Gleidshop
Eshop

Chraňte se před UV zářením a vyhněte se stárnutí kůže, pigmentovým skvrnám i spálení

Slyšeli jste to několikrát a slýcháte to stále: Každý den noste opalovací krém, abyste ochránili svou pokožku před škodlivými ultrafialovými (UV) paprsky. Věděli jste ale, že kůži musíte chránit i během roku a nejen v letních horkých dnech?

unsplash.com

 

Ochranu kůže před sluncem v horkých letních dnech, nebo na exotické dovolené považujeme za samozřejmost. Mažeme se opalovacími krémy, nosíme sluneční brýle, klobouky a i během dne používáme krémy či make-upy s ochranným SPF faktorem. Bohužel v zimě a ve dnech, kdy slunce příliš nesvítí a je schované za mraky, už tolik obezřetní nejsme, a přitom i v tomto případě bychom měli svou pleť před slunečním záření neustále chránit. Kromě toho tak můžeme úspěšně předcházet jejímu předčasnému stárnutí a minimalizovat riziko vzniku tmavých skvrn, které mimo jiné také souvisí s nedostatečnou ochranou kůže.

 

Sluneční paprsky: příjemné i nebezpečné

Vitamín D je důležitý pro silnější kosti, posílení imunity včetně přísunu energie, vitality a také pro slušivé a neodolatelné opálení. Slunce má zkrátka pro naše tělo velkou řadu pozitivních účinků. Tak jako je prospěšné, tak může i škodit a způsobovat nevratné poškození kůže, kuperózu, sluneční alergii, vrásky či tmavě zbarvené pigmentové skvrny. Všechny tyto účinky má na svědomí ultrafialové záření: UVA, UVB a UVC paprsky.

 

Jský je rozdíl mezi zářením UVC, UVB, UVC?

  • UVC záření je skoro celé pohlceno ozonovou vrstvou, a tak na naši pokožku nemá žádný zásadní dopad. Zbylé dva druhy záření atmosférou dokáží prostoupit, a proto na naši pokožku působí.
     
  • UVA záření představuje až 95% UV záření dopadajícího na zemský povrch, má delší vlnovou délku a je schopné pronikat do hloubky kůže. Tam může tvorbu volných radikálů způsobovat poškození buněk, jehož výsledkem je předčasné stárnutí kůže, vznik vrásek a pigmentových skvrn.
     
  • UVB paprsky sice nedokáží pronikat tak zásadně do pokožky jako UVA záření, ale jsou agresivnější tím pádem nebezpečnější. Tyto paprsky mají na svědomí popálení kůže, poškození očí a v nejhorších případech i vznik rakoviny kůže. Do určité míry se proti škodlivému záření naše tělo zvládá bránit přirozeně, ale vzhledem k jeho síle a slábnoucí ozonové vrstvě je třeba kůži pomoci a dopřát ji potřebnou ochranu.

 

Chraňte svou pleť neustále

Intenzitu slunečního záření ovlivňuje celá řada faktorů. Síla UV paprsků se zvyšuje směrem k rovníku a s nadmořskou výškou, a také díky odrazům od vody, sněhu či písku. Naopak husté mraky záření zeslabují. To však neznamená, že zmizí úplně. Myslete proto na svou pleť i ve dnech, kdy rtuť teploměru nešplhá k tropickým teplotám a oblohu pokrývají mraky, a chraňte ji pomocí kosmetických přípravků s SPF faktorem, které pomohou zmírnit poškození a stárnutí kůže.

UV Control sérum z řady N °1 má ochranný faktor 25, který obsahuje větší podíl faktoru proti UVA záření, než je běžné. Díky tomu ideálně chrání pokožku před pigmentovými skvrny a projevy stárnutí vznikajcími vlivem slunečního záření. Zároveň obsahuje koenzym Q10, stará se o zásobení unavené pleti energií a představuje tak perfektní anti-age péči pro každý den. Jeho zařazení do denní kosmetické rutiny bude navíc snadnější, než si myslíte – nanést jej totiž můžete pod jakýkoliv pěsticí přípravek i make-up. Mladší pleti bude UV Control sérum stačit i jako jediná péče. 

 

 

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

magazín Gleid

tým redaktorů a bloggerů

Smyslem a podstatou online magazínu Gleid je poskytování věrohodných informací a rad zejména z oblastí krásy, zdraví, lifestylu a jídla. Síla je v týmu tvořeném odborníky, ale i blogery. Současně se zabýváme tématy, které mohou našim čtenářům pomoci k získání odpovědí na dílčí otázky běžného života.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Na produkty od Alterny je spoleh. Pokud chcete opravdu dobrou péči na vlasy, ať už si vyberete jakoukoli řadu, nešlápnete vedle. Řada Bond Repair snižuje poškození vlasů o 99% a navrací vlasům jejich přirozenou sílu. Vážně? Podívejte se, jak dopadla v našem hodnocení.

18.2.2019
Hodnocení:

Oversize, kožené bundy, vlněné kabátky, dlouhé kabáty, vesty... Na výběr toho máme více než dost! Ale jak a k čemu vše nosit? Není to oříšek, je to zábava.

7.2.2020
Hodnocení:

Pamatujete, jak se nosily ohony, culíky a drdoly s pěšinkou či začesané dozadu, a dva prameny z každé strany se musely vždy uvolnit? Vzhledem k tomu, že styl 90. let slaví stále velký comeback, návrat hlásí i tento účes. Trendy se vrací nazpět, proto není výjimkou vlnitá ofina, nedbale zapletený cop či uhlazený krátký střih.

20.6.2017
Hodnocení:

Pokud máte výrazné křivky nebo klidně i pár kilo navíc, neměly byste je schovávat. Možná nejste super štíhlé, ale to neznamená, že byste se měly za svou postavu stydět. Stačí si najít ten správný styl, aby oblečení lichotilo vaší postavě a máte vyhráno. Nejdůležitější přece je - cítit se dobře! 

3.1.2020
Hodnocení: