Gleidshop
Hlavní baner

Červen bude plný hudebních festivalů a letní atmosféry

Letní počasí už je v plném proudu a blíží se nám spousta letních hudebních festivalů. Takže ta nabraná kila z předchozích víkendů a food festivalů můžeme vypotit na nějakém koncertě. Tak se podívejte na akce na následující víkend, které vám můžu jedině doporučit.
pixabay.com

 

Praha Žije Hudbou 2018

Praha

 

500 koncertů, 200 umělců a více než 50 míst Prahy, kde vše můžete sledovat. Třetí ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou se bude odehrávat 7. 6. - 9. 6. kde jinde než v Praze a vystoupí jak domácí umělci, tak i zahraniční hvězdy. Velkolepé zahájení odstartuje ve čtvrtek 7. 6. v 19:00 hodin úžasné vystoupení novocirkusového souboru Cirk La Putyka a nabídne strhující podívanou plnou adrenalinu. Na koho přesně se můžete těšit? Aneta Langerová, Indy&Wich, Lake Malawi, James Cole, Lewis Floyd Henry, ROE nebo Heymoonshaker.

 

Jamrock 2018

Areál Pod Rozálkou v Žamberku

 

Přiznám se, že jsem o festivalu Jamrock nikdy neslyšela a přitom se letos bude jednat o 11. ročník, kde se pravidelně každý rok schází několik tisíc lidí. Takže pokud vám v Praze chyběl váš oblíbenec, můžete se pokusit jej najít zde. Vystoupí Richard Müller, Divokej Bill, Horkýže Slíže, v poslední době velmi populární kapela Mirai. Jak už název napovídá, nebude chybět ani pořádný rock v podobě Dymytry, Dogy, BSP nebo Walda Gangu. Ze zahraničí se ukážou britští Monarchy nebo maďarsko-irští Paddy and the Rats. A co je úplná paráda? Na Jamrocku je zařazen i tzv. Jamík, dětská verze festivalu se svým vlastním areálem a programem pro děti.

 

Showcase

Janáčkova konzervatoř v Ostravě

 

Další víkend začneme trochu vážněji a více konzervativně. Budeme se pohybovat totiž v prostředí klasické hudby na přehlídce nejmladších hudebních talentů v Ostravě na Janáčkově konzervatoři. Přehlídka Showcase se bude odehrávat již podruhé a předvede se vám 22 nominovaných mladých českých interpretů klasické hudby. Bude se jednat o doprovodný program akce MHF Janáček a vše je přístupné veřejnosti s volným vstupem. Nenechte si ujít o víkendu 15.-16. června od 15:00 hodin.

 

Skupova Plzeň

Divadlo Alfa v Plzni

 

Nedá mi to, abych nezmínila festival Skupova Plzeň, kdy se letos jedná již o 33. ročník. Proč ho dneska zařazuji. Divadla není nikdy dost a tato akce je nejstarším profesionálním divadelním festivalem v České republice. Má již svou historii, tradici a odehrává se ke dvojímu výročí Josefa Skupy od roku 1967. Hlavní program je vždy doplněn zahraniční produkcí a představuje i jakousi soutěžní přehlídku. Pokud je to už dlouho, co jste navštívili divadlo, tady máte jedinečnou možnost. V termínech od 13. 6.-17. 6. zavítejte do Plzně a nechte se znovu očarovat divadlem.

 

Votvírák 2018

Letiště Milovice

 

Dnešní článek zakončíme tradičním otevřením letních hudebních festivalů. Nesmí tedy chybět festival Votvírák 2018. První letní hudební festival, který nás láká a vítá do náruče léta každý rok. Hvězdami festivalu budou Chinaski, ale těšit se můžete také na Pipes & Pints, Tata Bojs, Dymytry, Mňága a Žďorp, Škwor, Divokej Bill a Majk Spirit.

 

Tak už víte, kam vyrazíte?

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Radka Dobešová

kultura a zážitky

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Počmáral váš malý potomek stěny v obýváku nebo kuchyňskou linku? Nezlobte se na něj a jeho malůvky spíše vítejte. Můžete tak zjistit, zda se vaše dítě dobře vyvíjí.
16.2.2017
Hodnocení:
Spálili jste se na slunci? Trpíte zácpou? Nebojte, na zahrádce vám roste první pomoc.
12.7.2018
Hodnocení:
Lebeda zahradní vypadá na záhonku jako škodlivý plevel, ovšem je skvělá na zmírnění kašle nebo proti revma. Proč tedy nevyužít přírodní lékárnu ze zahrady.
24.7.2018
Hodnocení:

Vztahové peripetie jsou dobrou zkouškou nejenom vašeho partnerství, ale především vaší osobnosti. Na jedné straně vás vzájemné soužití formuje a zoceluje, na druhé odkrývá vaše temné stránky.

4.12.2017
Hodnocení: