Gleidshop
Eshop

Léto ve velkém stylu - akce červenec 2018

Léto oficiálně začalo, prázdniny také a počasí nám prozatím přeje, abychom si mohli užívat venkovní akce plnými doušky. Jinak tomu nebude ani první dva víkendy ve slunném červenci, kdy ochutnáme něco málo z latinsko-americké kultury, tance, rocku, prvního festivalu v rámci Českých hradů a dokonce i sportu. No, máte se opět na co těšit.
pixabay.com

 

Sabor Latino

Náměstí Republiky, Praha

 

Čtyři dny nepřetržité dávky latinsko-americké kultury a gastronomie na Náměstí Republiky v Praze vypuknou hned v první sváteční den a potrvají až do neděle. Můžete vzít celou rodinu a vstupné vůbec neřešit, je totiž zdarma. Co vás všechno čeká? Salsa, cha-cha, bachata, bolero, merenque, rumba a cumbia, rozproudí vítr kapely jako Caribe, Latin Soul, La Familia a Encuentro. Nebude chybět ani mexický mariachi s kapelou Mariachi Azteca de Praga, a když už jsme u těch Aztéků, čeká vás také aztécký rituální tanec. Přijede nás navštívit indiánský folklor z Peru, Bolívie, Ekvádoru a Argentiny a představí se i latinsko-americká gastronomie, ať k tomu pokoukání můžete i něco zakousnout.

 

Beats for Love

Dolní Vítkovice, Ostrava

 

Před dvěma týdny byla oznámena obrovská porce umělců vystupujících na tomto festivalu Beats for Love, který se odehrává již od 4. 7. 2018 a potrvá do soboty 7. 7. 2018, v čele s držitelem Grammy, Rogerem Sanchezem. Patříte-li mezi ty, kdo milují tanec, ať už se mu věnujete profesionálně, amatérsky, nebo se prostě a jednoduše na něj jen rádi díváte, věnujte pozornost tomuto největšímu tanečnímu festivalu Evropy. Mimo Rogera Sancheze se můžete těšit na další pecky v podobě projektu Galantis a drum n' bass scény Andy C a Sub Focus. Festival představí více než 400 interpretů a na chuť si přijde opravdu každý. Všechny čtyři multižánrové dny se nyní prodávají za 690,-.

 

All star fight

Praha

 

A jak jsem slíbila na začátku, i na sport dojde. Jste-li milovníky muaythai zápasů, jistě vám následující jména nebudou cizí, ovšem co je nové, že tato světová špičková pětice poprvé zavítá do ČR. V Praze 6. 7. 2018 se utkají thajské superhvězdy Buakaw, Superbon, Cola Banchamek, Manachai a Kom Pikart s výběrem Evropy M. Krčmářem, V. Moravčíkem, F. Hundtem, Ch. Guestem a N. Trujillem. Slavnostní galavečer se bude odehrávat na počest světových oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson a vše vypukne v 18:00 hodin z důvodu přímého přenosu do Asie.

 

RockOpera RiverFest 6

RockOpera, Praha

 

Od sportu opět k hudbě, ale zůstaneme pořád v drsnějším módu. RockOpera Riverfest 6 na nás čeká druhý víkend v červenci, přesně řečeno 13. 7. - 14. 7. 2018. Tento festival, ač to z názvu tak nevypadá, propojuje různé interprety různých žánrů. Samozřejmě, základem je rock, ale zde se sází hlavně na to, že se nehledí na proslavenost interpretů. Na dvou pódiích se vystřídá více jak 16 kapel a interpretů, těšit se můžete jak na klubové skupiny, tak na známá jména jako je Vlasta Redl, České srdce, Turbo, Luboš Pospíšil nebo D.N.A.

 

České hrady CZ – Točník

Hrad Točník, Středočeský kraj

 

Festival České hrady zřejmě není třeba nijak více představovat. Jedná se o skupinu festivalů po českých hradech. Tentokrát se můžeme těšit na již 14. ročník tohoto projektu. Letos festivaly opět vypuknout na hradu Točník, a to 13. 7. -14. 7. 2018. Očekávat můžete ty nejlepší interprety tuzemské hudební scény jako jsou Divokej Bill, Tomáš Klus, Rybičky 48, Mandrage, letos poprvé Škwor, Lenny, Jelen, Slza nebo Marpo. Pokud se již delší dobu chystáte na jeden z těchto festivalů, neváhejte, mohu pouze doporučit. Akce plné pohody s nádhernou scenérií historických hradů vám ukáže léto v naprosto jiném světle a nabije vás energií.

Tak jak jste na tom v první polovině července? Jaká akce u vás tentokrát vyhrála?

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Radka Dobešová

kultura a zážitky

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Co dělat a nedělat s pokojovými rostlinami během zimy. Máme hnojit, přesazovat nebo sprchovat? A co když mi rostliny žloutnou?
30.1.2018
Hodnocení:
V dnešní době jsou děti spíše luxus, tvrdí každý druhý člověk. Čím to je vlastně způsobené? V dřívějších dobách si rodiče dovolili živit i 8 dětí a nebyl to žádný problém, dnes jsou rodiče 4 dětí považování za blázny, natož živit více dětí.
13.6.2016
Hodnocení:

Vybíráte vhodnou firmu vaší stavby na klíč? Kde ověřit kvalitu dané firmy a jak si sami můžeme pomoci? Nový pojem "legalizace staveb", co to znamená a jaké jsou ceny této služby? Díky internetovým diskuzím a referencím sami ovlivňujeme kvalitu nabízených služeb a produktů.

30.4.2017
Hodnocení:
Jakou máme představu, když slyšíme o přirozeném porodu? Co nám říkají rodinné porodní pokoje?
23.2.2017
Hodnocení: