Gleid
Gleidshop
Sexy vlny difuzérem?
Eshop Gleid

Všechny ženy povinně ČTĚTE! Jaký je ideál...

Také jste pod vlivem médií, módního, kosmetického a farmaceutického průmyslu, plastické chirurgie a klinické estetické medicíny, různých poradců a rádců, kteří udávají hlavní trendy ženské krásy? Nebo to vůbec neřešíte a jste svá?
pexels.com

 

 Způsob, jakým vnímáme své tělo, je naprosto jiný než u našich prapředků. Zvláště za posledních 150 let došlo k pokřivení přirozeného ženského obrazu krásy, který nemá v lidském vývoji obdoby. Výsledek? 85 % nespokojených dívek a žen se svým tělem a epidemie ideálu štíhlosti, šířící se lavinovitě po celém světě. Matka příroda určitě kroutí nevěřícně hlavou, ale navzdory všeobecně vymáhaným vzorům krásy dnešní doby stejně prosazuje to pravé ořechové z časů prvních lidí. A útlost, tenkost či hubenost mezi její favorizované atributy rozhodně nepatří.

 

Jak to všechno začalo?

Až do 19. století bylo vše jasné. Kulatý obličej ženy, hruškovitá postava s plnými prsy a dlouhé vlasy se staly symbolem ženství, vyhledávaným a opěvovaným všemi muži. Korzety, které přišly záhy do módy, se staly součástí nově prosazovaného trendu postavy se zdůrazněným útlým pasem. Tisk, který začíná pomalu ovládat veřejné mínění (tedy těch, kteří umí číst), začíná poprvé v historii zveřejňovat inzeráty na přípravky pro hubnutí. Cesta k nesmyslné honbě za štíhlou postavou ženy je zahájena!

20. století můžeme směle označit za popření všeho přírodního, co má ženu šlechtit!

Nesmyslné korzety vystřídala doba skrývání křivek a stylizace do něčeho mezi mužem a ženou. Až do konce třicátých let byly ženy ochotny popřít charakteristické ženské rysy postavy a skrývat je pod pro ně netypickým oblečením. Androgynní vzhled byl naštěstí v šedesátých letech vystřídán érou Marylin Monroe a přirozené zaoblenosti ženského těla se zase na čas vrátily na výsluní. To, jak správně vypadat, se řítí na něžné polovičky lidstva nejen z tisku, ale zejména z filmu, který zažívá své významné okamžiky. Má to výsledky. Lékaři začínají dokumentovat první příklady negativního obrazu vlastního těla a s tím související psychické problémy.

Lavina nelibých pocitů se ale naplno spustí v šedesátých letech, kdy se ideálem krásy stane extrémně štíhlá modelka Twiggy a diagnózy mentální bulimie a anorexie zažívají svůj zbytečný boom. Kotrmelec v myšlení žen umocňuje kromě médií také módní průmysl a velice záhy se přidá i farmaceutický, které vycítí v této změně velkou šanci na obrovské zisky. Tenkost se zahnízdí do všech ženských mozků, a aby toho nebylo dost, v osmdesátých letech se k tomu přidá ještě módní svalnatost. Kruh se ve 21. století uzavře díky sociálním médiím a ženy zdravých, korpulentních (ale ne obézních!) tvarů musí bojovat o své postavení ve společnosti, která je označuje, někdy zesměšňuje a tepe neustálým poučením, jak to nejlépe udělat, aby se zařadily do davu těch se vzornými mírami.

 

A co na to muži?

Kdybychom se podívali do nejhlubších zákoutí jejich mozku, spatřili bychom tam ženu v jejich ideálním provedení. Instinkt, který je vede k té nejvhodnější partnerce, se kterou zplodí své potomky, je tímto obrazem doslova prostoupen. Už na první pohled musí být jasné, že žena zvládne porod a také musí vypadat zdravě a mladě. Atraktivní z těchto hledisek jsou dívky a ženy s jasnými oblinami v oblasti hrudníku a kyčlí, typ hruška. Tak trochu baculky jsou úplně top, protože tuk, který mají na těch správných místech je zárukou toho, že žena bude mít dostatek energie pro kojení dětí a přežije i krizovější období života v budoucnosti. Velká ňadra jsou pro muže výborným ukazatelem stáří ženy, protože se s přibývajícími lety prověšují, na rozdíl od těch malých, a tudíž se minimalizuje možnost jejich špatného úsudku o věku partnerky. Ze stejného důvodu muži vyhledávají přirozené blondýnky, jejichž barva vlasů, která se stářím hnědne, je znakem mládí. Soustřeďují se intuitivně i na lesk a délku vlasového porostu, neboť v obou případech jejich ztráta může znamenat nemoc a tudíž menší šance pro přežití jejich potomka. V případě odhalení nepřirozených zásahů do těla ženy (plastické operace, všelijaké úpravy vlasů a výrazný make up) znejistí, protože jejich kontrolka správného výběru je upozorní, že není všechno, tak jak má být.

 

Jak tedy vypadá podle přírody žena s velkým Ž?

Fyzicky i duševně zdravá dívka nebo dáma bez úprav. Prostě úplně normální ženská ve své přirozené kráse, pro kterou tuk není sprosté slovo. Šmrnc ji dodá vyrovnanost a spokojenost s tím, jak vypadá, i kdyby to nebylo tak, jak si jiné lidé představují. Svou energii a čas nevěnuje srovnávání s ostatními ženami a také se jim ani ve snu nechce podobat. Je si vědoma toho, že je originál, a tak se také prezentuje ve svém okolí. Takovou ženu příroda miluje a taková přežije i rok 3000!

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog
Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Podobné články
Láska je opěvovaná, protože je krásná a zároveň proklínaná, protože prý nevydrží věčně. V čem vězí její síla a patří láska až za hrob jen do snů praštěných romantiček? Věda přináší nové odpovědi, ale často jen potvrzuje staré známé pravdy.
30.4.2018
Příběhy opředený život A. J. Fikryho vás pohladí na duši. Něhou, láskou, moudrostí i doporučením na další hrstku kvalitních klasických knih. Spolu s knihou od spisovatelky a velmi sečtělé autorky Gabrielle Zevinové otevíráte totiž zároveň vyprávění jednoho kdysi velmi zásadového knihkupce, kterému se některé klasické knihy líbí a jiné protiví. Jak se jeho pohled na literaturu i život promění, když k němu zčistajasna zavítá láska?
12.1.2018
Dnešní doba je virtuální, na každém kroku, kam se podíváme je naše intimita dostupná všem, ať chceme či nechceme.
8.3.2017
Máte blbou náladu a ani nevíte proč? Nic hrozného se ve vašem životě neděje, a přesto se cítíte tak nějak na nic?
23.8.2016