Jak vypadat větší? 10 módních tipů pro ženy s menší postavou

Výška je problém, jemuž čelí více žen – aspoň když dojde na oblékání a pořizování vhodných kousků do šatníku. Pokud jste vyšší nebo naopak menší, než je průměr, pravděpodobně jste v minulosti aspoň jednou měly problém sehnat padnoucí oblečení. V tomto článku se zaměřím na menší ženy a představím deset tipů a triků, jak se oblékat, abyste vypadala větší.

Obrázek: 57176da93d823c2f5818f0bd22e622b9efa69ff7
Zdroj: pixabay.com

1. Používejte pásky

Jasné vyznačení linie pasu vám opticky prodlouží nohy. Pásky se navíc hodí nejenom ke kalhotám a džínům, ale rovněž je můžete použít k šatům, výběr je tedy vskutku široký.

2. Noste kalhoty s vyšším pasem

Některé ženy si myslí, že kalhoty s vyšším pasem jsou dávno pasé, ale opak je pravdou. Tento typ kalhot zdůrazní váš pas a opět zvládne vizuálně prodloužit nohy, díky čemuž budete vypadat vyšší.

3. Sjednoťte barvy

Další dobrý trik, jak se jevit vyšší než ve skutečnosti jste, je využívat kousky oblečení ve stejné barvě či aspoň podobných odstínech. Jednolitá barevná linie oblečení zaručí, že se vaše postava opticky protáhne do výšky. Podobný outfit navíc nemusí být navzdory použití jediné barvy nudný – můžete ho ozvláštnit například výraznější kabelkou či slunečními brýlemi.

4. Noste dlouhé kabáty

Dlouhý kabát vašemu outfitu nejenom propůjčí eleganci a styl, ale také zapříčiní, že budete vypadat vyšší. Jen si dejte pozor, ať se v kabátu vaše postava příliš neztrácí! Volné plandající kabáty vám prokážou přinejlepším pochybnou službu.

5. Vytáhněte podpatky

Podpatky jsou láskou spousty žen, a to navzdory skutečnosti, že nohy po jejich pravidelném nošení leckdy naříkají. Nechci vás tímto nabádat, abyste začaly nosit deseticentimetrové jehly. Vystačit si můžete s menším podpatkem, který vám automaticky přidá několik centimetrů výšky. A pokud nejste fanynkou tradičních podpatků, což takhle zkusit boty na platformě nebo speciální boty s vyvýšenou podrážkou (což je oblíbený trik hollywoodských herců).

6. Zkuste kratší sukně

Dlouhé splývavé sukně možná vyhlížejí nesmírně romanticky či étericky, ale menší postavy se v nich budou ztrácet. Kratší sukně sahající maximálně na kolena či ideálně nad kolena vám naopak nejenom propůjčí větší možnost pohybu (už žádné zakopávání o lem sukně!), ale také díky nim budete vypadat vyšší a pravděpodobně i mladší.

7. Vyhýbejte se širokým kalhotám

Široké oblečení obecně zapříčiní, že budete vypadat ještě menší a křehčí. Pokud je to váš záměr, tak směle do toho! V opačném případě se ale zaměřte raději na obtáhlejší kalhoty a široké si ponechte maximálně na doma.

Samozřejmě je možné zkombinovat jeden obtáhlý a jeden volnější kousek, ale příliš plandavé oblečení na celém těle na vás dost možná bude vypadat, jako kdybyste ho ukradly starší sestře, a to není zrovna lichotivý dojem.

8. Nižší boty jsou váš kamarád

O podpatcích jsme se již bavily výše, ale i boty bez podpatku mohou opticky prodloužit vaši postavu. Jakým způsobem? Musí splňovat jediné kritérium – být nízké. Boty sahající až ke kolenům sice vypadají efektně, ale vaše nohy v nich budou vyhlížet kratší. Oproti tomu kotníčkové boty vám propůjčí šmrnc, a díky širokému výběru si určitě najdete nějaké, které se vám budou líbit a vhodně doplní váš dosavadní šatník.

9. Zaměřte se na ty správné značky

Prodejci oblečení si naštěstí uvědomují, že ne každá žena měří přes metr sedmdesát. Existuje tak hned několik značek, které mají speciální sérii oblečení pro menší ženy. Patří mezi ně prodejci jako Banana Republic, Ann Taylor Loft, J. Crew, Topshop, Old Navy. Pro menší velikosti podprsenek například The Little Bra Company. Na některé ze zmíněných možná budete mít problémy natrefit v českých obchodech, ale v dnešní době rozmachu internetu a e-shopů se místo toho můžete směle vrhnout na nakupování online.

10. Nebojte se nakupovat dětské oblečení

Na závěr přidáme tip, o kterém spousta lidí neví nebo by se za něco podobného styděla – ačkoli k tomu není důvod!

Při nákupu nového oblečení se nedívejte na velikosti, ale na rozměry oblečení v centimetrech, a nebojte se zavítat i do dětského oddělení. Mnoho dětského oblečení totiž svými rozměry odpovídá menším dámským velikostem, a jestliže vám nevadí živé barvy, pravděpodobně v sekci dětských oděvů zvládnete objevit hezké kousky, které by vám mohly slušet. Podobné oblečení navíc občas bývá o něco levnější než to dámské. A navíc – jakmile ho jednou máte na sobě a vypadáte v něm dobře, pravděpodobně se vás stejně nikdo nezeptá, z jaké sekce jste ho v obchodě vzaly.

Reklama

Podobné články

Obrázek: dd831662933be60fa56f0c9db7c3567467218be9
Obrázek: 21bbfea28cff34f18205435a7cfb6aaf83675657
Obrázek: 3b4bf4c9f58b1469a335b4b7784528dfa538d1b6
Obrázek: 61b676aa277ca2688df08f68b862723687b3ca15
Obrázek: 89879fd61ac5b16b7b4d89b6ce83087c6b08ec6c