Gleidshop
Eshop

Středomořská dovolená u Vás na zahradě

Co potřebujete? Dostatečně slunný prostor na zahradě, terase nebo balkóně. A pak už jen tématické rostliny, doplňky a barvy.

 

Žabky, krém na opalování, drink a šup na lehátko ve stínu rozkvetlé bouganvilee, vzduch omamně voní oleandry, kousek dál bzučí trsy levandule. Ve stínu slunečníku si užívám šplouchání vody a čtu oblíbený časopis o zahradách. Přemýšlela jsem jak vše přenést až k Vám domů. Diky oteplování v ČR je to jednoduché. 

 

Středomořská atmosféra

Pro vytvoření středomořské atmosféry u Vás na balkóně stačí vzdušné, kovové židle s výpletem, malý stolek a pár typických rostlin v nádobách. Skvěle se hodí levandule, olivovníky, citrus, oleandry a šrucha. 

Na terasách se můžeme vyřádit trochu víc. Větší prostor nám umožní výsadbu vína, které se může pnout po trámu zastřešení terasy nebo broskvoně vysazené v blízkosti. Použití většího množství různých hliněných nádob, ve kterých se bude dařit agave, kalokvětu, šedolisté santolině, rozmarýnu, tymiánu a nebojte se vysadit do závěsného koše mandevilu. Už to chce jen pár polštářků ve světlých barvách a můžete vdechovat omamnou vůni rozkvetlých bylin.

 

 

Trvalkový záhon

Že máte jen zahradu? To je právě to skvělé. Vyberte si nejslunější misto, postavte si nízkou zídku ze dvou stran, zbývající plochu vysypte štěrkem. Nemusi být velká, stačí na dvě lehátka. Z jedné strany založte trvalkový záhon. Ideální jsou levandule v kombinaci se santolinou, rozmarýnem, tymianem, zakrslou formou broskvoně, vysoký, štíhlý cypřiš stálezelený, velikou parádu a radost včelkám a motýlům udělá i petrovskie a pnoucí růže. Pak už stačí jen drink, oblíbené čtení a natáhnout se na lehátko.

Pamatujte, že i přes velké oteplování máme stále dost kruté zimy pro některé druhy rostlin, jako jsou právě oleandry, olivovniky, citrusy a mandevila. Myslete na ně a na zimu jim najděte místo ve studené  verandě, garáži nebo zimní zahradě. Pokud nemáte, stačí i chladné, světlé místo, které nepromrzá.

 

Krásné léto všem. 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Barbora Konečná

floristka

Barbora Konečná je floristka srdcem i duší. Dokáže vám uvázat překrásnou květinu, dát vám radu, jak pečovat o pokojové rostliny, ale i zahrádku. Neustále se vzdělává a práce je jí koníčkem. V jejích článcích najdete praktické rady a tipy.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Samotný Štědrý večer se nese ve slavnostním, svátečním duchu a proto zapomeňte na všední domácí či sportovní oblečení a elegantně se vylaďte.

19.12.2018
Hodnocení:
Objevte kouzlo čteček a e-knih, které v sobě skýtají mnoho výhod a mohou vám čtení knih zjednodušit.
9.4.2018
Hodnocení:

Mnoho žen má tendenci žít život ostatních, ne ten svůj. Jejich vlastní život se někam vytratil, protože chtěly všem vyhovět. Mají pocit, že musí všechno dělat správně, protože tak se to od ženy očekává. Vyčítají mužům, že nic neřeší, že nic nedělají, že málo pomáhají, že mají spoustu věcí "na háku". Ale kdo jim to dovolil? Kdo v nich neprobouzí tu správnou mužskou chuť té své ženě pomoci? Kdo radši vše udělá sám a pak vše dorazí výtkami? Mučednice, které se obětovaly. Ano, ano, zní to tvrdě a hnusně se to nejen že píše, ale i čte, jenže tohle scestí mučednic je pořád v kurzu. Proč?

27.8.2019
Hodnocení:

V posledních letech se štěstí stalo velmi oblíbeným studijním oborem výzkumných pracovníků a univerzit, které vytvářejí obsáhlé kurzy zaměřené na téma štěstí a osobním rozvoji. Známý profesor psychologie a kongnitivních věd Dr. Laurie Santos je předním výzkumníkem vědy zabývající se štěstím. Prostřednictvím svého výzkumu vyvinul vědecky podložená doporučení, které člověka směřují ke zvýšení úrovně svého štěstí. V dnešním článku vám představím pět jednoduchých způsobů, díky kterým si můžete vytvořit šťastnější, zdravější a plnohodnotnější život, který budete v každém okamžiku žít naplno!

4.3.2021
Hodnocení: