroznový olej, pšeničný olej či keratin. Ty působí na vlas jako antioxidant proti volným radikálům a jako fotoochrana, která zabraňuje vyblednutí vlasů. Tím zajišťuje očekávanou dlouhotrvající barvu.

 

Co byste si měla odnést za poznatky?

  • Příliš nevystavujte vlasy slunci, chraňte je.
  • Dlouhé zapleťte do copů a vyhlédněte si nějaký pěkný klobouk.
  • Ve vodě je nenamáčejte zbytečně dlouho.
  • Používejte přípravky na barvené vlasy pro fixaci pigmentů a neutralizaci volných radikálů. Uvádí se, že mytí vlasů může za až 80 % ztráty barvy.
  • Nezapomínejte na dostatečnou hydrataci!

 
 

Přejeme vám, ať si krásné letní období užijete podle svých představ a vaše hříva je i po dovolené a letních radovánkách stále zářivá jako od kadeřníka! :-)

 
 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Helena Pudilová

kadeřnice

Helena je kadeřnice a majitelka kadeřnického a kosmetického salonu v Jihlavě. Ve svých článcích píše o nových vlasových trendech a nechává čtenáře nahlédnout i pod pokličku kadeřnického světa.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Čistící pleťové mléko, čistící gel, čistící pěna, pleťová voda s alkoholem, bez alkoholu, s AHA kyselinami, micelární voda, dvousložkové odličovače očí - je toho na trhu dost. Co je pro mě nejlepší? A jak se vlastně tyto produkty správně používají?

16.11.2017
Hodnocení:

Máte doma kvalitní, často i drahou kosmetiku, a přesto váš make-up nevypadá dokonale? Možná děláte chybu ve vrstvení kosmetických produktů!

20.8.2019
Hodnocení:

Přiznám se, že asi neznám žádnou mladou slečnu či dámu, která by nevyzkoušela "kouzelnou" moc rtěnky. Vždyť už jako malé jsme si tajně půjčovaly barevné lesky od maminek, abychom vyzkoušely sílu vyšpulených rtů před zrcadlem. A stejně jako náš šatník, ve kterém se postupně vystřídaly zvonové kalhoty, pouzdrové sukně a paleta divokých barev, tak i rtěnky, balzámy a lesky prošly významnými mezníky především pro ženskou část populace. Jak je tedy možné, že jedné éře vévodí tlumené odstíny nebo hnědá barva, ale rafinovaně červená je stále top?

14.11.2017
Hodnocení:

Ten pravý odstín rtěnky existuje. Jen... je třeba ho objevit. Skvělou zprávou je, že se ALCINA rozhodla vzít vše do svých rukou a vytvořila kolekci LIPS 2019, která obsahuje dokonalý odstín rtěnky pro každou z nás a k tomu pár vychytávek navíc!

1.5.2019
Hodnocení: