Gleidshop
Eshop

Co potřebujete vědět o lidech v pohyblivém znamení? Blíženci, Panna, Střelec, Ryby

V rámci zvěrokruhu spadají všechna znamení do třech klasifikacích – základní, pevná a pohyblivá. Pohyblivá znamení jsou Blíženci, Panna, Střelec a Ryby. A co znamená být pohyblivé znamení a proč je důležité to vědět? To se dozvíte v dnešním článku, který se bude věnovat astrologii.

 

Jak pohyblivá znamení hledají rovnováhu

 

Co znamená pohyblivé znamení?

Pohyblivá znamení přicházejí na konci každé sezóny. Blíženci označují konec jara, Panna konec léta, Střelec konec podzimu a Ryby konec zimy. Jejich úchvatná a široká „končící“ energie činí z těchto pohyblivých znamení velmi přizpůsobivé bytosti, které hledají změny a většinu změn vnímají velmi pozitivně a nevyhnutelně.

Pohyblivá znamení mají skvělou schopnost posbírat všechny nápady včetně informací, které vytvořila jiná znamení, a vdechnout jim svou tvořivost, fantazii, zdokonalit je a připravit je na startovní čáru.

Tato pohyblivá znamení jsou velmi přizpůsobiví. Dokáží jít s proudem, a proto nemají problém najít kompromis, na kterém se každý shodne. Jsou orientovaní na spontánní řešení. Nicméně Blíženci dobře vědí, že příliš mnoho různorodých názorů a proudící energie může vést v konečném důsledku k nevkusnosti či nedokončení stanoveného cíle a proto si často rádi dělají a tvoří věci po svém jako jednotlivec.

 

Poznejte hloubku každého pohyblivého znamení

Ve srovnání se základními znameními zvěrokruhu (Beran , Rak, Váhy a Kozoroh), kteří začínají každou sezónu a jsou vůdci, a mezi pevnými znameními (Býk, Lev, Štír a Vodnář), kteří jsou uprostřed v každé sezóně a jsou výborní při prosazování věcí, nápadů, stavby struktury plánů, pohyblivá znamení jsou o přizpůsobivosti.

Nahlédněte, jak tato pohyblivá energie ovlivňuje každého z nich...

 

 

Blíženci

Každá ze tří klasifikací základních, pevných a proměnných znamení obsahuje jeden znak každého prvku. V případě Blíženců je to proměnlivý vzduch.

Blíženci tedy ztělesňuje jejich proměnlivost, která se projevuje konverzací a způsobem jejich myšlení. Blíženci mají opravdu velkou schopnost komunikace a je o nich známo, že jsou vtipní a často středem pozornosti. Člověk se s nimi zkrátka nenudí. Tento dynamický komunikační styl dělá z Blíženců vynikající novináře, provokativní spisovatele i pisatele knížek.

 

Panna

Panna je proměnlivá Země, takže přinášejí své schopnosti přizpůsobivosti a zdokonalování do plánování a organizace – milují tabulky, zapisování a chtějí mít vše naplánováno včetně jejich osobitého systému.

Panny jsou také skvělými trenéry. Jsou velmi dobří v pomoci lidem vytvářet strukturu plánů, které jim pomáhají udržovat dobré návyky.

 

Střelec

Znamení  Střelec je především o akci, zejména o přimění dalších lidí k akci a pohybu.

Ze všech proměnlivých znaků je Střelec nejlepší, pokud jde o aktivaci a přesun projektu - zvláště ten, který zamrzl. I když to není úplně stejná „vůdcovská“ kvalita, jakou vidíme v základních znameních, tak právě Střelec má výhodu v tom, že pomáhá udržet věci v pohybu.

 

Ryby

Pokud je Střelec dobrý v rozpohybování projektů, tak Ryby , které jsou proměnlivou vodou, mohou skvěle uvolňovat emoce ostatních lidí, což je občas na škodu, zvláště pokud s touto energií neumí dobře zacházet.

Díky tomuto aspektu jsou Ryby často léčiteli, protože vědí, jak pracovat s energií obtížných emocí, které se mohou objevit v mezilidských vztazích.

 

Dokáží spolu vycházet pohyblivá znamení?

Pohyblivá znamení spolu vycházejí dobře, přesto se však mohou dostat do bojů o moc, pokud nebudou hrát podle stanovených pravidel, které si předem dohodnou.Pokud spolu ale vyjdou a na všem se předem domluví, stanový cíle a hranice, tak vytvoří neuvěřitelné duo, kdy se budou perfektně doplňovat.Vzhledem k tomu, že všechna proměnlivá znamení si užívají podnětné konverzace, mohou si vyměňovat skvělé nápady díky tomu se stávají velmi produktivní. Jednoznačně je pro pohyblivá znamení snadnější vycházet společně než s ostatními znameními, protože vědí, jak se snáze přizpůsobit.

 

Jak mohou proměnlivá znamení najít rovnováhu?

Přestože je adaptabilní proměnlivé znamení skvělá věc, může však s sebou přinášet i své vlastní výzvy. V první řadě si pohyblivá znamení musí být vědoma své tendence „ukousnout více, než mohou žvýkat“. Měli by si proto dávat pozor na přílišné množství rozpracovaných projektů a vědět, kde jsou jejich limity. Také jim nikdy neuškodí udržet v jejich životě rovnováhu mezi základními a pevnými znameními s kterými se mohou snadno dostat do sporu, zvláště pokud nejprve mluví a pak až přemýšlejí.

 

Závěrem 

I když žádný znak - základní, pevný nebo proměnlivý není lepší než jakýkoli jiný, tak jejich porozumění vám může poskytnout ještě lepší pohled, porozumění a pochopení toho, jak se jejich vlastnosti a myšlenky utvářejí a jak se projevuje v jejich životě pohyblivost, kterou je občas těžké pozastavit.

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Katarina Müllerová

Tarot a numerologie, alternativní cesty ke zdraví

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Těšíte se na další výklad karet? Na ten pocit chvění v břiše, když pomyslíte na všechen vyplněný osud, který vám už prozradily... Co bude dnes?
24.1.2017
Hodnocení:

Péťo, myslíš čtverec? Chceš, abych ti namalovala čtverec? Ne, myslím square! Jedna, dva, tři, čtyři square... Square přece! Tatínek mi vždycky maluje square! Taky to tak doma máte? Nepropadejte panice! Pokud svému potomkovi dopřáváte přirozenou bilingvní výchovu už od narození, přičemž dodržujete určité zásady, bude se jazykově vyvíjet normálně jako jeho vrstevníci.

19.11.2019
Hodnocení:

Jaké vás čekají změny, čemu se vyvarovat, na co se zaměřit a kdo by měl nastavit ve svém životě hranice, aby nesešel z cesty? Využijte změsíc září k tomu, abyste se zastavili a zamyslete se nad tím, jak můžete posunout své vztahy, zlepšit své dovednosti a snáze se přibližovat ke svým stanoveným cílům ať už se jedná o váš osobní život, nebo kariérní růst.

31.8.2021
Hodnocení:

Máte chuť začít běhat, ale nevíte si úplně rady s tím, jak začít? Přečtěte si článek a můžete směle vyběhnout do barevných podzimních dní.

15.10.2018
Hodnocení: