Gleidshop
Hlavní baner

Červen bude plný hudebních festivalů a letní atmosféry

Letní počasí už je v plném proudu a blíží se nám spousta letních hudebních festivalů. Takže ta nabraná kila z předchozích víkendů a food festivalů můžeme vypotit na nějakém koncertě. Tak se podívejte na akce na následující víkend, které vám můžu jedině doporučit.
pixabay.com

 

Praha Žije Hudbou 2018

Praha

 

500 koncertů, 200 umělců a více než 50 míst Prahy, kde vše můžete sledovat. Třetí ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou se bude odehrávat 7. 6. - 9. 6. kde jinde než v Praze a vystoupí jak domácí umělci, tak i zahraniční hvězdy. Velkolepé zahájení odstartuje ve čtvrtek 7. 6. v 19:00 hodin úžasné vystoupení novocirkusového souboru Cirk La Putyka a nabídne strhující podívanou plnou adrenalinu. Na koho přesně se můžete těšit? Aneta Langerová, Indy&Wich, Lake Malawi, James Cole, Lewis Floyd Henry, ROE nebo Heymoonshaker.

 

Jamrock 2018

Areál Pod Rozálkou v Žamberku

 

Přiznám se, že jsem o festivalu Jamrock nikdy neslyšela a přitom se letos bude jednat o 11. ročník, kde se pravidelně každý rok schází několik tisíc lidí. Takže pokud vám v Praze chyběl váš oblíbenec, můžete se pokusit jej najít zde. Vystoupí Richard Müller, Divokej Bill, Horkýže Slíže, v poslední době velmi populární kapela Mirai. Jak už název napovídá, nebude chybět ani pořádný rock v podobě Dymytry, Dogy, BSP nebo Walda Gangu. Ze zahraničí se ukážou britští Monarchy nebo maďarsko-irští Paddy and the Rats. A co je úplná paráda? Na Jamrocku je zařazen i tzv. Jamík, dětská verze festivalu se svým vlastním areálem a programem pro děti.

 

Showcase

Janáčkova konzervatoř v Ostravě

 

Další víkend začneme trochu vážněji a více konzervativně. Budeme se pohybovat totiž v prostředí klasické hudby na přehlídce nejmladších hudebních talentů v Ostravě na Janáčkově konzervatoři. Přehlídka Showcase se bude odehrávat již podruhé a předvede se vám 22 nominovaných mladých českých interpretů klasické hudby. Bude se jednat o doprovodný program akce MHF Janáček a vše je přístupné veřejnosti s volným vstupem. Nenechte si ujít o víkendu 15.-16. června od 15:00 hodin.

 

Skupova Plzeň

Divadlo Alfa v Plzni

 

Nedá mi to, abych nezmínila festival Skupova Plzeň, kdy se letos jedná již o 33. ročník. Proč ho dneska zařazuji. Divadla není nikdy dost a tato akce je nejstarším profesionálním divadelním festivalem v České republice. Má již svou historii, tradici a odehrává se ke dvojímu výročí Josefa Skupy od roku 1967. Hlavní program je vždy doplněn zahraniční produkcí a představuje i jakousi soutěžní přehlídku. Pokud je to už dlouho, co jste navštívili divadlo, tady máte jedinečnou možnost. V termínech od 13. 6.-17. 6. zavítejte do Plzně a nechte se znovu očarovat divadlem.

 

Votvírák 2018

Letiště Milovice

 

Dnešní článek zakončíme tradičním otevřením letních hudebních festivalů. Nesmí tedy chybět festival Votvírák 2018. První letní hudební festival, který nás láká a vítá do náruče léta každý rok. Hvězdami festivalu budou Chinaski, ale těšit se můžete také na Pipes & Pints, Tata Bojs, Dymytry, Mňága a Žďorp, Škwor, Divokej Bill a Majk Spirit.

 

Tak už víte, kam vyrazíte?

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Radka Dobešová

kultura a zážitky

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Většina z nás miluje nové oblečení! Jasné barvy, hladký tvar, zářivá čistota, hebké nadýchané části - prostě pastva pro smysly. Pokud navíc ještě dokonale sedí na postavě, startují naši nedočkavost ukázat se světu v novém kousku do závratných výšin. V některých případech neváháme ani chviličku a v novém kousku odcházíme už z obchodu. Chyba? Tedy z hlediska zdraví a bezpečnosti zásadní!
23.5.2018
Hodnocení:

Párová pohoda je sen všech mužů a žen. Pojďme se seznámit s jejím základním pravidlem.

18.9.2017
Hodnocení:

Také znáte ty situace, kdy vás doslova svrbí ruka touhou po nové kabelce, slušivém kabátku nebo trendy botičkách, ale nechcete na nákupy vyrazit sama, protože toužíte trávit čas společně se svou rodinou?

24.9.2019
Hodnocení:
Levandule patří mezi nenáročné rostliny a prý čím se jí člověk méně věnuje, tím lépe, což potvrzuji i já. Minimální péče s maximální odměnou, voňavé květy a široké využití.
16.8.2016
Hodnocení: