Gleidshop
Hlavní baner

Co způsobuje Měsíc, úplněk a co očekávat při úplňku v září 2020?

Měsíc je jedním z velmi významných astronomických těles. Ať už se nám to líbí nebo ne, jeho pohyby a fáze na nás mají velký vliv. Někdo je může vnímat více, někdo méně, avšak je dobré vědět, jak a v kterých oblastech nás dané fáze mohou ovlivňovat. Tak můžeme například důležitá rozhodnutí o pár dnů odložit a později je uvidíme v úplně novém světle než při úplňku.

unsplash.com

 

Jaký je vliv Měsíce na člověka?

Měsíc (nebo také Luna) oběhne Zemi za 29,5 dnů. Má celkem 8 fází a z nich 4 hlavní. Jsou jimi nov, první čtvrť (měsíc dorůstá), úplněk a poslední čtvrť (kdy couvá). Je velmi propojen s ženstvím, potažmo menstruačním cyklem, a mezi planetami představuje mateřskou energii. Měsíc ovlivňuje lidské instinkty, emocionální reakce či nálady. Znamení, ve kterém se Luna nachází při našem narození, také velmi silně formuje část naší osobnosti. Ale o tom až v některém z budoucích článků.
 

Co způsobuje Měsíc v úplňku?

Úplněk je velmi silná fáze měsíce a může mít vliv na naši psychiku, konkrétně na nálady, pocity a postoje. Stejně tak ovlivňuje naše fyzické tělo v podobě bolesti hlavy, únavy či nespavosti. Všeobecně úplněk značí konec nějakého období, změnu, naplnění či uvědomění, ale i možnost nového začátku s příchodem fáze měsíce v novu (vždy cca 2 týdny po úplňku). Samozřejmě konce a začátky prožíváme všichni dnes a denně bez ohledu na to, co se děje s Měsícem. Nicméně v těchto obdobích v tom můžeme nalézat jasnější smysl a celý proces je často plynulejší a přirozenější.
 

Co znamená úplněk ve znamení ryb a co s tím?

Začátkem září bude měsíc ve fázi úplňku, a to ve znamení ryb. Jelikož jsou ryby velmi citlivým znamením, můžete v tuto dobu silněji vnímat své okolí a nechat se jimi více ovlivnit. Možná se budete cítit nejistě, budete spíše pasivní, a proto je nyní lepší si počkat na to, co se ve vašem životě stane, než-li se hrnout do akce. Pokud se v tomto období začnete více zajímat o kreativní oblasti či spiritualitu, můžete tím mnoho získat hlavně díky enormní představivosti znamení ryb, která vás v tomto růstu podpoří.


Co se týče fyzického těla, zkuste věnovat více pozornosti a péče svým chodidlům či prstům u nohou. Například si zajděte na masáž chodidel, pedikúru či si pořiďte boty nebo vložky do bot se správnou klenbou. V tomto období je lepší vyhnout se jakýmkoliv operacím. A také si dejte pozor na nadměrné požívání alkoholu.


 

Měsíc je opravdu zajímavým vesmírným tělesem, které stojí za bližší prozkoumání. Jestli se někdy z ničeho nic budete cítit podrážděně, nerozhodně, unaveně nebo mít pocit, jako by nic nešlo podle vašeho plánu, pohleďte na měsíc. Možná je jen zrovna úplněk.


 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Eva Stiborová

fotografka

Jmenuji se Eva a baví mě od všeho něco. Ráda zkouším nové věci a následně je i ráda sdílím. Zajímám se o fotografování, design či hudbu. Nesmírně ráda cestuji a poznávám nová místa. Táhne mě to také k astrologii či numerologii. V neposlední řadě se ráda zabývám ekologií, jelikož si myslím, že je to cesta, kterou bychom se jako společnost měli vydat.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Mezi šest rostlin, které dokázaly změnit lidstvo, se kromě chinovníku lékařského, cukrové třtiny, kokainovníku pravého, čajovníku a bavlníku zařadil i nenápadný lilek brambor. V současnosti je to nejpěstovanější zelenina na zeměkouli.

19.6.2020
Hodnocení:

Že je letošní zima poněkud nezimní? Chvilkami mám chuť vyběhnout ven na zahradu a dostat trochu té voňavé země za nehty. Ale opatrně, vše má svůj správný čas. Poradím vám, jak ochránit svoji budoucí úrodu nebo jak pomoci půdě, aby dostatečně podpořila růst rostlin.

17.2.2020
Hodnocení:

Před pár dny jsem procházela podzimním městem a nasávala všechny vůně, které toto okouzlující období nabízí. S (ne)vůněmi však souvisel i hlasitý rozhovor, kterého jsem byla diskrétním svědkem (opravdu diskrétním, žádné natažené ucho směrem k diskutérkám, nebo odposlouchávací zařízení). A rovnou dvakrát! Nejdřív při čekání na kávu v kavárně a hned vzápětí na autobusové zastávce. Jako milovnici parfémů mě tyto postřehy úplně nepotěšily, ale proti gustu… samozřejmě. Jenže? Žen, které dobrovolně odkládají parfém a vsází na přirozenou vůni, je čím dál víc. Opravdu nakonec z dámských kabelek vymizí líbivé flakóny s podmanivou náplní?

6.11.2018
Hodnocení:
Následujících 14 budeme opět pokrčovat v letních hudebních festivalech, ale co si budeme povídat, těch je tolik, že bohužel není možné představit vám je všechny. Zde je můj výběr:
20.7.2018
Hodnocení: