Gleidshop
Hlavní baner

Léto ve velkém stylu - akce červenec 2018

Léto oficiálně začalo, prázdniny také a počasí nám prozatím přeje, abychom si mohli užívat venkovní akce plnými doušky. Jinak tomu nebude ani první dva víkendy ve slunném červenci, kdy ochutnáme něco málo z latinsko-americké kultury, tance, rocku, prvního festivalu v rámci Českých hradů a dokonce i sportu. No, máte se opět na co těšit.
pixabay.com

 

Sabor Latino

Náměstí Republiky, Praha

 

Čtyři dny nepřetržité dávky latinsko-americké kultury a gastronomie na Náměstí Republiky v Praze vypuknou hned v první sváteční den a potrvají až do neděle. Můžete vzít celou rodinu a vstupné vůbec neřešit, je totiž zdarma. Co vás všechno čeká? Salsa, cha-cha, bachata, bolero, merenque, rumba a cumbia, rozproudí vítr kapely jako Caribe, Latin Soul, La Familia a Encuentro. Nebude chybět ani mexický mariachi s kapelou Mariachi Azteca de Praga, a když už jsme u těch Aztéků, čeká vás také aztécký rituální tanec. Přijede nás navštívit indiánský folklor z Peru, Bolívie, Ekvádoru a Argentiny a představí se i latinsko-americká gastronomie, ať k tomu pokoukání můžete i něco zakousnout.

 

Beats for Love

Dolní Vítkovice, Ostrava

 

Před dvěma týdny byla oznámena obrovská porce umělců vystupujících na tomto festivalu Beats for Love, který se odehrává již od 4. 7. 2018 a potrvá do soboty 7. 7. 2018, v čele s držitelem Grammy, Rogerem Sanchezem. Patříte-li mezi ty, kdo milují tanec, ať už se mu věnujete profesionálně, amatérsky, nebo se prostě a jednoduše na něj jen rádi díváte, věnujte pozornost tomuto největšímu tanečnímu festivalu Evropy. Mimo Rogera Sancheze se můžete těšit na další pecky v podobě projektu Galantis a drum n' bass scény Andy C a Sub Focus. Festival představí více než 400 interpretů a na chuť si přijde opravdu každý. Všechny čtyři multižánrové dny se nyní prodávají za 690,-.

 

All star fight

Praha

 

A jak jsem slíbila na začátku, i na sport dojde. Jste-li milovníky muaythai zápasů, jistě vám následující jména nebudou cizí, ovšem co je nové, že tato světová špičková pětice poprvé zavítá do ČR. V Praze 6. 7. 2018 se utkají thajské superhvězdy Buakaw, Superbon, Cola Banchamek, Manachai a Kom Pikart s výběrem Evropy M. Krčmářem, V. Moravčíkem, F. Hundtem, Ch. Guestem a N. Trujillem. Slavnostní galavečer se bude odehrávat na počest světových oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson a vše vypukne v 18:00 hodin z důvodu přímého přenosu do Asie.

 

RockOpera RiverFest 6

RockOpera, Praha

 

Od sportu opět k hudbě, ale zůstaneme pořád v drsnějším módu. RockOpera Riverfest 6 na nás čeká druhý víkend v červenci, přesně řečeno 13. 7. - 14. 7. 2018. Tento festival, ač to z názvu tak nevypadá, propojuje různé interprety různých žánrů. Samozřejmě, základem je rock, ale zde se sází hlavně na to, že se nehledí na proslavenost interpretů. Na dvou pódiích se vystřídá více jak 16 kapel a interpretů, těšit se můžete jak na klubové skupiny, tak na známá jména jako je Vlasta Redl, České srdce, Turbo, Luboš Pospíšil nebo D.N.A.

 

České hrady CZ – Točník

Hrad Točník, Středočeský kraj

 

Festival České hrady zřejmě není třeba nijak více představovat. Jedná se o skupinu festivalů po českých hradech. Tentokrát se můžeme těšit na již 14. ročník tohoto projektu. Letos festivaly opět vypuknout na hradu Točník, a to 13. 7. -14. 7. 2018. Očekávat můžete ty nejlepší interprety tuzemské hudební scény jako jsou Divokej Bill, Tomáš Klus, Rybičky 48, Mandrage, letos poprvé Škwor, Lenny, Jelen, Slza nebo Marpo. Pokud se již delší dobu chystáte na jeden z těchto festivalů, neváhejte, mohu pouze doporučit. Akce plné pohody s nádhernou scenérií historických hradů vám ukáže léto v naprosto jiném světle a nabije vás energií.

Tak jak jste na tom v první polovině července? Jaká akce u vás tentokrát vyhrála?

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Radka Dobešová

kultura a zážitky

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Jak už všichni jistě víte, magazín udělal opět čtenářům radost a proběhla další soutěž. Tentokrát se soutěžilo o dovolenou v Chorvatsku s cestovní agenturou Jadran za pusu. A protože o prázdninách jezdí na dovču každý, s námi se jelo v září, kdy už si pomalu zvykáme na šály a bundy, ale u moře je stále ještě teplo.
13.10.2016
Hodnocení:
Jste rodiči, prarodiči, nebo jen sháníte dárek pro dítě vašich známých či kamarádů? Tento článek je zaměřen na hračky pro děti do jednoho roku. Zaměříme se na to, jaké hračky jsou praktické a potěší i rodiče, jak by hračky měly vypadat, co je vhodné a co ne.
3.5.2017
Hodnocení:
My ženy se rády opičíme a sledujeme různé trendy. Některé z nás právě žijí ve Vintage , Provance stylu a nebo chtete -li v Anglické sezoně, co se týká bydlení.
30.4.2016
Hodnocení:
Spokojíte se s valentýnkou a kytkou? Nebo čekáte víc či snad pláčete, že jste úplně sama? Bič na vás! Čtěte dál!
14.2.2017
Hodnocení: