Gleidshop
Hlavní baner

Jsme tvůrci své reality aneb je čas opustit to staré v nás

Uvědomění, že si každý svou realitu tvoříme sám ke mně přišlo už dávno. Vnitřně jsem si byla jistá, že to opravdu funguje, jen jsem to ještě nedokázala racionálně pochopit, jde to vůbec?  

Freepik

 

V jedné své životní etapě jsem stále dokola přemýšlela nad tvořivostí své vlastní reality, a tak jsem nakonec opravdu na něco přišla. Je to totiž docela jednoduché. Těžší je to přenést do praxe. Uvědomme si, že to, čemu dáváme pozornost, se nám děje v každodenním životě. To, jaký život žijeme, s jakými lidmi se stýkáme, jakou děláme práci, to všechno tvoří naši realitu. Proto je velice důležité uvědomit si, zdalipak jsme v tom, co děláme spokojeni. 

 

Uvědomění 

Nejjednodušší, jak začít je probrat si to pěkně od začátku. Jsem spokojená ve vztazích, které udržuji? Jsem spokojená v bytě/domě ve kterém bydlím? Baví mě má práce? Tyto aspekty jsou totiž pro nás nejbližší a nejdůležitější-v nich trávíme nejvíce času a energie. Když jsme spokojeni ve vztazích, ve svém domově a v práci, tak máme skoro vyhráno. :) Jestli ještě stále cítíte, že jste v těchto třech aspektech v nerovnováze, je čas to změnit! Můžete si to napsat na papír. Vypište si vše, co máte chuť změnit nebo v čem se necítíte dobře.

Důležité je totiž to první uvědomění. Nebojte se žádných svých pocitů, nevyčítejte si, co cítíte. Máte úplné právo myslet si cokoliv a cítit cokoliv.  Postavte se do své síly a nebojte se jednat, jde přeci o Vás. Abyste si hned na začátku na sebe nekladli příliš vysoké nároky, začněte s věcmi, které můžete změnit rychle a jednoduše. To abyste si vyzkoušeli, jak se u toho cítíte a co to s vámi dělá. Hlavně na sebe v ničem netlačte a nic si nevyčítejte. Už jen to, že chce začít žít život podle sebe, už to je velké odhodlání. 

 

Změna a moje intuice

Lidé se často bojí změn, ale proč to tak je? Vždyť přeci díky změně můžeme žít lepší život, změna nemusí být špatná. Můžeme si to ukázat na příkladu. Když jsem se nastěhovala do Prahy, začala jsem pracovat v korporátu, protože jsem potřebovala rychle začít vydělávat peníze. Práce mi nedávala vůbec žádný smysl, chodila jsem tam jen proto, protože jsem ,,musela“ a potřebovala jsem zaplatit nájem. Jenže nakonec jsem tam byla už osm měsíců a byla jsem stále nešťastná. Jednoho dne jsem si řekla, že už to tak nechci, že musím udělat ten krok do neznáma a začít žít.

V ten den, když jsem šla dát výpověď, tak jsem cítila ve svém srdci velké vzrušení, protože jsem věděla, že takhle už žít nechci a mé přání bylo dělat něco, co mě bude naplňovat a bude mi dávat smysl, sice jsem vůbec nevěděla co to bude, ale ten hlas uvnitř mi dával jasně najevo, že tohle to nebude. Byl to pro mě velký krok, protože jsem najednou přišla o finanční jistotu, kterou jsem měla, ale ten pocit štěstí, který jsem cítila a hlavně ten hlas srdce, který jsem následovala, to bylo opravdu silnější a já věděla, že ho musím opravdu poslouchat. Od té doby následuji svou intuici, občas to byla jízda, házelo to se mnou nahoru a dolů a trvalo mi ještě spoustu let, než jsem nalezla sebe v tom pravém slova smyslu, ale stálo to za to! 

 

Proto si myslím, že změny dokážou být skvělé, protože s každou změnou je pro nás otevřená další nová zkušenost. Je to všechno o úhlu pohledu. Když se odhodláme skočit do nového, můžeme ještě předtím, než to uděláme začít pracovat sami se sebou. Můžeme si třeba také sepsat čeho se nejvíce bojíme a proč. Jsou to další podklady, které nám můžou ulehčit naši práci.

 

Přeji vám hodně sil a trpělivosti k nalezení své vnitřní cesty.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Barbora Holubová

Terapeutka, masérka a zakladatelka Terapie Těla i Duše

Terapeutka a zakladatelka Terapie Těla i Duše.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Nechce a nechce vám vaše dítě spát? Trápíte se s ním až do rána a máte pocit, že nic nemůže zabrat? Jste z toho unavená, nesvá a dítě stále pláče? Pak si přečtěte tento článek. Doufáme, že vám pomůže, inspiruje vás, popřípadě zkusíte pár našich rad.
21.4.2017
Hodnocení:

Dnes je bohužel velkým trendem téměř vše unaveně odkývat. Kolikrát si něco myslíme, ale neřekneme to, protože se to přece nesluší? I kdyby slušelo, domníváme se, že drtivá většina si myslí něco jiného a tak v rámci vlastního klidu mlčíme. Aby náhodou nevznikla nějaká hádka. Ano, je to pohodlné, ale je to nutné? A když už hádka, tak pořádná? Nemusí být. I v rozepři přece můžete uplatnit svůj šarm a slušné chování.

6.2.2019
Hodnocení:
Víte, jak se správně chovat ve společnosti? Kdo první zdraví, podává ruku nebo v jakém outfitu nešlápnete vedle? Pár základních a jednoduchých pravidel a rad najdete v tomto článku.
4.4.2018
Hodnocení:

Ukazuje se, že klasická rodina s tátou, mámou a dětmi v jedné domácnosti dostává v poslední době na frak. Zda je to pouze módní trend nebo evoluční změna, ukáže až čas.

24.8.2018
Hodnocení: