Gleidshop
Eshop

Seznamte se s psychologií párové erotiky a vyhněte se tak naprosto zbytečným problémům!

Lidský organismus umí připravit člověku chvilky nevídané, o kterých dokáže přemýšlet nebo hovořit dlouhé a dlouhé hodiny. Leckterá tělesná soustava se kdykoliv může stát středobodem našeho vesmíru, ale jen jedna jediná dokáže propojit (a to doslova) světy dvou lidí najednou.

pexels.com

 

Kdyby se výzkumy odborníků na partnerské soužití řídily tím, co se vykládá na veřejnosti, došly by jednoznačně k závěru, že je takřka celý svět zalitý žhavým sluncem erotiky, kterou dokáže pokazit jenom jediné. Partnerství delší než jeden rok. A to deseti a víceleté ji vlastně úplně pohřbí. 

 

Hlásat partnerskou lásku a představovat si pod ní jiskřivou erotiku žhavých nocí i dní, je jeden z největších omylů, který si můžete do dlouhodobého vztahu přinést!

Nebetyčná frekvence a počet pohlavních styků prvních měsíců soužití často vyvolá v některém z partnerů pocit, že erotická stránka v páru dostala svůj pevný scénář a přetaví ho do svých budoucích očekávání. Patrně se k němu či k ní nedostanou základní fakta, která hovoří jasnou řečí!

Po prvním roce partnerského soužití se až na výjimečná 2% párů (kde, pokud nejsou oba hypersexuální, tak rozhodně není co závidět) poklesne počet styků minimálně obden, nejčastěji na dvakrát až třikrát za týden a v některých případech ještě méně. Jestliže k tomuto faktu přistoupí muž i žena s pochopením a rozhodností hýčkat si takové sexuálno s co největší péčí, vydrží taková snížená úroveň, pokud tomu nezabrání problémy se zdravím, klidně další deset až patnáct let a někde i mnohem déle.

 

Proč to ale v praxi vypadá jinak?

Nebudeme se zaobírat situacemi, které jakoukoliv chuť na milostné potěšení vylučují. Jen málokdo, komu se zrovna životem protáhla menší či větší tragédie, bude ochoten nasadit zbytky svých sil na postelové hrátky a každý rozumný partner to pochopí. Také problémy se zdravím jsou častou a pochopitelnou příčinou sexuálního klidu. Ovšem zaručeně spolehlivý jed na umrtvení pohlavního života se skrývá uvnitř páru. Nezřídka se totiž nedodržují dva nejdůležitější zákony erotického soužití.

 

Ten první je velice jednoduchý a platí stejně pro obě pohlaví: POKUD JE SEX NA DRUHÉM LOUDĚN A ON NEMÁ CHUŤ, NESMÍ K NĚMU DOJÍT!

 

Jestliže ho porušíte jen výjimečně, nic tak hrozného se nestane. Když ale pod praporem lásky nutíte toho druhého často do styku proti jeho chuti a vůli a ON VÁM Z JAKÉHOKOLIV DŮVODU VYHOVÍ, začnete krmit jeho averzi k vám, aniž by to on sám chtěl. Po pár letech se mu partnerská erotika začne zajídat úplně a v pudu sebezáchovy se začne poohlížet po někom jiném, nebo zcela rezignuje na svůj pohlavní život.

 

Věřte tomu, že je mnohem snazší z postelové aktivity vycouvat, než se k ní donutit!

Poučený partner v normálně fungujícím vztahu s pravidelnou sexuální aktivitou zareaguje na: „Dnes, miláčku, nic nebude!“ polibkem na klidnou noc či něžným „Tak dobrou…“ a usíná s vědomím, že tak to má být. Tím nepoučeným začne lomcovat zlost („Tak výborně, nedokáže se kvůli mně ani přemoct. To já …“), prostoupí ho touha po pomstě („Však až ty budeš příště chtít, máš smůlu!“), přestane komunikovat („Tak doprošovat se rozhodně nebudu!“), začne obviňovat („Ty už mě nemiluješ!“), nebo se v něm okamžitě probudí žárlivost („On/ona snad někoho má!“). A začne tyátr hodný herců Národního divadla, který má za cíl probudit v tom druhém výčitky, které by ho měly přimět tomu druhému vyhovět. A to je chyba, která se v budoucnosti určitě ve vztahu vymstí.

 

Zákon číslo dvě se obrací výhradně k ženám: NEVYNUCUJTE NA MUŽI PO SEXUÁLNÍM AKTU JAKOUKOLIV NĚHU A POZORNOST!

Pokud po něčem takovém zatouží dívka neznalá věci, v době erotického objevování, dá se to ještě s přimhouřením obou očí tolerovat. Jestliže si ale zkušená a vnímavá žena (a která není) vynucuje vřelost a milostné rozjímání po právě skončeném výkonu, který ji vynesl možná do nebe, ale jejího muže skoro na pokraj epileptického záchvatu, koleduje si minimálně o naprosto zbytečné roztrpčení. A maximálně si zadělá na základ slušné averze partnera vůči sobě, která bude styk od styku pěkně narůstat.

Je to tak prostě zařízeno, že zatímco v dívkách a ženách se poslední sekundou sexuální aktivity probudí bytost mírně rozverná s touhou bláznivě klábosit na téma Miluji tě! a vzájemně se dotýkat či hladit, muž naopak touží jen ležet a spát. A nejlépe úplně sám. Jediná slova, která je jeho mozek schopen ještě vnímat a zajímají ho, je pochvala jeho právě předvedeného výkonu. Nic víc, nic míň. Ke všemu ostatnímu se musí přemoct a to je pro otravu partnerského vztahu naprosto ideální podhoubí. Vlastně to nejlepší.

 

ZABÍT EROTICKOU SPONTÁNNOST VE VZTAHU NENÍ SLOŽITÉ. OBNOVIT JI JE ALE TÉMĚŘ NEMOŽNÉ!

Pokud se vám podaří najít si takového partnera, se kterým vás bude spojovat láska a dokonce i sexuální porozumění, važte si toho a berte to jako jeden z významných faktorů pro užší výběr toho pravého druha pro život. Ovšem postavit své životní soužití pouze na sexuálním porozumění je omyl, který vás bude stát nejedno hořké zklamání. A přitom stačí jen málo. Něco si O TOM zjistit. A pak už jen zregulovat svá očekávání do normálu a ty ze světa fantazie si nechat na výjimečné okamžiky. Nebojte se, i ony se čas od času objeví!

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog

Šárka miluje svou rodinu, rodné Valašsko a skutečný život. Dýchá pro svou učitelskou profesi, která v ní probudila zájem o psychologii a sociologii. Najdete u ní články o lidských vztazích, plné humorných situací a rad, které jsou určeny přímo pro ženy, i témata odborná, která se snaží populární formou zpřístupnit našim čtenářkám.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Zlaté pravidlo péče o malé dítě říká, že jeho potřeby jsou vždy oprávněné. Pokud se je snažíme naplnit, místo abychom s dítětem bojovali, vytváříme vztah, ve kterém vládne snaha si vzájemně vyhovět. A velkým benefitem bezplenkové komunikační metody je, kromě suchých plen, především lepší porozumění potřebám dítěte i způsobům, kterými je vyjadřuje.

3.10.2019
Hodnocení:
Když v rodině všechno šlape jak má, a táta s mámou se doopravdy povedou, dostanou jejich děti výbavu do života all inclusive.
28.7.2018
Hodnocení:
Verše předčasně zemřelých básníků znějí vždy o něco urputněji. Nedožitých dvacet pět let Václava Hraběte vypadá jako neskutečně krátká doba pro stvoření něčeho plného, ukončeného a krásného. Ale není tomu tak. Rozhodně ne na stránkách básnické sbírky Blues pro bláznivou holku.
6.9.2017
Hodnocení:
Zatímco egyptské pyramidy jsou známým a permanentně fascinujícím fenoménem, málokdo dnes ví o existenci čínských pyramid. Kniha archeoastronoma Jaroslava Klokočníka, kterou vydalo nakladatelství Academia, nám alespoň z části umožňuje nahlédnout do skrytu tajemství, kterým jsou čínské pyramidy záhadně obklopeny.
14.8.2017
Hodnocení: