Gleidshop
Hlavní baner

Jak vypadat menší? 7 módních tipů pro ženy s vyšší postavou

Jak si opticky vyvýšit postavu jsme již rozebírali. Některé ženy však čelí opačnému problému – tyčí se nad všemi ostatními a rády by působily menší. Naštěstí i pro ně existuje více variant, jak podobného efektu dosáhnout. A jediné, co k tomu potřebují, je ten správný typ oblečení.

pixabay.com

 

Využívejte více barev

Oblečení v jednolitých barvách tělo opticky prodlužuje, neboť přechody mezi jednotlivými kousky oděvu jsou méně viditelné. Jestli tedy chcete dosáhnout opačného efektu, využijte vrchní a spodní část oděvu v rozdílných barevných odstínech. Například si můžete obléct červené tričko, džíny a bílé boty. Nebo pokud nechcete příliš experimentovat s barvami, aspoň ozdobte své kalhoty širokým a výrazným páskem.

 

Horizontální proužky nikdy nezklamou

Vertikální proužky vás činí vyššími a horizontální proužky naopak menšími. Proč to tak funguje? Inu, horizontální proužky upoutají pozornost k vaší šířce (například ramen nebo hrudníku) a nikoliv výšce. Oblíbenou variantou jsou v tomto směru například takzvaná námořnická trička či šaty s tímto nestárnoucím vzorem.

 

Ukažte světu nohy v krátké sukni či kalhotách

Jestli jste vysoké, máte dost velkou šanci, že se pyšníte i dlouhými nohami. Kalhoty klasické délky je ještě víc prodlouží, ale pokud zvolíte kratší kalhoty nebo sukně sahající nad kolena, budete rázem vyhlížet menší.

 

Uložte si věci do velké kabelky

Velká kabelka má hned dvě výhody: nejenže se toho do ní zákonitě mnoho vejde (což ocení každá pracující žena), ale také s ní budete vypadat drobnější.

 

Nemučte své nohy podpatky

Tato část by se mohla jevit jako zjevná, ale divili byste se, kolik lidí přesto nenapadne. Vysoké ženy nemusí své nohy týrat v podpatcích, aby vypadaly vyšší. Místo toho si mohou bez starostí obout nízké boty a chodit v pohodlí. Jen si dejte pozor, aby vaše nízké boty měly dostatečně pevnou podrážku. Pro případné větší pohodlí zkuste využít vložky do bot (mým favoritem jsou ortopedické vložky, které lze zakoupit ve zdravotnických potřebách).

 

Dejte přednost vysokým botám

Krátké boty odhalující velkou část vašich nohou je automaticky prodlužují. Jestli tedy chcete vytvořit jasný předěl mezi vrchní a spodní částí vašich nohou, zkuste například výše zmíněnou krátkou sukni zkombinovat s botami sahajícími vám až po kolena nebo klidně těsně nad kolena. Jen si dejte pozor, aby pořád byla vidět část kůže mezi koncem bot a začátkem sukně.

 

Volnější oblečení přináší pohodlí

A konečně je tu tip pro všechny ženy, kterým obtažené oblečení příliš nevoní a není jim příjemné. Jestli je to i váš případ, jistě rádi uslyšíte, že nosit volnější oděvy vám nejenom nabídne větší komfort, ale také zapříčiní, že budete vypadat menší. Tak se nebojte vytáhnout ze šatníku volnější blůzu nebo tričko či elegantní sako a ukázat světu, že i takovýto model může člověku nesmírně slušet.

Celkové hodnocení:

Vaše hodnocení:

foto-redaktor

Vendula Kreplová

móda a styl

Vendula se rozhodla svůj život zasvětit psaní. Vystudovala film a nyní pracuje jako novinářka a copywriterka. Zajímá se o módu a vše, co s ní souvisí. Její články se často zaobírají minulostí, protože dle jejích slov retro stále vládne světu!

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Každým dnem jsou naše vlasy namáhané ať nekvalitními produkty, nesprávnou péčí, prostředím, ve kterém se pohybujeme, špatnou manipulací nebo přílišným barvením.

9.8.2018
Hodnocení:

Jak je kombinovat a nosit? Na co si dát pozor a jak na vzorované? Stylistka radí.

27.2.2017
Hodnocení:

Už jsme si zvykli, že se trendy mění, ale po nějaké době se zase vrací zpět - v trochu novém kabátku. Máme pro vás dobré zprávy! Frčet bude nejen přirozenost, ale i extravagance, takže svůj styl si jistě najde každá z nás. Tak co je hitem letošního roku?

13.6.2017
Hodnocení:

Pokud milujete studenou blond stejně jako já a je vašim zbožným přáním, aby se vám barva nevymývala do žlutých, teplých tónů, jste tu správně. Testovala jsem pro vás horkou novinu od Acliny – Pastell spray Ice-Blond, který slibuje eliminaci žlutých teplých odstínů, výživu a hydrataci vlasů. Jak to dopadlo?

3.2.2018
Hodnocení: