Také je velmi důležité zvážit finanční investici nejenom při první aplikaci, ale u některých technik při následné obnově při pravidelné návštěvě kadeřníka. Životnost vlasů je také různá a pokud investujete málo a nepůjde o pravé vlasy, můžete se radovat jenom chvíli.
Jaké jsou metody prodlužování vlasů za studena?
Clip-in
Spoj mezi vlastními vlasy a přidanými je vyřešen sponkami. Chce to trochu šikovnosti, ale zvládne to skoro každý. Jednotlivé prameny od cca 3cm až do šířky celých pásů (cca 20cm) upevňovaných v týlní části jsou zakončené malými sponkami. Stačí vlasy dobře oddělit, tak, aby připevněný pramen překrývaly vlasy z temene, ideálně přitupírovat v místech kde budou sponky, zabořit sponky a zaklapnout. Díky tomu nebudou sponky klouzat po vlasech, pokud máte hodně hladké vlasy, můžete zdrsnit povrch v místech spoje například Pudrem na vlasy
Nevýhoda:
- každodenní aplikace zabere nějaký čas, při nesprávném postupu můžou být spoje vidět.
Výhoda:
- rychlé, nemusíte ke kadeřníkovi, prodloužíte si vlasy jen když máte chuť.
Doporučujeme je na jednorázové akce, svatby, plesy, investice není tak vysoká a pokud chcete vše zvládat doma, je to ideální varianta. Tato metoda nabízí také sponkami připevněné culíky, příčesky a ofiny.
Micro ring (Micro loop, Easy loop, Nano ring, Minidot)
Spoj v podobě kovových nebo umělohmotných kroužků, které se mechanicky kleštičkami stáhnou a přidrží provlečený pramen vlastních vlasů s pramínkem přidaných. Metoda docela rychlá, spoje jsou větší, ale mezi kadeřníky stále oblíbená. Posunutí by mělo být mezi 2-3 měsíci. Z praxe víme, že někomu technika vyhovuje a někomu pramínky sjíždí velmi brzy. Mechanické sevření není ale žádoucí u křehkých, jemných vlasů a neodborné prodloužení touto metodou může mít za následek poškození vlasů.
Jsou důkazy, že již ve starověku, 3 000 lety před n.l., se využívala podobná metoda spolu s metodou našívání pramenů do vlasů a vousů. Využívali jak umělá vlákna tak i zvířecí srst.