Gleidshop
Eshop

Červen bude plný hudebních festivalů a letní atmosféry

Letní počasí už je v plném proudu a blíží se nám spousta letních hudebních festivalů. Takže ta nabraná kila z předchozích víkendů a food festivalů můžeme vypotit na nějakém koncertě. Tak se podívejte na akce na následující víkend, které vám můžu jedině doporučit.
pixabay.com

 

Praha Žije Hudbou 2018

Praha

 

500 koncertů, 200 umělců a více než 50 míst Prahy, kde vše můžete sledovat. Třetí ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou se bude odehrávat 7. 6. - 9. 6. kde jinde než v Praze a vystoupí jak domácí umělci, tak i zahraniční hvězdy. Velkolepé zahájení odstartuje ve čtvrtek 7. 6. v 19:00 hodin úžasné vystoupení novocirkusového souboru Cirk La Putyka a nabídne strhující podívanou plnou adrenalinu. Na koho přesně se můžete těšit? Aneta Langerová, Indy&Wich, Lake Malawi, James Cole, Lewis Floyd Henry, ROE nebo Heymoonshaker.

 

Jamrock 2018

Areál Pod Rozálkou v Žamberku

 

Přiznám se, že jsem o festivalu Jamrock nikdy neslyšela a přitom se letos bude jednat o 11. ročník, kde se pravidelně každý rok schází několik tisíc lidí. Takže pokud vám v Praze chyběl váš oblíbenec, můžete se pokusit jej najít zde. Vystoupí Richard Müller, Divokej Bill, Horkýže Slíže, v poslední době velmi populární kapela Mirai. Jak už název napovídá, nebude chybět ani pořádný rock v podobě Dymytry, Dogy, BSP nebo Walda Gangu. Ze zahraničí se ukážou britští Monarchy nebo maďarsko-irští Paddy and the Rats. A co je úplná paráda? Na Jamrocku je zařazen i tzv. Jamík, dětská verze festivalu se svým vlastním areálem a programem pro děti.

 

Showcase

Janáčkova konzervatoř v Ostravě

 

Další víkend začneme trochu vážněji a více konzervativně. Budeme se pohybovat totiž v prostředí klasické hudby na přehlídce nejmladších hudebních talentů v Ostravě na Janáčkově konzervatoři. Přehlídka Showcase se bude odehrávat již podruhé a předvede se vám 22 nominovaných mladých českých interpretů klasické hudby. Bude se jednat o doprovodný program akce MHF Janáček a vše je přístupné veřejnosti s volným vstupem. Nenechte si ujít o víkendu 15.-16. června od 15:00 hodin.

 

Skupova Plzeň

Divadlo Alfa v Plzni

 

Nedá mi to, abych nezmínila festival Skupova Plzeň, kdy se letos jedná již o 33. ročník. Proč ho dneska zařazuji. Divadla není nikdy dost a tato akce je nejstarším profesionálním divadelním festivalem v České republice. Má již svou historii, tradici a odehrává se ke dvojímu výročí Josefa Skupy od roku 1967. Hlavní program je vždy doplněn zahraniční produkcí a představuje i jakousi soutěžní přehlídku. Pokud je to už dlouho, co jste navštívili divadlo, tady máte jedinečnou možnost. V termínech od 13. 6.-17. 6. zavítejte do Plzně a nechte se znovu očarovat divadlem.

 

Votvírák 2018

Letiště Milovice

 

Dnešní článek zakončíme tradičním otevřením letních hudebních festivalů. Nesmí tedy chybět festival Votvírák 2018. První letní hudební festival, který nás láká a vítá do náruče léta každý rok. Hvězdami festivalu budou Chinaski, ale těšit se můžete také na Pipes & Pints, Tata Bojs, Dymytry, Mňága a Žďorp, Škwor, Divokej Bill a Majk Spirit.

 

Tak už víte, kam vyrazíte?

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Radka Dobešová

kultura a zážitky

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Podle krásného příběhu z minulého dílu již víme, že každý z nás má v sobě ukrytou schopnost rozumět zvířatům. Jak je ale možné, že mnohdy i když chceme, tak výsledná situace nevypadá tak, jak bychom si přáli? Nedorozumění může vzniknout, aniž jsme si to schopni vůbec uvědomit. Nebo aniž si přejeme, aby to tak bylo. Já věřím, že každé partnerství se psem může fungovat.
1.7.2017
Hodnocení:

Je pozoruhodné, kolik síly má slovo nic, zejména když ho pronáší žena. Proč prostě neřekne, co se děje? Proč je tak tajemná? Proč něco říká, ale zároveň si myslí něco jiného?

21.8.2017
Hodnocení:

Člověk už dávno zapomněl, že vlasy má na hlavě jen díky propracovanému termoregulačnímu systému v jeho organismu. Společenský vývoj napříč celou historií lidstva jim ale přiřadil roli úplně jinou.

20.3.2020
Hodnocení:

Mezi šest rostlin, které dokázaly změnit lidstvo, se kromě chinovníku lékařského, cukrové třtiny, kokainovníku pravého, čajovníku a bavlníku zařadil i nenápadný lilek brambor. V současnosti je to nejpěstovanější zelenina na zeměkouli.

19.6.2020
Hodnocení:

Vyhledávání

O nás

Stáhněte si nás do telefonu

Náš Facebook

Náš Instagram

Instagram