Není kulma jako kulma..nebo žehlička jako žehlička. My kadeřníci máme určitě větší možnost vyzkoušet různé varianty, tvary, síly a povrchy těchto pomůcek. A z vlastní zkušenosti vím, že jsou velmi rozdílné!
Je jakousi společenskou zvyklostí, že by žena měla mít krásně oholené nohy, kdykoliv je dává na obdiv světu. Je tu léto, kdy nosíme bikiny a sukně, proto je toto téma aktuální. V článku vám dám pár rad a tipů, jak na dokonale hladké nohy bez červených pupínků a jiných potíží.
Nejlepší čas na holení je večer. Přes noc se podrážděná pokožka uklidní a ráno bude vypadat bezchybně. Upozorňuji, že není vhodné holit se před odchodem na sluníčko! Mohla by se vám udělat nepříjemná vyrážka. Taktéž se ani nedoporučuje holit se v podpaží a poté použít deodorant s alkoholem.
Je na vás, zda zvolíte holicí strojek, depilační pásky či žiletku. Je jasné, že v prvních dvou případech vaše nohy vydrží déle hladce oholené, ovšem mnoho žen tento způsob depilace bolí a nevyhovuje jim. Většina z nás tedy sáhne po žiletkách. Správná žiletka by měla být ostrá. Pokud chloupky neoholí na první pokus a musíte přes místo přejet víckrát, pak je na čase ji vyměnit.
Jak jsem již zmínila, hlavní roli hraje žiletka. Na pomoc si však přizve pěnu na holení. Pokud momentálně doma žádnou nemáte, pak použijte alespoň sprchový gel. Ten ovšem není zcela ideální a bude třeba si pěnu dokoupit. Ani mýdlo vám pěnu nenahradí. Mýdlo by vám pokožku akorát vysušilo. Pěna je jedním z hlavních elementů, jak se vyhnout červeným pupínkům po holení.
Před samotným holením si dejte teplou sprchu. Teplá voda chloupky změkčí a snadněji se vám budou holit, tedy nebudou tolik tvrdé/ostré. Holte se vždy ve směru růstu chloupků. Některé ženy tvrdí, že tímto způsobem nedosáhnou maximálního oholení do hladka, ovšem to zdaleka není pravda. Jen je třeba používat kvalitní a ostrou žiletku. Po holení si opláchněte nohy vlažnou vodou, která vám uzavře póry.
Po holení je třeba pokožku hydratovat. Bude vysušená, a proto ji dopřejte tu správnou péči pomocí kvalitního hydratačního krému. Existují také speciální přípravky, které jsou na pokožku po holení určené.
Při holení pokožku vysušujeme, je proto jasné, že nás někdy také svědí. Od tohoto problému vám pomůže peeling. Peeling odstraňuje odumřelé buňky kůže a zůstane vám pouze krásná, jemná/hebká pokožka.
![]() |
Stanislava Vaďurovácopywriterka s duší námořniceProfil |
Zaujal vás článek? Sdílejte ho se svými přáteli |
Není kulma jako kulma..nebo žehlička jako žehlička. My kadeřníci máme určitě větší možnost vyzkoušet různé varianty, tvary, síly a povrchy těchto pomůcek. A z vlastní zkušenosti vím, že jsou velmi rozdílné!
Je to problém mnoha žen. Samozřejmě i můžů, ale ti tolik objem svých vlasů neřeší. Přesto pár drobných změn v úpravě vlasů výrazně změní celkový dojem!
Vždy, když začínají padat kaštany a listy stromů se barví do zlata, barevné scenérie ve mě navozují tu pravou atmosféru podzimu. Mám chuť tu nádheru sledovat z pohodlí domova schoulená pod dekou s hrníčkem kakaa. Pojďme se v tomto období se stejnou péčí a radostí postarat i o své vlasy a pokožku.
Jeden z hlavích trednů v barvení je pastelové ovocné podbarvení blond vlasů. Podbarvení znamená, že růžová se nanáší od kořínků do určité délky, ale ne po celých vlasech.